Ekstrakcja fentanylu z różnego rodzaju systemów transderm.

Należące do grupy anilidopiperydyn substancje opioidowe, o krótszym i silniejszym efekcie.
Więcej informacji: Fentanyl w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

Posty: 92 Strona 9 z 10
Rejestracja: 2015
  • 911 / 62 / 19


Jaka jest rozpuszczalność fentanylu w wodzie, a jaka w etanolu?
Wiki nie podaje wielu informacji albo bardzo często je przekłamuje.

Jak ktoś ma małą tolerkę, to daje sobie na oko tej wody/spirytusu parę centów i zawsze mu się uda rozpuścić.
A osobnik typu oxan, który potrzebuje o wiele więcej mikrogramów/miligramów ( :-) ) substancji, ciekawe, w jakiej ilości (najmniejszej) rozpuszcza fentanyl, by się zdołał rozpuścić.

Druga rzecz - jeśli osobnik potrzebuje o wiele więcej substancji, bo sobie wyrobił tolerkę, to musi dać o wiele więcej spirytusu, żeby w ogóle ten fentanyl się zdołał rozpuścić.
Jak taką ilość etanolu potem podać w kabel? 8-(
Boli


Jeszcze jedno pytanie - kłócicie się o wyższość spirytusu nad wodą z kwaskiem (mam akurat resztki spirytusu w domu, więc co mi szkodzi użyć).
Czyli używając spirytusu nie trzeba już w ogóle dodawać żadnego kwasku?

Prosta rzecz: macerujemy pół godziny w spirytusie (przykrywamy kieliszek, czy nie?), dolewamy trochę wody i gotowe?

Robiłam już to lata temu, ale nie pamiętam, czy w 100% dobrze.
Rejestracja: 2009
  • 1454 / 97 / 0


Już Ci, dziecko, wyjaśniam sprawę: do ekstrakcji używam półlitrowy, emaliowany kubek. Od plastra 100 mcg /h odcinam 1/3, (to moja standardowa działka) a do kubka wlewam około 6 - 8 ml spirytusu, koniecznie o mocy 95%, żaden salicylowy, czy inny o mocy 70%. Na ten spirytus kładziemy plaster, klejem do dołu. Możemy zostawić to na 2 godziny, lub od razu zacząć gotować. Gdy zostanie około 1ml spirytusu, dodajemy kwas cytrynowy w objętości około połowy ziarna grochu, dolewamy około 15ml wody, odgotowujemy do 10 ml, studzimy, wyjmujemy plaster i powoli dodajemy sodki kuchennej, jednocześnie mieszając. Sodki na początek dajemy tyle co kwasku, a następnie dodajemy małe ilości, aż roztwór przestaje prawie zupełnie się pienić. Filtrujemy i mamy gotowy roztwór do i.v.
Należy pamiętać, że w tych 10 ml jest około 5 mg fnt, (jeśli użyty plaster to był Durogesic, lub fentanyl Actavis) więc trzeba uważać, żeby nie zrobić sobie krzywdy.
Fnt w wodzie w postaci wolnej zasady rozpuszcza się w ilości 200mg/l, natomiast w alkoholu etylowym b. dobrze, jeszcze lepiej w metylowym, są to ilości gramowe na 10ml.
Za to cytrynian fentanylu w wodzie rozpuszcza się dobrze
Uboczny produkt reakcji powstały przy odkwaszaniu roztworu, cytrynian sodu, jest w zasadzie nieszkodliwy (jest produktem spożywczym, szeroko stosowanym) i na pewno nie niszczy tak żył jak kwasem.
NIE POZABIJAĆ SIĘ, DZIECI :old:
P. S. Stronę wcześniej wyjaśniałem kwestię rozpuszczalności fnt w spirytusie, ale widzę, że nadal niektórzy są niereformowalni :wall:
Tak, tak, to o Tobie @SandS

"Niektórzy twierdzą, że MDMA uratowało im życie". Żyjemy w epoce renesansu psychodelików

Rozmowa z Maciejem Lorencem, autorem książki "Czy psychodeliki uratują świat?", który na potrzeby swojej publikacji przeprowadził szereg rozmów z neuronaukowcami, zajmującymi się tą grupą substancji w swojej pracy.

Wpadł diler narkotyków. Miał tabletki ekstazy w kształcie głowy prezydenta

Zarzuty posiadania nielegalnych substancji usłyszał mieszkaniec amerykańskiego stanu Floryda, w którego domu znaleziono narkotyki. 23-latek miał m.in. tabletki ekstazy w kształcie głowy prezydenta USA Donalda Trumpa.
Rejestracja: 2015
  • 911 / 62 / 19


Przepraszam, stary dziadku, za przeoczenie :-)
I dziękuję za wyjaśnienie.
Juz widzę, że się pytałam na poprzedniej stronie i przeoczyłam odpowiedź.
A jak myślisz, zamiast sody dać kropelkę lub kilka gliceryny, żeby nie paliło kabli?

Ja nie walę fenta (regularnie).
Ja jestem ciągle w objęciach Pani h, lecz, dla odmiany, zakupiłam 1 plaster fentanyl Actavis, żeby jakaś zmiana była.
Chodzi o to, że zawsze, jak np. przyzwyczajam się miesiącami do helu (i przestawał cokolwiek mi dawać, zero działania), to potem KAŻDY inny opioid (fnt, morfina, Oxy) wreszcie dawał chociaż namiastkę euforii przez chwilę (teraz to walę tylko po to, żeby skręta nie mieć, o żadnej euforii tu nie ma mowy).
Dlatego czasami zmienię hel na cokolwiek innego, dla odmiany, potem zresztą też sam hel lepiej chociaż przez chwilę działa.

Na pewno nie zamierzam absolutnie walić więcej fenta, dokupować więcej, wpadać w ciąg. Za chwilę wrócę do "swojej" heroiny. Z deszczu pod rynnę, by było.
Rejestracja: 2009
  • 1454 / 97 / 0


Widzę dziecko, że masz problemy nie tylko z chemią, ale i z językiem polskim, jeżeli pytałaś >się <, to powinnaś znać odpowiedź, chyba, że ukrywasz coś sama przed sobą, a jeżeli mnie, to otrzymałaś odpowiedź.
Gliceryna nie jest zamiennikiem sodki, ponieważ nie zmienia ph roztworu , a pieczenie wywołuje kwaśny odczyn roztworu, spowodowany kwasem cytrynowym, a nie obecność resztek spirytusu.
To by było na tyle.

-------------------------------

Nie mogę już edytować poprzedniego postu, więca napiszę nowy. fentanyl wygląda na najmniej szkodliwy opioid, nie wywołuje reakcji histaminowej i nie powoduje takiego burdelu w wydzielaniu hormonów, a zwłaszcza w wydzielaniu testosteronu, co ważne jest dla mężczyzn. Wiadomo, że jeśli prowadzi się w miarę zdrowy tryb życia, to opiaty są mniej szkodliwe niż alkohol czy speedy, a wśród opiatów fnt jest mniej szkodliwy niż hera, dlatego trzymam się fnt.

Scalono. taurinnn
Rejestracja: 2012
Użytkownik nieaktywny
  • 477 / 70 / 0


"Nie ma jednoznacznych danych dotyczących wpływu różnych opioidów na stopień hipogonadyzmu, choć uważa się, że najgłębsze zaburzenia powodują opioidy, które mają działanie czysto agonistyczne na receptory μ (np. morfina czy fentanyl), mniejsze zaburzenia występują po stosowaniu Tramalu lub buprenorfiny (13), a tapentadol ma stosunkowo mały wpływ na hormony płciowe." http://www.czytelniamedyczna.pl/6180,wp ... rynny.html
Nie znalazłem również nigdzie informacji o tym jakoby fentanyl nie zmniejszal stężenia testosteronu.

btw.
Powodzenia w odstawianiu tego twojego "mniej szkodliwego" szatana, bo ja odstawiajac go raz w życiu przechodziłem takie katusze, że już nigdy w życiu nie tknę tego ścierwa, mimo, że mogę wpierdalać morfinę czy oksykodon garściami.
Rejestracja: 2010
  • 284 / 10 / 0


fentanyl powoduje spory burdel w hormonach, czytałem o przypadkach znacznej niedoczynności kory nadnerczy po dawkach terapeutycznych. buprenorfina nie wpływa na poziom hormonów nadnerczy, testosteronu, hormonów tropowych. Było badanie porównujące bupre z metadonem, gdzie pacjenci na buprze mieli taki sam poziom hormonów jak zdrowa grupa kontrolna.

Poza tym fent tak jak m.in morfina działa immunosupresyjnie, zmniejsza poziom komórek NK.

Both high-dose and low-dose fentanyl suppressed NK cytotoxicity for 24 hours. However, rate of recovery of NK cell suppression was longer in the high-dose fentanyl group.


A do fenta w etanolu wystarczy dodać wody, nie wytrąci się. Będzie związany z etanolem. Bez dodawania kwasu i całej zabawy.

Artykuły
Secondary Adrenocortical Insufficiency as a Result of Chronic fentanyl Treatment: A Case Report

Chronic fentanyl application induces adrenocortical insufficiency

Postoperative opioids, endocrine changes, and immunosuppression
Rejestracja: 2015
  • 63 / 1 / 0


Jeśli chodzi o plastry Actavis 100mcg. Jak będę chciał podać dawkę 300mcg na początek to jak to zrobić? (Kiedyś żułem, teraz chcę pukać) Z postów wyczytałem, że mogę zrobić tak:
- odciąć swoją dawkę
- 4ml wody + kwasek (pół ziarnka grochu?)
- gotuję, ma pobulgotać do 20 sekund
- dodaję 1 ml wody i gotuję
- powtarzam to 2/3 razy
- nabieram i pukam
Napiszcie mi krok po kroku jeśli należy zrobić to inaczej :)
Rejestracja: 2019
  • 386 / 16 / 0


Nie wiem czy bylo o tym czy nie .. istnieje mozliwosc by z plastra z fentem zrobic jakos mozliwosc by waporyzowac go ?
Rejestracja: 2018
  • 311 / 50 / 0


tak, waporyzuje sie kawałki plastra, tak, tak, razem z plastikiem, trzeba to robić umiejetnie, mi to nie wychodziło, zmarnowałem pól plastra i wkurwiony wróciłem do igieł
Rejestracja: 2019
  • 386 / 16 / 0


24 sierpnia 20193ldritch pisze:
tak, waporyzuje sie kawałki plastra, tak, tak, razem z plastikiem, trzeba to robić umiejetnie, mi to nie wychodziło, zmarnowałem pól plastra i wkurwiony wróciłem do igieł
A cos wiecej na ten temat co i jak ?
Posty: 92 Strona 9 z 10
Wróć do „Fentanyl i pochodne”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości