Dział poświęcony przede wszystkim chorobom i nadzwyczajnym skutkom kombinacji tychże z substancjami psychoaktywnymi.
Regulamin forum
Uwaga! Dział zawiera wątki na temat chorób, gdzie osoby dotknięte daną chorobą mogą dyskutować o szczególnych dla siebie problemach!
Nie jest to dział, w którym właściwe są wątki "czy XYZ powoduje ABC-emię" – takie pytania należy kierować do działu/wątku o substancji XYZ!
ODPOWIEDZ
Posty: 12 • Strona 2 z 2
  • 14 / 11 / 0
10 października 20193463456 pisze:
Witam, czy mogę przyjmować tramadol w niskich dawkach do 100mg podczas zaburzenia rytmu serca? Mój puls w stanie spoczynku fizycznego wacha się od 40 do 55 uderzeń na minute.
Jakie leki przyjmujesz w ramach kontrolowania arytmii, i czy stosowane leczenie jest skuteczne?
(Zakładam, że masz w domu elektroniczny ciśnieniomierz - jak często zdarza Ci się, że świeci się kontrolka sygnalizująca arytmię?)
40-55 to przedział, w jakim Twoje tętno utrzymuje się pod wpływem leków, od kiedy podejrzewasz, że masz arytmię, czy było tak jeszcze gdy byłeś zdrowy?

[Samo to, że tętno spoczynkowe nie przyjmuje jednej i tej samej wartości przy każdym pomiarze nie musi oznaczać problemów kardiologicznych.
Jeśli np. jesteś wysportowany i czujesz się zupełnie dobrze z takim tętnem, nie powinno to stanowić problemu.]
10 października 20193463456 pisze:
Wyczytałem na jednej ze stron dotyczących dawkowania leków, że występuje ryzyko arytmii (co podejrzewam może jeszcze znaczniej obniżyć mój puls i doprowadzić do zgonu sercowego). Co o tym myślicie? Znacie kogoś kto przyjmuje opioidy z arytmią serca? Mój ból odcinka lędźwiowego staje się nie do zniesienia a w mojej szufladzie znalazłem lek doreta, który na pewno dobrze by się spisał. Miłego wieczorku życze.
100 mg tramadolu jest zupełnie normalną dawką, tyle dostaje się choćby przed kolonoskopią (przynajmniej wykonywaną prywatnie).

Piszę teraz z pamięci - w ulotce jednego z preparatów łączonych (tramadol + paracetamol) zaburzenia czynności serca znajdowały się w kategorii "Niezbyt często".
Jeśli Twoja arytmia jest skutecznie leczona, i nie będziesz szaleć z dawkowaniem, raczej powinno być OK.

Najlepiej oczywiście skonsultować to z lekarzem, natomiast jeśli leki stabilizują u Ciebie pracę serca, sądzę jednak, że zaczynając od 1/3 dawki docelowej i stopniowo ją zwiększając, będziesz obserwować wpływ tramadolu.
Ryzyko zaburzeń jego pracy, drgawek, itd., itp. rośnie raczej razem z dawką.
tramadol nie należy zresztą do opioidów, którymi łatwo można się wykończyć.
10 października 20193463456 pisze:
Znacie kogoś kto przyjmuje opioidy z arytmią serca?
[quote/]
Osobiście znam osobę z dość skomplikowaną sytuacją kardiologiczną, która z powodu powikłań stenozy (zwężenia) kanału kręgowego i depresji związanej z niepełnosprawnością przyjmuje regularnie:
- buprenorfinę (plastry),
- pregabalinę (działającą również sedatywnie),
- fluoksetynę (antydepresant),
- co najmniej dwa leki kardiologiczne (na pewno amlodypinę na nadciśnienie, ale że z rytmem pracy serca przy niskim pulsie też był jakiś problem, postaram się w najbliższym czasie dopytać).
"You define what's death-defying
Get the most out of life or at the least die trying
Have really good times doing really bad things
'Cause the show ain't over 'til the fat lady sings"
"

Bloodhound Gang "Take The Long Way Home"
  • 15 / 1 / 0
Wlansie mam pytanie też kiedys waliłem rybe i rozne wypierdalacze kofeina alko raz grubo przedawkowałem wyladowalem na pogotowiu później kilka razy walielm stimy jakos dawalem rade ale weszlo po ciagach kofeinowych zajeblem kreche skończyło sie na tym ze z nowu na pogoowowie do lekarza leki na serca jl było tak slabo ze polecialem do szpitala serce nie dawalo spokoju wsm dalej niendaje musze lecieć jak najszybciej do kardiologa pytanie teraz jakie substancje nie przyspieszaja akcji serca w znaczny sposob musze cos brac a prawie wyszystkie substancje powoduja przyspieszenie akcji serca co jest do brania?
ODPOWIEDZ
Posty: 12 • Strona 2 z 2
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.