Efedryna - Otrzymywanie

Dział poświęcony wszystkim izomerom efedryny, także pseudoefedrynie.
Więcej informacji: Efedryna w Narkopedii [H]yperreala, Pseudoefedryna w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Stymulanty

• 33 / 4 / 0

Robiłem efke wg. tego przepisu cytowanego z sfd. Reakcja prosta to i samo jej przeprowadzenie było dzicinnie proste. Ważne jest jednak że przefiltrowanie nie jest aż tak łatwie, na pewno nie z syropu otrzymanego po dodaniu 10 ml wody. To stanowczo za mało, nie jestem chemikiem ale tyle to chyba potrzeba do zakończenia reakcji. Jak ktoś ten gęsty syrop przefiltruje przez chusteczkę to szczerze gratuluję, radził bym rozcieńczyc w większej ilości wody, odparowywania będzie więcej ale mówi sie trudno.

Użytkownik nieaktywny
  • 198 / 1 / 0

PO pierwsze to wy ta efedryne ekstrahujecie a nie robicie !!! A jesli o to chodzi to bierzecie igly zakwaszacie do pH2 gotujecie powiedzmy 1h cedzicie alkalizujecie do pH11 dolewacie DCM rozdzielacie gorna warstwe dolewacie HCl odparowujecie DCM i macie efedryne*HCl

Redukcja szkód? Po twoim trupie

Dopalacze zostały w Polsce zrównane z narkotykami. Skutek? Co dwa dni ktoś umiera w związku z użyciem nowych substancji psychoaktywnych.

Łącznie blisko 100 osób zatrzymanych – policja podsumowuje akcję "Sunrise 2019"

Podczas akcji „SUNRISE 2019” policja zatrzymała 82 osoby. 80 z nich posiadało przy sobie środki odurzające, głównie amfetaminę, marihuanę i ecstasy. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 160 gramów narkotyków.

• 241 / 5 / 0

czeslaw187 pisze:
A jesli o to chodzi to bierzecie igly zakwaszacie do pH2 gotujecie powiedzmy 1h cedzicie alkalizujecie do pH11 dolewacie DCM rozdzielacie gorna warstwe dolewacie HCl odparowujecie DCM i macie efedryne*HCl
Moze bys cos wiecej o tym opisal ? :-) zachecajaco brzmi :-D

Użytkownik nieaktywny
  • 198 / 1 / 0

HCl 1mol/dm^3 pH=0 NaOH 1mol/dm^3 pH=14 reszte sobie policz :P.......

• 33 / 4 / 0

czeslaw187: Jak piszę że robiłem wg. przepisu z sfd to oczywiste że nie należy brac tego "robiłem" dosłownie, aby to zrozumiec nie trzeba wielkiej bystrości umysłu.
Poza tym otrzymywanie efki z igiel cisu to możliwośc wyprodukowania sobie sporej ilości różnych toksyn (było o tym gdzieś na forum) które mogą byc dośc niebezpieczne. A jak byś chciał sam sobie go chodowac... szkoda zachodu jak tussi można za 5 zeta w aptece kupic.

Użytkownik nieaktywny
  • 198 / 1 / 0

320mg jest w blaszce a wydajnosc nie jest 100% :P jak bedziesz bral wiecej to ci mogo odmowic sprzedazy

• 33 / 4 / 0

U mnie w mieście (nie największym swoją drogą)mam dwie apteki co bez probleu sprzedadzą mi 4 listki (sprawdziłem), razem 8 listków, jak dla mnie wystarczy.

Użytkownik nieaktywny
  • 17 / / 0

Mnie lekarz kiedys przepisal kapsulki robione w aptece z sama efedryna [po 30 mg chyba].. trzeba sie zakrecic i bedzie czysta, farmaceutyczna efedrynka :)

• 33 / 4 / 0

:), ciekawe, tylko na co ci to zapisał?? Warto wiedziec żeby "się zakręcic".

• 108 / 3 / 0

czeslaw187 pisze:
A jesli o to chodzi to bierzecie igly zakwaszacie do pH2 gotujecie powiedzmy 1h cedzicie alkalizujecie do pH11 dolewacie DCM rozdzielacie gorna warstwe dolewacie HCl odparowujecie DCM i macie efedryne*HCl
DCM=dichlorometan?
Jesteś pewien, że nic innego nie rozpuści się w tym DCM?
Taksyny bym o to nie podejrzewał bo jestza duża i za polarna.
Tam jest wzór: www.vetpharm.unizh.ch/giftdb/pflanzen/0039_tox.htm
Wróć do „Efedryna”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata