Dziurawiec (Hypericum perforatum, "St. John's Wort")

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Posty: 254 Strona 19 z 26

Czy dziurawiec działa?

62%
1.Tak
21
35%
2.trochę
12
3%
3 Nie.
1

Liczba głosów: 34

Rejestracja: 2017
Użytkownik nieaktywny
  • 323 / 11 / 0

Chodzi mi tylko o dwie standardowe buteleczki z apteki. Czy jak je skończę to będę mógł od razu wrócić do benzo?
Rejestracja: 2014
  • 3630 / 938 / 2

Czytaj ze zrozumieniem! Wszystko w tym temacie zostało wyjaśnione. Tym bardziej to, że nie spożywa się dziurawca w lato! Chcesz to bierz, ale na własną odpowiedzialność.

Dlaczego tytoń jest legalny, a konopie nie?

Tytoń oprócz tego, że bardzo źle wpływa na organizm człowieka, to mocno zanieczyszcza również środowisko. Konopie wręcz odwrotnie. W tym artykule przedstawiam różnice między tymi dwoma roślinami.

Rowerowy diler zatrzymany

Policjanci do walki z przestępczością narkotykową zatrzymali 44-letniego mieszkańca Kępna, który rozprowadzał narkotyki na terenie miasta. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.
Rejestracja: 2017
Użytkownik nieaktywny
  • 323 / 11 / 0

Rozumiem że dziurawiec nie zmniejszy tolerancji na benzo?
Rejestracja: 2014
  • 3630 / 938 / 2

Ależ żeś się uparł na ten dziurawiec. Nie, nie zmniejszy. Zaszkodzi na pewno - chyba, że żyjesz na półkuli południowej w Argentyne, Peru, Chile, RPA, Nowej Zelandii lub Antarktydzie. Z tysiąc razy powtarzałem już w tym temacie. Dziurawca nie powinno się absolutnie stosować w lato. Nie ważne, czy będą hektolitry wypite morwy białej, czy resweratrol albo samą kwercytynę. Zawsze jest to ryzyko, które utrzymuje się przez długi okres po jednorazowym spożyciu. Jak chcesz odbudować sobie tolerancję na GABA to poczytaj sobie wątek o fasoracetamie:
fasoracetam-t42271-10.html

Wróć do tego tematu na początku września, jeśli nadal będziesz chciał stosować tę nalewkę z dziurawca.

Następne Twoje posty pytające o sens używania dziurawca w chwili obecnej i bez zaznaczenia, że nie używa się go w lato, będę traktować za dezinformację! - blackgoku
Rejestracja: 2014
  • 217 / 26 / 0

Zwaporyzowałem około dwa gramy suszonego dziurawca i czuję się poklepany przez to zioło xD
Lekko odprężony i przymulony, odczuwam spokój na ciele i umyśle. Podobnie w działaniu do jednego piwa ale bez negatywnego wpływu na motorykę i szybkość myślenia.

Dzisiaj u mnie jest chujowa deszczowa pogoda i jutro ma być tak samo. Chyba nie powinno mi się nic złego stać jeśli nie będę używał już dziurawca a po tych dwóch dniach znikną chmury i pojawi się słońce?
Rejestracja: 2014
  • 3630 / 938 / 2

Nie wiadomo. Najlepiej jakbyś założył coś na długi rękaw i pobył na słońcu. I obserwuj, czy nie masz zaczerwienionych rąk od opalenizny.
Rejestracja: 2014
  • 217 / 26 / 0

Jak narazie wszystko OK, brak śladów na skórze czy innych efektów ubocznych.

Na wszelki wypadek eksperymenty z dziurawcem zostawię sobie na okres jesienno-zimowy.
Rejestracja: 2014
  • 3630 / 938 / 2

Jak byłeś na pełnym słońcu i wszystko jest ok. To raczej już możesz chodzić na krótki rękaw. Ale jakby co, to obserwuj się. Z dziurawcem w lato to nie przelewki.

edit: aaa i pamiętajcie: ketonal + Słońce = poparzenia
Rejestracja: 2017
  • 217 / 35 / 0

ketonal w żelu, na ketonalu doustnym nie ma ostrzeżenia?

Czy już można wracać do dziurawca? W tym roku dalej te obrzydliwe nalewki czy ktoś już wymyślił coś lepszego? Skończył mi się zooloft i tritico, u mnie jest tak, że minimalnie spadnie mi odporność i od razu dół i schizy, a jak jestem w stu procentach zdrowy to żadnych leków ani używek nie potrzebuje. Niestety większość używek jest dosyć imunosupresyjna więc się to nakręca %-D
Rejestracja: 2014
  • 3630 / 938 / 2

Sezon na Dziurawiec uważam za otwarty, także powinien być bezpieczny do stosowania (chodzi o efekt fototoksyczny a nie o interakcje!).

@AnnaS
Posty: 254 Strona 19 z 26
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 1486 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości