Dziurawiec (Hypericum perforatum, "St. John's Wort")

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Posty: 217 Strona 18 z 22

Czy dziurawiec działa?

72%
1.Tak
13
22%
2.trochę
4
6%
3 Nie.
1

Liczba głosów: 18

Rejestracja: 2015
  • 229 / 15 / 0

Ma ktoś doświadczenia odnośnie interakcji z używkami? Pytam czysto informacyjnie, patrząc co było wcześniej pisane np. na temat MDMA i LSD. Przy alkoholu i ganji jak się domyślam nie powinno być specjalnych problemów (nie mówię tu o takich oczywistościach, jak to że w czasie kuracji w ogóle powinno się unikać takich rzeczy)?

Druga sprawa to niealkoholowy ekstrakt. Patrząc na koszty przy proporcji 100g zioła dziurawca i 0,5l spirytusu wyjdzie kosztowo podobnie, jak kupno gotowego z apteki przez internet. Robił ktoś może na oleju? Bo jak tak, to chciałbym dopytać jak zabrać się za taki wyciąg, tyle że nie podgrzewać więcej niż do 60* i zwilżyć lekko alkoholem to już wiem ale może bardziej konkretnie.

Na ile EGCG zbija tą nadwrażliwość na światło i ile by trzeba suplementować tego dodatkowo w okresie letnim? A może w ogóle lepiej sobie to darować i poczekać na jesień w takim razie? W wakacje na pewno będę przebywał na świeżym powietrzu więcej.

I rozumiem, że nie ma co się sugerować nawet większą ilością hipercyny, bo i tak z nalewki jest większa skuteczność? Jak stosujecie, po te 20 ml dziennie jak piszą na ulotce czy więcej?
Rejestracja: 2014
Użytkownik nieaktywny
  • 3407 / 839 / 2

Nie powinno się suplementować w okresie letnim. Chyba, że nie jesteś wystawiony na światło słoneczne i nie zamierzasz się opalać.

Izraelski naukowiec twierdzi, że Mojżesz był odurzony gdy rozmawiał z Bogiem

W Biblii nie brakuje intensywnych momentów – a to krzewy stają w ogniu, pioruny biją z niebios, głośne symfoniczne dźwięki wiodą proroków i świętych do intruzji sacrum. Mojżesz przeżył kilka doświadczeń podczas których zetknął się z bogiem w wyrazisty zmysłowo sposób. Ale czy zwyczajnie doświadczał tych rzeczy, czy też będąc w zmienionym stanie świadomości?

Więzienie za trucie wrocławian. "Pomogliśmy rozbić dopalaczową mafię"

Szefowie wrocławskiej szajki handlarzy „dopalaczami” zostali prawomocnie skazani na więzienie za trucie wrocławian. Postępowanie w tej sprawie wszczęto w 2016 roku po artykule portalu GazetaWroclawska.pl.
Rejestracja: 2017
  • 264 / 9 / 0

Jak wygląda sprawa interakcji etanolowego wyciągu z dziurawca z benzodiazepinami? Przyjmuje 2x dziennie 1mg etizolamu (czasem więcej). Czy działanie nasili się czy też mogą mieć miejsce jakieś efekty negatywne?
Bo z tego co wstępnie wyczytałem, dziurawiec przyspiesza metabolizm benzo. Może ktoś ma doświadczenie w łączeniu tych dwóch substancji?
Ostatnio zmieniony 21 maja 2019 przez modest, łącznie zmieniany 1 raz.
Rejestracja: 2018
  • 301 / 45 / 0

@modest Sprawa wygląda tak, że związki zawarte w dziurawcu indukują enzym wątrobowy cyp3a4 cytochromu p450, więc wątroba szybciej metabolizuje benzodiazepiny i w efekcie osłabia ich działanie. Krótko mówiąc osłabia działanie.
Rejestracja: 2017
  • 264 / 9 / 0

A czy nalewke z dziurawca można stosować jako pomoc przy przeholowaniu z clonazolamem?
Rejestracja: 2014
Użytkownik nieaktywny
  • 3407 / 839 / 2

Nie
Rejestracja: 2017
  • 1858 / 1122 / 34

Śmiało możesz zapomnieć o takim miksie z popularnym klonem.
Rejestracja: 2017
  • 264 / 9 / 0

A jak długo siedzi ta nalewka na alkoholu w organizmie i w jakim stopniu osłabia działanie etizolamu/clonazolamu? Pytam, bo posiadam dwie buteleczki i muszę je z pewnych niewartych wspomnienia przyczyn wypić.
Rejestracja: 2017
  • 1858 / 1122 / 34

Bardzo dlugo wypicie jej z klonem lub czymś podobnym spowoduje ,ze albo źle poczujesz sie lub zaliczysz zgona.
Ewentualnie odjebiesz cos i bedziesz żałował tego do konca zycia.
W ogóle to niebezpieczne!
Rejestracja: 2012
Użytkownik nieaktywny
  • 923 / 259 / 2

Długotrwałe przyjmowanie dziurawca prowadzi do indukcji enzymów wątrobowych, ale jednorazowe przyjęcie może nasilić działanie benzo, szczególnie nalewek na bazie alkoholu.
Posty: 217 Strona 18 z 22
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 429 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości