Różeniec górski (Rhodiola rosea L.)

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Czy warto stosować Różeńca ?

38%
1.Warto.
3
38%
2.Warto w miksach.
3
13%
3Warto w dużych dawkach.
1
13%
4.Nie warto.
1

Liczba głosów: 8

• 3929 / 694 / 2

Który Aniu?
  • 3070 / 1030 / 0

Aldehyd cynamonowy kwas cynamonowy i rożne mutacje prawdopodobnie.

Miks z synefryna wypada korzystnie :
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/23746567/

Zastosowanie substancji psychoaktywnych w medycynie

Czasami działanie psychoaktywne jest skutkiem ubocznym substancji, a czasami właśnie ten wpływ jest pożądanym działaniem sprawiającym, że dana substancja jest lekiem.

Za bitewny szał berserkerów mogła odpowiadać znana roślina halucynogenna!

Jedną z głównych zagadek jest to, w jaki sposób berserkerzy wpadali w bitewny trans, a konkretnie czym się faszerowali przed walką, jako że używanie przez nich środków psychoaktywnych – przy doskonale poświadczonej wiedzy herbalistycznej społeczeństw indo-europejskich – pozostaje poza wszelką wątpliwością.
  • 587 / 55 / 22

Ja miksuję różeńca z barwinkiem, którego sam nazrywałem. Zawiera alkaloidy poprawiające krążenie mózgowe. W handlu jest lek Cavinton zawierający winpocetynę - alkaloid barwinka. Ale barwinek oprócz tego alkaloidu zawiera wiele innych. Żuję po 6 listków. Efekty bardzo dobre - pamięć mam jak komputer.
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata