Różeniec górski (Rhodiola rosea L.)

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Czy warto stosować Różeńca ?

48%
1.Warto.
10
38%
2.Warto w miksach.
8
10%
3Warto w dużych dawkach.
2
5%
4.Nie warto.
1

Liczba głosów: 21

• 3549 / 865 / 2

Który Aniu?
  • 2029 / 1171 / 34

Aldehyd cynamonowy kwas cynamonowy i rożne mutacje prawdopodobnie.

Miks z synefryna wypada korzystnie :
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/23746567/

Jak trafić do więzienia za konopie włókniste - poradnik praktyczny

Uprawa i przetwórstwo konopi włóknistych są w Polsce całkowicie legalne, pod warunkiem dochowania minimum formalności i zdrowego rozsądku. Niektórym brakuje jednego i drugiego.

Paliłeś marihuanę – jesteś zdyskwalifikowany!

Z tajnych dokumentów amerykańskich wynika, że Kanadyjczycy, którzy legalnie używają marihuany, nie mogą być zakwalifikowani do programu Nexus pozwalającego osobom często podróżującym do USA na szybkie przekraczanie granicy.
  • 623 / 60 / 22

Ja miksuję różeńca z barwinkiem, którego sam nazrywałem. Zawiera alkaloidy poprawiające krążenie mózgowe. W handlu jest lek Cavinton zawierający winpocetynę - alkaloid barwinka. Ale barwinek oprócz tego alkaloidu zawiera wiele innych. Żuję po 6 listków. Efekty bardzo dobre - pamięć mam jak komputer.
  • 134 / 26 / 0

Cześć. Właśnie zaczynam brać Różeniec 1x140mg standaryzowany na 5% salidrozydu.

Jak to jest z tym dawkowaniem w ogóle? Warto zwiększyć do 2x140mg albo 1x280mg, czy może zostać przy tych 140mg?

Zawartość rozawiny nie jest podana. Czy ma to jakieś znaczenie, a jeśli tak to jakie?

Z góry dziękuje za udzieloną pomoc :)
  • 3549 / 865 / 2

Zaczynaj od 140 rano, po tygodniu 2x140.

Nie, nie ma znaczenia zawartość rozawin przy standaryzacji na salidrozyd.
  • 12 / / 0

Ale jak to nie ma? Gdzieś w tym wątku chyba wyczytałam, że właściwie to rozawiny są istotniejsze niż salidrozydy.
  • 52 / 2 / 0

gdy produkt bedzie standaryzowany na 1% jest nie wart niczego gdy kupisz 4% jego wartosci znacznie wiecej otrzymasz
  • 3549 / 865 / 2

Nie ma to znaczenia. Zdefiniuj pojęcie "istotniejesze". A potem odpowiedz sobie na pytanie, co jest istotniejsze.
  • 77 / 3 / 0

Wiem, że różeniec to słaby iMAO, ale jest. Jaki są skutki stosowania większych dawek? Przymierzam się do stosowania dziennie 3 dawek. Każda zawiera po 8 mg salidrozydów.
  • 1915 / 289 / 0

Słaby MAOI, @pospolitypijak ? Mocniejszy o farmakologicznego moklobemidu (!). Z resztą mając ekstrakt 4x , kapsułki po 200 mg + mikronizowane wytłoki jabłek dla lepszego wchłaniania sam mogę wprost powiedzieć , że działanie odczuwalne mocniej od moklobemidu (dawki 300-450mg 1-1-0).

The methanol and water extracts exhibited respectively inhibitions of 92.5% and 84.3% on MAO A and 81.8% and 88.9% on MAO B, at a concentration of 100 microg/ml. The most active compound (rosiridin) presented an inhibition over 80% on MAO B at a concentration of 10(-5) M (pIC50=5.38+/-0.05).

Źródło: https://www.sciencedirect.com/science/a ... via%3Dihub

To bardzo mocna roślina i trzeba uważać co się bierze w trakcie jej zażywania że względu na jej potencjał - bo mogą wyjść niebezpieczne rezultaty Obok właściwości blokowania nieselektywnego enzymów MAO, posiada szereg innych pozytywnych właściwości.
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 805 uczestników Wejdź na czata