Dziewczyna - depresja i myśli samobójcze

Moderator: Zdrowie

• 838 / 36 / 0

Moja dziewczyna ma depresję. Nie może brać leków ssri czy imao, bo po nich wpada w hipomanię. Lekarz zapisał jej lamotryginę, jednak z dnia na dzień jest coraz gorzej. Pilnuje jej, ale dwa razy lekko się pocięla. Bierze 25mg dwa tygodnie, teraz wskakuje na 50, ale mówi ze jest coraz gorzej. Na lęki dostała gowniana hydroksyzyne. Nie chce iść do szpitala psychiatrycznego. Jak mogę jej ulżyć, czy mogę w takim sytuacji poratowac ja benzo na przykład? Jakieś słabe typu tranxene. Pomoże na te myśli, czy musimy tylko czekać cierpliwie na poprawę?
  • 1375 / 190 / 154

Z tego, co opisujesz, to może być tym ChAD, gdzie występuje zmiana fazy po antydepresantach. Lamotrygina jest lekiem stabilizującym nastrój, ale w leczeniu epizodów depresyjnych w ChAD przydają się niektóre neuroleptyki o działaniu stabilizującym (jak np. kwetiapina). 25 mg to mała dawka lamotryginy, poczekaj na efekty jak wejdzie na 50.Jak przez ok. 2 tygodnie od zmiany dawki nie będzie żadnej poprawy - domagaj się konsultacji z lekarzem.

Co do benzo w depresji - Jeśli u pacjenta występują myśli samobójcze, to działanie przeciwlękowe benzo może niekiedy spowodować, że lęk przed samobójstwem zniknie lub znacznie osłabnie i chort podejmie próbę. Dlatego tutaj zależy zachować szczególną ostrożność, jeśli myśli S występują. Podobne jest ryzyko na początku terapii SSRI, kiedy działają one odhamowująco, bez efektu poprawiającego nastrój na początku leczenia.

Przede wszystkim bądź przy dziewczynie, to na pewno dla niej wiele znaczy i jest ważne, nawet jeśli dręczona przez chorobę Ci o tym nie mówi. Wsparcie bliskich to pierwszy, jeden z najważniejszych kroków.

Przez cztery lata gotowałem DMT w mojej kuchni

Piąty raz z rzędu potrząsnął, po kolei, 32 słoikami, z których każdy wypełniony był skrystalizowanym DMT, wodą i eterem naftowym. Metr obok na kuchence skwierczało pojedyncze jajko. Kiedy obiema rękami mieszał zawartość jednego ze szklanych słojów, opary gazu uciekły spod pokrywy. Willem zamierzał zrobić 25 gramów DMT o wartości 2250 EUR w trakcie jednej sesji...

Czy Weedcraft Inc jest kontrowersyjny?

Rozmowa z Jakubem Pałyską, deweloperem ze studia Vile Monarch, które aktualnie tworzy grę Weedcraft Inc.
Wróć do „Opisz swój przypadek”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata