Efedryna - Skąd?

Dział poświęcony wszystkim izomerom efedryny, także pseudoefedrynie.
Więcej informacji: Efedryna w Narkopedii [H]yperreala, Pseudoefedryna w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Stymulanty

Użytkownik nieaktywny
  • 4 / / 0

W Lublinie lipa wysępić Tussi bez recepty - w jednej aptece zaproponowali mi Thiocodin :P jako zamiennik :P Ale opiaty mnie nie interesują...
  • 1709 / 5 / 0

Bez problemu dostałem Tussipect, żeby było śmiesznie to farmaceutka sama zaproponowała zamiast Tussidexu :-D Mówiła, że to jest to samo ;-)

Antynarkotykowe reality show

Festyny, kolonie i pogadanki – tak wygląda w Polsce profilaktyka antynarkotykowa. Jerzy Afanasjew rozmawia z dr. Agnieszką Pisarską z Zakładu Zdrowia Publicznego Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

Lublin: 2,5 metrowe konopie na torfowisku

Policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową z KMP w Lublinie zlikwidowali plantacje konopi innych niż włókniste. Na torfowisku pod Lublinem funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 55 roślin o wysokości do 2,5 metra, 16 kilogramów suszących się roślin, nawozy oraz opryskiwacze rolnicze.
Użytkownik nieaktywny
  • 4 / / 0

Heh, to trafiłeś na nieogarniętą farmaceutkę - pewnie po studium farmaceutycznym wtedy prawdopodobieństwo, że ci wyda lek na receptę bez recepty wzrasta:) Ja próbowałam w aptekach w centrum - stąd pewnie fiasko:) - farmaceuta, który 10 raz w ciągu dnia pytany przez studenta przed sesją czy gimbusa w kapturze na głowie o ten sam lek w końcu zaczyna coś podejrzewać i chce recepty od każdego. Ale warto próbować w małych aptekach na zadupiach gdzie sprzedają dziewczyny tuż po studium. Jedna taka wydała mi z 5 opakowań na raz:P
Użytkownik nieaktywny
  • 79 / 3 / 0

Pizarro pisze:
a co ze spalaczami dostępnymi na allegro? np w hellfire lub lack mamba chyba jest eph?
Można kupić wiele spalaczy mających w składzie efedrynę, te które wymieniłeś są produkowane w USA a tam efka jest legalna ( przynajmniej w większości stanów)
Użytkownik nieaktywny
  • 1267 / 12 / 0

A co trzeba gadać lekarzowi by przypisał tussi?
  • 3831 / 140 / 13

W zasadzie efka nie jest swoistym medykamentem na jakieś schorzenie.

Jak powiesz, że masz kaszel to ci zalecą coś bez recepty najpewniej;

Najlepiej puścić bajeczkę, wziąć puste pudełko po tussi i mówić - "o, to mi pomagało w tym natrętnym kaszlu", a na próby zalecenia np. Acodinu mówić, że po nim ci słabo, jesteś rozkojarzony i chce ci się spać i takie tam...
Ostatnio zmieniony 22 listopada 2013 przez Parathormon, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 520 / 31 / 0

Osobiście w aptece którą mam najbliżej ( jakieś 100m ) domu, zawsze jak potrzebuje to kupuje tussi bez recki. Bez żadnych gadek, dziwnych spojrzeń czy innych nieprzyjemnościach, obecna cena to 13.99zł jaka płace za butle. Ale z tego co wiem to jest jedyna apteka u mnie w mieście gdzie udało mi się kupić Rp bez recki :-)
Chodź może mieć na to wpływ że tam realizuje swoje recki na trampka i benzosy ( recki 100% od lekarza ;) )
Ostatnio zmieniony 28 listopada 2013 przez Tosigot, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 50 / / 0

Swego czasu krazyly i po necie nawet tabletki zawierajaca sama efke 3040 mg, cana od okolo 120 do 200 zl za 100 szt jak pamietam

a w bajki jak to ktos dostaje bez problemu w aptece nie chce mi sie wierzyc ;) na tusipeckt zostala wprowadzona recka po zmianie statusu prawnej samej efki, na prekursor ;) taka nieogarnieta farmaceutka szybko by wyleciala z problemami
Użytkownik nieaktywny
  • 4 / / 0

Teraz mam dwie stałe apteki, w których panie magister sprzedają mi tussipect bez recepty Pewnie wystawiają potem same na siebie recepty farmaceutyczne żeby się z tego rozliczyć %-D
''Prawo farmaceutyczne w art. 96 precyzuje, w jakich przypadkach sytuacja taka może mieć miejsce. Farmaceuta, w przypadku nagłego zagrożenia zdrowia lub życia, ma prawo wydać bez zlecenia lekarskiego produkt leczniczy zastrzeżony do wydania na receptę w jednym, najmniejszym opakowaniu. Wydaniu na receptę farmaceutyczną nie podlegają środki odurzające, psychotropowe i prekursory grupy I-R.'' ; Tussipect to lek na kaszelek więc można go na upartego wyżebrać w aptece bez recki w oparciu o powyższy przepis :-D ale z Tramalem czy morfiną ten myk by nie przeszedł.
  • 3534 / 18 / 0

NieLubieZielska pisze:
A co trzeba gadać lekarzowi by przypisał tussi?
Tussipect to chyba środek przeciwkaszlowy, ach te leki na kaszel %-D
Wróć do „Efedryna”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata