Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych a także o substancjach pochodzących z organizmów zwierząt.
Czy dziurawiec działa?
1.Tak
43
62%
2.trochę
23
33%
3 Nie.
3
4%

Liczba głosów: 69

ODPOWIEDZ
Posty: 303 • Strona 29 z 31
  • 1696 / 289 / 0
Tak samo - jak waporyzowałem dziurawca to mnie tak zwalało z nóg jakbym clonazolam przedawkował mocno, no film się nie urywał oczywiście, ale spalem chyba kilka godzin i jeszcze miałem oczy jakbym się zjarał.
Uwaga! Użytkownik Vetulani44 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 81 / 4 / 0
Tabsy zamulają, wyciągi już niekoniecznie.(wyciąg alkoholu z dziurawca to naprawdę coś) Wystarczy troszeczkę połączyć z rożeńcem. Synergia wyśmienita.
  • 924 / 12 / 0
Czy zazywajac dulo 30mg I pregabalin 150mg czy mogę dołożyć dziurawiec ?
  • 228 / 23 / 0
Dziurawiec indukuje (wzmaga aktywność) enzymów wątrobowych cytochromu P450 ; enzymy te odpowiedzialne sa za metabolizowanie leków (usuwanie ich z organizmu). Dziurawiec może poprzez ten mechanizm osłabiać działanie środków antykoncepcyjnych i innych leków. Zatem dołożenie dziurawca do wspomnianych leków prawdopodobnie osłabi ich działanie - efekt będzie taki jakbyś zazyła mniejsze dawki leków i takżę krócej te leki będą działąć. Zażywanie dziurawca latem też jest niewskazane bo uczula na promieniowanie ultrafioletowe (UV). Ja kiedyś brałem dziurawiec 2 tygodnie i dużo siedziałęm przy monitorze kompuera (LCD) i sobie oczy "naświetliłem" że źle widziałem przez kilka dni, ale po odstawieniu dziurawca wszystko wróciło do normy - czytałem że pewna osoba też tak miała po dziurawcu. Duloksetyna metabolizowana jest głównie przez izoenzymy CYP2D6 i CYP1A2. Po dziurawcu te enzymy będą sprawniej działąć i szybciej usuwać lek z organizmu.
  • 17 / 1 / 0
Zmniejsza działanie psychodelików/stymulantów?
  • 924 / 12 / 0
Czy dziurawiec zmniejsza skutki odstawienne leków z grupy snri I ssri? Czy moklobemid można łączyć z dziurawcem?
  • 600 / 106 / 0
@up Uwzględniając mechanizm działania obu, w teorii dziurawiec mógłby łagodzić objawy odstawienne SNRI/SSRI, nie są mi jednak znane żadne badania na ten temat. Pod żadnym pozorem nie można łączyć preparatów dziurawca z MAOI (w tym moklobemidem) ze względu na znaczne i odnotowane w literaturze ryzyko zespołu serotoninowego.
"Głębia ziewa na powierzchni,
a powierzchnia okazuje się dnem głębi."
Stanisław Ignacy Witkiewicz
  • 41 / 9 / 0
Gdzieś w lutym tego roku zamówiłem sobię 50g dziurawca specjalnie pod waporyzację. Gdzieś czytałem, iż główne substancje odpowiadające za działanie dziurawca degradują się powyżej 100°C, lecz to mnie nie zniechęciło do używania go na 160°C (minimalna temperatura fenixa mini).

Po paru udanych sesjach z tym ziółkiem wpadłem na pomysł zmieszania go z walerianą. Raz 4 minuty waporyzacji samego dziurawca, następnie 4 minuty korzenia waleriany i tak 6 razy (łącznie 12 wbić do komory).

Efekt jaki uzyskałem totalnie mnie zaskoczył. Doświadczyłem nawet wejścia!. Niesamowicie przyjemne uczucie (oczwiście bez przesady), byłem szczęśliwy, lekko otępiony, obeszło mnie miłe odczucie całego ciała, każdej kończyny i każdego ruchu. Każda czynność wydawała się lekka i satysfakcjonująca, zero jakiegokolwiek stresu czy lęku. Zadziałało zauważalnie prospołecznie, nagle miałem sporą ochotę na kontakt z ludźmi. Patrzenie/wzrok sprawiało się milsze (nie wiem jak to wytłumaczyć XD) Doznałem też słabego zwiotczenia mięśni i zaburzeń koordynacji.

Czegoś takiego w życiu się nie spodziewałem po ziółkach etnobotanicznych, dzień później starałem się ponownie uzyskać ten stan, aczkolwiek nie do końca się udało. Więcej nie próbowałem, bo przestałem używać obydwu ziółek. Wspomnę jeszcze, że w tamtym okresie nie używałem żadnych innych substancji, poza melisą.
"biorę w ręce życie za łeb, niech ssie"
  • 100 / 45 / 0
28 września 2021Pan Cietrzew 69 pisze:
@up Uwzględniając mechanizm działania obu, w teorii dziurawiec mógłby łagodzić objawy odstawienne SNRI/SSRI, nie są mi jednak znane żadne badania na ten temat. Pod żadnym pozorem nie można łączyć preparatów dziurawca z MAOI (w tym moklobemidem) ze względu na znaczne i odnotowane w literaturze ryzyko zespołu serotoninowego.
Jakie przypadki zespołu serotoninowego w wyniku łączenia H. perforatum z moklobemidem odnotowano w literaturze? Na jednej z poprzednich stron jest mój post w którym znalazłem kilka artykułów dotyczących łączenia MAOI z dziurawcem, szukając literatury na ten temat natknąłem się jedynie na odnotowane przypadki ZS gdy dziurawiec łączono z SSRI, był też przypadek w którym razem z MAOI ktoś do mixu z dziurawcem dorzucił tricyklyka.
Ostrzegam że jest to tylko osobniczy przypadek i nie musi się przekładać na doświadczenia innych (którzy być może jednak mogą doświadczyć niepożądanych reakcji), ale z mojego doświadczenia stosowania przez miesiąc codziennie 600mg moklobemidu, 0,5g ekstraktu z męczennicy i ok 40ml alkoholatury z dziurawca (1:1) nie wynikło nic nawet zbliżonego do zespołu serotoninowego, wzrostu ciśnienia, temperatury ciała czy pobudzenia. Alkoholatura z dziurawca dawała mi w tym przypadku działanie przeciwalergiczne i mocno anksjogenne. Nie czułem się jednak sobą w tym miksie i również nikomu go nie polecam, nie działa ani euforycznie ani nie powiedziałbym aby dawał lepsze działanie przeciwdepresyjne niż sam moklobemid. Za to zaskoczyło mnie mocno działanie przeciwalergiczne i możliwe że w jakimś krytycznym przypadku jeszcze z tego skorzystam.
  • 17 / 1 / 0
04 listopada 2021korametsi pisze:
...lecz to mnie nie zniechęciło do używania go na 160°C (minimalna temperatura fenixa mini)...
Hej, mam ten sam sprzęt i te same zioła, 12 nabić wydaje mi się mega czasochłonne, ile bierzesz buszków z jednego nabicia? czy robisz to dopóki wapek sam się wyłączy czy może konkretną liczbę wdechów?
ODPOWIEDZ
Posty: 303 • Strona 29 z 31
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.