SSRI: Escitalopram (Lexapro, Mozarin, Escitil) - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 1435 Strona 106 z 144
Rejestracja: 2019
  • 407 / 57 / 0

a czy to mozliwe ze po papierosach wlacza mi sie stan lekowy? gdy jestem przed wzieciem dawki tego nie odczuwam, a tak to zapale i zacznam sie trzasc, serce mi bije szybciej, i nie wiem czy sobie to wkrecam ale jakos sie zaczynam bac wszystkiego i mam problem ustac na nogach bo robi mi sie slabo, dodam ze wczesniej tak nie mialem
Rejestracja: 2018
  • 1908 / 579 / 0

nikotyna to stymulant więc teoretycznie możliwe. Na antydepach bywa że różne bodźce odczuwa się mocniej. Ja miałem podobnie ale po kawie. Nie martw się, mi przeszło po pierwszym tygodniu. Może do tego czasu przerzuć się na lajty jakieś?

Jak depenalizacja marihuany może pomóc w walce z koronawirusem

Trudno polemizować ze stwierdzeniem, że spożywanie marihuany stwarza znacznie niższe zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego, niż Covid-19. Utrzymanie nieskutecznej prohibicji stanowi bezdyskusyjny koszt dla budżetu państwa, który pokrywa pracę policji, prokuratury, laboratoriów, sądów, zakładów karnych i ośrodków odwykowych .

Narkotyki znalazł w lesie i sam chciał je zużyć

Ponad 40 gramów mefedronu, 42 gramy marihuany, 10 gramów amfetaminy, 3 wagi elektroniczne, oraz torebki foliowe do porcjowania środków odurzających zabezpieczyli policjanci prewencji wołomińskiej Komendy.
Rejestracja: 2019
Użytkownik zbanowany
  • 999 / 114 / 0

^ 2 x up - ja tak mialem zawsze palac fajki. Stymulowaly bardzo natretne mysli, czesto hipochondryczne. 90% ludzi papieros uspokaja mnie nie.
Rejestracja: 2019
  • 67 / 4 / 0

Świetny na nerwice lękową z napadami ataków paniki. Wyleczył mi to zaburzenie aż do teraz, po jednej kuracji która miała miejsce kilka lat temu. Tak poza tym to zamula jak każde SSRI. Fajnie łączy się z Wellbutrinem bupropionem dając niezłego kopa :)

Używamy nazw substancji, nie nazw handlowych. taurinnn
Rejestracja: 2019
  • 61 / 12 / 0

15 lipca 2019siostrorelanium pisze:
^ 2 x up - ja tak mialem zawsze palac fajki. Stymulowaly bardzo natretne mysli, czesto hipochondryczne. 90% ludzi papieros uspokaja mnie nie.
To teraz ciekawostka.

nikotyna nie uspokaja, to palacz bez nikotyny jest bardziej nerwowy, a papieros przywraca stan normalności.

Pytanie ode mnie. Jestem drugi dzień na Escitalopramie. Zmula mnie mocno i jakoś tak wszystko mi jest obojętne często motam się przy robieniu najprostszych rzeczy. Przejdzie po jakimś czasie brania czy tak będzie cały czas?
Rejestracja: 2018
  • 33 / 3 / 0

Takie zamulenie będzie do tygodnia max, możesz doświadczyć tez jadłowstrętu i biegunek
Rejestracja: 2016
  • 850 / 71 / 0

Jaka jest max stosowana dawka esci?
Z czym łączyć w celu maxymilizacji efektów terapeutycznych?

Od siebie dodam że będąc na ssri/snri/imao odstawilem narkotyki, alkohol, kawę, papierosy, masturbacje i pornografie żeby nie zakłócać działania mózgu bo już wystarczająco sobie go rozmontowalem.
Polecam zdrowa dietę, sport, zdrowy tryb życia, zero używek i słodyczy, witaminy i minerały. Wtedy terapia lekami ma sens, nie ciągłe zaburzanie neuroprzekaznikow.
Rejestracja: 2010
  • 506 / 83 / 0

Może i bym stosował escitalopram, ale jest właśnie ALE. Pocenie się, miałem problemy z poceniem wczesniej. Tylko po ssrajach to jest nie co bądź. Serotonina ma na to wpływ? :niewiem:
Rejestracja: 2018
  • 55 / 8 / 0

22 maja 2019pandimen pisze:
@lady in the radiator, to co przedmówczyni napisała plus z własnego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że stosunek był u mnie dłuższy, dojście utrudnione, ale nie niemożliwe.
Po kilku tygodniach po nasyceniu organizmu lekiem jeśli będziesz mieć nadal problemy ze stosunkiem, to możesz zapytać o trazodon dodatkowo. Często niweluje te problemy. Ale to opcja na później.
Miałem wczoraj wizytę i faktycznie dostałem trazodon. Trittico CR, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, podzielne na 3 części, 75 mg.
Ogólnie zainteresowanie seksem u mnie jest, ale nieduże. Podczas erekcji łatwo mnie rozkojarzyć, dość łatwo tracę podniecenie. Podsumowując, z erekcją jest ok, ale z utrzymaniem jej już trudniej, przez co trudno w ogóle nawet rozpocząć stosunek. Mam brać na ten problem 1/3 tabletki (czyli 25 mg) każdego wieczoru. Myślisz, że ta dawka wystarczy, żeby zlikwidować lub złagodzić ten problem? Pytam bo mnie trochę zdziwiło, kiedy pani w aptece zdziwiła się, że taka mała dawka i że w ogóle mam dzielić te tabletki, bo są o przedłużonym uwalnianiu, więc jej zdaniem z farmakologicznego punktu widzenia to nie miało sensu. Delikatnie sugerowała mi, żeby dopytać psychiatry, czy może nie zacząć brać więcej
Rejestracja: 2016
  • 398 / 78 / 0

@lady in the radiator, zaczynasz od najniższej dawki, czyli w tym wypadku 25mg.
Jak nie będzie skuteczna, to pewnie psychiatra zadecyduje o zwiększeniu.
Tymczasem ta dawka może okazać się skuteczna (niekoniecznie od razu) w Twoim wypadku, choć nigdy to nie jest regułą.

A pani farmaceutka wiedziała na co konkretnie będziesz to brał?
Posty: 1435 Strona 106 z 144
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 1068 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: HGO i 7 gości