Napój o działaniu psychodelicznym, zawierający DMT – sposoby przyrządzania, opisy rytuałów, rady i wątpliwości.
Więcej informacji: Ayahuaska w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 11 • Strona 1 z 2
  • 119 / 1 / 0
Cieszy mnie rzeczowa reakcja szanownych forumowiczów na moje banalne pytania. Mam na myśli wątek:
http://talk.hyperreal.info/fatalne-efek ... 40309.html
Ośmieliło mnie to do założenia drugiego tematu. Tu kilka słów wyjaśnienia mojej aktywności w zakładaniu kolejnych wątków. Od urodzenia jestem całkowicie niewidomy. Wiele napisano o wizjach a co z dźwiękiem i odbiorem dzieł sztuki? Gdybym miał powiedzieć komuś kto nigdy nie pił alkoholu i nie palił marihuany, jak to wygląda, to powiedziałbym tak:
alkohol - Odbiór dźwięku normalny, nic się nie zmieni, natomiast emocje wywoływane przez sztukę poruszą cię znacznie bardziej. Piosenki Eleni Sikorowskiego i jego córki, Brella, Okudżawy etc. mocniej cię wzruszą. Słuchając Jacka Kaczmarskiego, czy Włodzimierza Wysockiego, poczujesz większą odrazę do wszelkiej nieprawości.
Słuchając tzw. gotyku, np. Lilith czy Naamah, poczujesz faktyczną mroczność tych utworów. Ich klimat poczujesz mocniej niż wówczas, gdy słuchasz ich na trzeźwo.
Zdarzy ci się czasem słuchać czegoś odrobinę za głośno, ponieważ da to uczucie większego odczuwania tego, co artyści chcą ci przekazać.
Ograniczę się, ponieważ o twórczości typu poezja śpiewana mogę mówić godzinami, wiecie przecież o co mi chodzi.
marihuana - Muzykę usłyszysz bardziej szczegółowo, jakby każdy instrument nieco wyraźniej. Nie doradzam zaangażowanej poezji i muzyki alkoholowej, nie współgra z nastrojem, w jaki THC cię wprowadzi. Proponowałbym coś z tradycyjnej muzyki indyjskiej, najlepiej sitar, zaś dla lubiących klimaty karaibskie rege. Nie podkręcaj głośników, niech cicho przygrywają w koncie. Marysieńka jest niejako przeciwieństwem alkoholu, nie wojujesz po niej ze światem, lecz godzisz się z nim, znajdujesz swoje małe szczęście.
A jak to wygląda po ayahuasce?
  • 2878 / 17 / 0
Niewidomy, to znaczy nie masz domu??? Dostajesz na to jakieś fajne dragi?
Jak odmierzasz substancje?
And I guess that I just don't know.
*                       *                      *
Kiedy spoglądam wstecz, widzę siebie pozostającego za mną daleko w tyle.
  • 119 / 1 / 0
Przyznam, iż nie rozumiem powyższego wpisu, więc i odpowiedzieć na niego będzie trudno.
Niewidomy, tzn. całkowicie ślepy. Żadnych substancji nie odmierzam. Picie alkoholu, czy palenie w towarzystwie Marysieńki tego nie wymaga. Żadnych dragów nie dostaję.
  • 422 / 2 / 0
Psychodeliki w dużych dawkach prowadzą do zjawiska synestezji - dźwięki stają się widzialne, bodźce wzrokowe - słyszalne. Środowisko podróżnika jawi się na podobieństwo słyszalno-widzialnej sieci, splotu pogłosów - powieleń, interferencji, z których zdaje się przenikać geometryczne uporządkowanie, fraktalna iteracja. Sam dźwięk w mnogości odbić i powtórzeń może naraz przebiegać wstecz, lub pulsować pewnym rytmem, cisza napełnia się tabunem akustycznych duchów. Nie wiem jak przebiega to po ayahuasce, znam tylko z grzybów, ale różnice nie mogą być znaczące.

Zastanawiam się czy niewidomi mogą zaznawać synestezji?
Uwaga! Użytkownik zWidzian nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 3129 / 18 / 0
Z pewnością, przecież synestezja obejmuje wszystkie zmysły, nie tylko wzrok.
High, how are you?
  • 119 / 1 / 0
Czasami po paleniu Marysieńki pojawia się u mnie specyficzny odruch poruszania oczami w rytm słyszanej piosenki, ale daje się to łatwo opanować. O synestezji bez wzroku trudno myśleć, ponieważ to właśnie on jest głównym zmysłem człowieka, tj. dostarcza mu najwięcej informacji. Podczas ayahuascowych ceremonii są wykonywane pieśni, które stanowią część składową całego rytuału. Moje zainteresowanie odbiorem dźwięku wzięło się m.in stąd. Skoro muzyka i śpiew tak wiele znaczą, to jakoś muszą kształtować wrażenia podczas podróży. Wspomniano o grzybach, to nieco inna działka, ale chemicznie dosyć blisko się znajdująca, więc pozwolę sobie zapytać w niniejszym wątku. Załóżmy, że przed zażyciem grzybów włączyłeś muzykę. Zaczyna się jazda i... Czy przestajesz ją słyszeć a może to ulega zdecydowanej zmianie. Proszę, napisz coś więcej.
  • 196 / 1 / 0
SZTUKA = CZŁOWIEK
  • 422 / 2 / 0
Kosmicznie ciężkie pytanie. Autentyczną, stuprocentową synestezję (można by rzec, że pełen efekt grzybowy) miałem po tym, jak muzyka ucichła, a ja wydobyłem z siebie "śpiew". W "śpiewie" zatarta została różnica między słyszalnym a widzialnym, wizja kształtowała dźwięk, dźwięk - wizję.

Sam odbiór muzyki, cóż - dźwięk zdaje się być bliski, tak bliski jakby wręcz jego źródło pulsowało na bębenkach, jest bardziej namacalny, nie tak eteryczny jak zazwyczaj, ma wyraźniejsze kształty, kształty jak kwiaty i insekty, jest w tym ruch, jak bieg wielu owadów. Muzyka to raz przestaje przypominać to co zasłyszane wcześniej, porywa słuchacza, można zapomnieć o sobie i świecie w tym zasłuchaniu, zapomnieć samą muzykę i zasłuchanie, by po chwili odkryć: "mój boże, to naprawdę ten kawałek?". Każdy drobny szczegół staje się olbrzymi, każda ścieżka tła - bliska, donośna, nic nie umyka, dla wszystkiego co w utworze znajdujesz uwagę, wszystko ma swój czas i miejsce przed słuchaczem.

Polecam psytrance, psybient, jeszcze bardziej: ciszę.
Ostatnio zmieniony 12 października 2013 przez zWidzian, łącznie zmieniany 1 raz.
Uwaga! Użytkownik zWidzian nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 119 / 1 / 0
Acidor pisze:
SZTUKA = CZŁOWIEK
Tak, lecz nie ma czegoś takiego jak jedna ludzka kultura. Słuchając muzyki chińskiej, lub japońskiej nie odbieram jej właściwie, w pełni, gdyż brakuje mi fundamentalnego składnika. Zwyczajnie tamte wrażliwości i sposoby wyrażania siebie są mi obce. To samo tyczy się sztuki powiązanej z daną używką. Bez niej odbieramy ją tylko częściowo. Ta połowiczność bierze się stąd, iż nie doświadczamy w dużym natężeniu emocji, które to dzieło wywołuje. Słuchałem icaros, ot zwyczajne, pospolite brzdąkanie na gitarze. Zapewne po wypiciu ayahuascowego wywaru dosłyszałbym znacznie więcej. Nie twierdzę, że każdy kto chce posłuchać Kaczmarskiego musi się napić, ale mając w czubie przeżyje to wszystko głębiej.
Jeżeli potencjał zmian percepcji grzybów jest tak ogromny, spodziewam się narodzin swoistego gatunku grzybomuzyki. To co napisałeś brzmiało dla mnie, jak relacja podróżnika z egzotycznego kraju, który w dodatku znajduje się na innej planecie, zamieszkiwanej przez całkowicie odmienną formę życia. Zaczynam rozumieć, czemu władza tak zwalcza wszelkie psychodeliki. Nasz system powszechnej edukacji, oparty przede wszystkim na topornym wbijaniu do łbów tzw. półprawd, nie poradziłby sobie z interpretacją tych przeżyć. Oczywiście prohibicja ma na rozwój sztuki wpływ fatalny, ponieważ zamyka wiele dotychczas niepoznanych obszarów.
  • 422 / 2 / 0
Przyszłeś nad tym się zastanawiać? Nie trać czasu na zastanawianie się.
Uwaga! Użytkownik zWidzian nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 11 • Strona 1 z 2
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.