Ekstrakcja fentanylu z różnego rodzaju systemów transderm.

Należące do grupy anilidopiperydyn substancje opioidowe, o krótszym i silniejszym efekcie.
Więcej informacji: Fentanyl w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

Posty: 87 Strona 6 z 9
Rejestracja: 2016
Użytkownik nieaktywny
  • 2 / / 0


Czy opłaca się robić ekstrakcje z wodą i kwaskiem?
Rejestracja: 2012
  • 196 / 15 / 0


Jeśli nie masz akurat metanolu, to nie bardzo masz inne wyjście. Wcale tak tragicznej wydajności nie ma, spokojnie z braku laku ekstrakcję woda+kwasek możesz przeprowadzić.
IMO zabawa z etanolem 1. Droga (koszt spirytusu) 2. Efektywność bardzo podobna do woda+kwasek
PS. Mam dla Was mega protip (sam go wymyśliłem i stosuję) metanolu dystrybucja to dyskusyjna sprawa (w hurtowniach chemicznych) jednak jeśli w Waszym mieście jest klub żużlowy, to podpowiadam, że motocykle w tym sporcie są napędzane właśnie metanolem ;) Kluby nie bardzo są skore do odstąpienia, skierowali mnie więc do zawodników, którzy są życzliwi, mają swoje strony www z kontaktem i jeśli jesteście mili, to te pół litra spokojnie za darmo Wam odleją ;)

Były policjant: konferencje prasowe z narkotykami to szkodliwa szopka

„Miarą policyjnej skuteczności jest spadek przestępczości i występku, a nie dowody na podjęcie akcji policyjnych mających na celu zwalczanie przestępczości i występku”.

Francuscy ekonomiści nalegają na legalizację marihuany do celów rekreacyjnych

Grupa francuskich ekonomistów w czwartek zaleciła zalegalizowanie marihuany, twierdząc, że dzięki legalizacji do kasy państwowej trafiłyby miliardy euro.
Rejestracja: 2005
  • 1639 / 192 / 0


Przecież metanol jest taki tani. Ostatnio 5l za kilka dych kupiłem.
Rejestracja: 2016
  • 28 / 1 / 0


piotr25 pisze:
Czy opłaca się robić ekstrakcje z wodą i kwaskiem?
Różnie to piszą... dać - sie pewnie da, ale czy opłaca się? Według mnie lepiej użyć innego rozpuszczalnika - alkoholi (etanol, metanol) albo DCM
Swoją drogą zastanawiam się jak poradziłby sobie izopropanol?
Rejestracja: 2012
  • 196 / 15 / 0


Tu nie chodzi tylko o rozpuszczalność F, ale i wydajność ekstrakcji z plastrów, a taka najlepsza jest właśnie przy MeOH. Odpowiadam raz kolejny - nie bardzo się opłaca robić woda+kwasek jednak z braku laku lepsze i tańsze to, niż EtOH bo wydajność podobna a koszt alko odpada.
Rejestracja: 2012
  • 23 / / 0


Witam chodzi o to ze duro 100 cwierc plastra
trzymane 2h pod jezykiem zero dzialania, kiedys tylko tak robilem powiedzmy tolerka skoczyla fakt.
wiec wyciagamy i tu pytanie po przeczytaniu watku .po wymoczeniu w sprycie moge go
odparowywac na ogniu lub gotowac na wodzie z kwasem jak bupre czy fent jest
wrazliwy na temp? spala sie czy wyparowuje z rozpuszczalnikiem? i co sadzicie o drodze podania
donosowego ktory byl naj przy transtekach poza batem ofkoz,wtedy spryt tez zakwaszam zeby wyszla
sol ,cytrynian fenta jest w aerozolu.Pozdrawiam.
Rejestracja: 2016
  • 3 / / 0


Takie głupie pytanko

Czy mi się ten spirytus/metanol nie zapali? Macie na myśli trzymanie NAD gazem czy położenie NA gazie? Ile mniej więcej czasu potrzeba aby alkohol się odparował?
Jaka jest biodostępność przy podawaniu i.v. w stosunku do p.o.?
Rejestracja: 2009
  • 1454 / 93 / 0


Pary metanolu i etanolu są łatwopalne, odparowywanie alkoholi nad otwartym ogniem może spowodować, że nie będziesz miała co nawinąć na wałki, by zrobić trwałą ondulację.
Poza tym, używanie etanolu w zasadzie nie ma sensu, wydajność niewiele wyższa, niż przy stosowaniu zakwaszonej wody.
Inaczej rzecz ma się przy metanolu, jest to jeden z najlepszych rozpuszczalników do ekstrahowania fnt z plastrów. Podobnie dobrym związkiem jest DCM, również świetnie rozpuszcza fnt.
Jeśli chodzi o biodostępność fnt, to p.o. wynosi do 20%, i.v. 100%.
Rejestracja: 2016
  • 3 / / 0


A jak sobie już zrobię taki roztwór z plasterka to ile czasu może on leżakować tak by nie stracił na mocy?
Rejestracja: 2009
  • 1454 / 93 / 0


No dobrze, dzieci. Dziadziuś poda wam nowy patent na nielubiane przez wszystkich Matrifeny.
Matrifen różni się od innych systemów transdermalnych tym, że jest trójwarstwowy, a np. Durogesic dwuwarstwowy.
Otóż w przypadku Durogesica po wyciągnięciu go z opakowania mamy plasterek składający się z dwóch warstw: folii ochronnej i folii na której jest fentanyl, można powiedzieć "wbudowany w oka" siatki polimeru. Z tej warstwy uwalnia się przez kontakt z tłuszczem, lub wypłukujemy go efektywnie metanolem lub DCM, nieco mniej efektywnie etanolem lub zakwaszoną wodą, w ostatnim wypadku musi najpierw powstać rozpuszczalna w wodzie sól fentanylu, najczęściej cytrynian, stąd takie problemy przy tej metodzie.
W przypadku Matrifenu po zdjęciu folii ochronnej mamy plaster składający się z dwóch warstw: półprzepuszczalnej membrany i folii na którą jest naniesiony fentanyl. Do ciała przyklejamy właśnie stroną membrany, która jest hydrofobowa, ale za to lipofilna jak fentanyl i pozwała przedostawać się fentanylowi do tłuszczu ze skóry.
Otóż okazuje się, że przy odrobinie cierpliwości można oddzielić tę membranę od folii na której jest naniesiony fentanyl.
Potrzebny do tego celu jest skalpel, najlepiej z ostro zakończonym czubkiem - nie zaokrąglony, ewt. nóż do tapet, ostatecznie jakiś inny cienki, ostro zakończony nóż/przedmiot. Druga potrzebna rzecz to cierpliwość.
Jak to robimy? Po zdjęciu folii ochronnej próbujemy przebić membranę czubkiem skalpela, ale tak, by nie przebić ostatniej warstwy, folii na której jest fentanyl. Staramy się przy brzegu plastra wcisnąć płasko do niego czubek skalpela, jesli zrobimy to prawidłowo, to zobaczymy czubek skalpela między membrana a folią. Nastepnie próbujemy delikatnymi ruchami nietnąca stroną skalpela rozwarstwić dalej plaster, na tyle, by można było uchwycić membranę palcami i powolnym, jednostajnym ruchem odrywać ją od folii. Membrana przypomina nieco gumę z balona, wyciąga się, lecz niestety łatwo ją zerwać, ale to już mniejszy problem, bo zostaje zazwyczaj na tyle duży odwarstwiony kawałek, który można uchwycić i dalej odrywać.
Na koniec zostaje nam coś, co przypomina resztki zaschniętego kleju Butapren - to zerwana membrana i folia na której jest fentanyl.
Teraz możemy: albo do paszczy, albo do roztworu zakwaszonej wody, zależy kto jaką drogę podania preferuje.
Tych, którzy wkładają plaster do paszczy ostrzegam - z tak uzdatnionego Matrifenu fentanyl przechodzi o wiele łatwiej do organizmu niż z Durogesicu, więc uważajcie!!!!
Przetestowane wielokrotnie i żeby nie było niedomówień - zastrzegam prawa autorskie! :-D
Posty: 87 Strona 6 z 9
Wróć do „Fentanyl i pochodne”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości