Ekstrakcja fentanylu z różnego rodzaju systemów transderm.

Należące do grupy anilidopiperydyn substancje opioidowe, o krótszym i silniejszym efekcie.
Więcej informacji: Fentanyl w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

Posty: 92 Strona 10 z 10
Rejestracja: 2018
  • 281 / 42 / 0


ogólna zasada to niewielki płomień, tak aby się ten plastik nie spalił, fent odparowuje w bardzo niskiej temperaturze, robiłem to z żarówki, ale jak mówię, nic mi z tego nie wyszło, więc nie czuję się kompetentny udzielać porad, popatrz w wątku o fentanylu, bo było kilka osób, które pisały o tym
Rejestracja: 2010
  • 461 / 13 / 0


Witam wszystkich którzy z pewnych powodów trafili do działu dotyczącego tej jakże złą sławą owianej substancji.
Mój staż z opio to praktycznie 10 lat, a od 8 jestem uzależniony fizycznie. Moja obecna tolerancja jest naprawdę wysoka - właściwie nie przypuszczałem, że tak łatwo będzie mi dojść do takich dawek dobowych morfiny i utrzymać tolerancje na tym poziomie. W ciągu doby przyjmuje minimum 400mg morfiny i.v. z MST ale najczęściej jest to 600, a nie rzadko i 800mg(4tab x 200mg lub 8 x 100mg MST).
Wiem, że są straty, i odkąd miałem okazje parę razy grzać majke z ampułek to mam już wyrobione empirycznie zdanie na temat procentu jaki wydobywam(y) - no bo nie każdy robi tak samo. Jeden wyciągnie tylko 50%, a drugi i z 80%, a to spora różnica. Ja doszedłem do wniosków popartych naprzemiennym przyjmowaniem z dnia na dzień a nawet tego samego dnia majki z ampułek i ekstrahowanej z tabletek MST, że ja otrzymuje jakieś 65-75% z tabletki. I to przy dwukrotnej filtracji. a nie tak jak niektórzy tylko raz gotują i filtrują, a resztę "zgarniają" używanym przy tym filterkiem i odkładają na czarną godzine - co się dziwić, że później 10 takich filterków z 200mg, jednorazowa filtracja robi jak wyekstrahowane z 1 takiej tabletki MST200mg...

Przechodząc do sedna sprawy. Wkrótce będe w posiadaniu plastrów o których pierwszy raz słyszę tj. FentaHEXAL o mocy 50mcg/h zawierający 11,56mg fentanylu na jednym plastrze o polu powierzchni 21cm2(kwadratowych).
Przeszukując internet ciężko znaleźć jakieś konkrety. Na naszym forum jest kilkanaście wzmianek o tym systemie transdermalnym jednak żaden post nie wnosi wiele i nie odpowiada na pytania jakie mnie nurtują.

W końcu wpadłem na pomysł i pobrałem oryginalną ulotkę od tego TTS ,oczywiście w języku niemieckim. No ale translator nawet dał radę i po kilkunastu minutach porównań z dostępnymi w naszym kraju plastrami zawierającymi fentanyl, okazało się, że jest to bliźniaczy produkt do plastrów FentaMX produkcji Sandoza.
Po przetłumaczeniu składu plastra tj. tej pierwszej świecącej się folii którą odklejamy, membrany uwalniającej odpowiednią ilość substancji na godzinę, no i tej trzeciej, okazało się, że skład poszczególnych warstw jest identyczny - nawet tusz drukarski.
Poza tym plastry obu producentów zawierają identyczną ilość fentanylu na 1 plastrze 50mcg/h tj. 11,56mg fentanylu(trzeba przyznać, że spora nadwyżka w porównaniu do innych producentów). No i całkowita powierzchnia aktywnej matrycy jest taka sama czyli 21cm2.

W związku z tym mam pytanie. Może ktoś przez tyle lat co były pisane te wyżej wspomniane posty na temat tego TTS , miał już z nimi fizyczną styczność, a najlepiej jakby znalazł się ktoś kto ekstrahował z tychże plastrów fentanyl do podania i.v. czy tam do psikacza donosowego ?

Mam do dyspozycji porządny metanol tzn. czysty (cz.) którego zamierzam użyć do ekstrakcji fentanylu z plastrów tak jak opisał to Oxan w metodzie nr 2 czyli używając samego MeOH. Następnie odparowując do tego 1ml i dolewając 9ml wody destylowanej/przegotowanej.

Zastanawiam się tylko czy faktycznie pomimo zrobionego przeze mnie rozeznania co do składu plastra i jednego z postów w którym pewien użytkownik twierdzi, że metanol doskonale poradzi sobie z ekstrakcją zarówno plastrów zawierających matryce tetraftalenowe jak i silikonowe.

Ktoś coś wie na ten temat?

PS: Na razie nie mam czasu ale zadam jeszcze jedno pytanie dotyczące dawkowania tak wydobytego fenta i.v.

Lewico, dlaczego się boisz marihuany?

Jaś Kapela przypomina Lewicy o polityce narkotykowej, bo chyba zapomniała.

Mężczyzna uniknął aresztowania po tym, jak mewa ukradła jego marihuanę

Pewien mężczyzna ze Szwecji zdołał uniknąć aresztowania po tym, jak mewa ukradła jego marihuanę, którą wyrzucił na widok policjantów.
Posty: 92 Strona 10 z 10
Wróć do „Fentanyl i pochodne”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości