SSRI: Escitalopram (Lexapro, Mozarin, Escitil) - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 1792 Strona 173 z 180
Rejestracja: 2019
  • 156 / 56 / 0

Biorę Mozarin 10mg, działa ekstra, brak efektów ubocznych. Szykuje się posiadówa i mam pytanko: mogę zapalić małego blanta? Ktoś próbował?
Rejestracja: 2019
  • 854 / 235 / 0

Możesz. Tzn. ja paliłam i wszystko było spoko.

O pułapkach, w które wpadają naukowcy badający psychodeliki

Matthew W. Johnson, profesor psychiatrii i nauk behawioralnych z Johns Hopkins University School of Medicine, ostrzegł przed trzema pułapkami, w jakie wpadają badacze psychodelików. Są to: pułapka błędu pomieszania pojęciowego; pułapka wprowadzania przez badaczy do ich praktyki własnych przekonań religijnych; oraz pułapka ‘psychodelicznej wyjątkowości’. Poniżej przedstawione są zalecenia Johnsona, których przestrzeganie pozwoli na ominięcie tych pułapek. Prócz zaleceń przedstawione zostają krótkie opisy sytuacji, do których się aplikują.

W lipcu poznamy wyrok w sprawie gangu handlującego dopalaczami

"Kupujący dopalacze zażywali je mimo, że na opakowaniu było napisane: środek niejadalny" – Między innymi tymi słowami wczoraj we wrocławskim sądzie obrońca jednego z członków gangu zajmującego się handlem trującymi używkami – wnioskowała o uniewinnienie swojego klienta.
Rejestracja: 2011
  • 8108 / 896 / 0

22 marca 2021nezumi1 pisze:
Szykuje się posiadówa i mam pytanko: mogę zapalić małego blanta? Ktoś próbował?
Spokojnie możesz zajarać :skret: .Tylko w wyjątkowych sytuacjach a nie kopcić codziennie.Bardziej bym się wzbraniał alkoholu :wino: - niszczy kuracje SSRI.
Rejestracja: 2021
  • 13 / / 0

Hej.
Pytanie raczej do męskiej części doświadczonych z Escitalopramem, dzisiaj magik przypisał mi ten środek na problemy z którymi się borykam, do tej pory pomaga Xanax, jednak nie chcę się od niego uzależnić więc stwierdziłem, że trzeba szukać alternatywy, stąd kilka pytań:

1. Czy branie esci wpływa w jakikolwiek sposób na chęci do uprawiania sportu, aktywności fizycznych? Bo szczerze nie wyobrażam sobie nie trenować niczego kilka razy w tygodniu.

2. Czy ktoś z was (facetów) zauważył spadek testosteronu? Obecnie od roku chodzę na siłownię, słyszałem o spadku libido po tym środku, nie chciałbym żeby wysiłek na tyrce szedł na marne. Nie wiem czy za spadek libido odpowiada tylko tesotsteron stąd pytanie może dla kogoś wydawac się głupie.

3. Jeśli mieli byście porównać skutek działania środka po jego "załadowaniu", które trwa ok. 2 tygodnie (tak usłyszałem od lekarza) to do czego byście go porównali?

Z góry dziękuję za rzeczowe odpowiedzi.
Rejestracja: 2019
  • 42 / 16 / 0

1. Nie, bez zmian w chęci. W sumie nawet poprawa humoru sprzyja aktywności
2. Nie, ale SSRI mogą powodować wzrost prolaktyny, która jest jednym z czynników spadku libido.
3. Chyba najprościej, to brak depresyjnych myśli, większa motywacja, spokój wewnętrzny. Ale są to bardzo subtelne zmiany, które można zauważyć jak się obiektywnie porówna okres przed i w trakcie terapii. To nie jest tak ,że czujesz jakiś haj czy coś. Po prostu jest tak, jakbyś był zdrowy ;)
Rejestracja: 2021
  • 13 / / 0

UP - dziękuję, dla pewności zbadam sobie poziom hormonów przed kuracją oraz w trakcie jej trwania. Niektórzy twierdzą, że to chemiczna kastracja czego nieco się obawiam, ale żyć non stop znerwicowany i pod ciągłym butem depresji to też żadne wyjście ehhhhhh...
Rejestracja: 2017
  • 256 / 4 / 0

Mam pytanie do biorących:
Mam depresje , zab lękowe z napadami paniki , lęk uogólniony , OCD, CPTSD.

1.Jak działa na depresje i lęki ?
2.Czy powoduje anhedonie ?
3.Czy powoduje bezsenność ?
4.Czy ktoś przechodził z paroksetyny na esci ?
Rejestracja: 2019
  • 854 / 235 / 0

1. W moim przypadku na depresję dobrze, na lęki ciut gorzej. Dlatego łączę go z pregabaliną.
2. Nie odnotowałam.
3. Nie odnotowałam.
Rejestracja: 2021
  • 22 / 2 / 0

można przejść z citalpramu od razu na esci? tak zrobiłem 20 mg na 10 mg esci ale dostałem pootwornej sraki od paru dni. Przejdzie?
Rejestracja: 2018
  • 326 / 47 / 0

Czy Escitalopram wykazuje synergie z benzodiazepinami i opioidami (oddziałuje wg. enkcyklopedii w niewielkim stopniu na receptory benzodiazepinowe i opioidowe). Wesołych Świąt!
Posty: 1792 Strona 173 z 180
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 2469 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości