Będzie legalizacja

Dział służący omawianiu marszy, petycji i innych form aktywności obywatelskiej.

Moderator: Prawo

Posty: 116 Strona 9 z 12
Rejestracja: 2012
Użytkownik nieaktywny
  • 459 / / 0


Coś tam słyszałem, ale mam nadzieję że to jeszcze nie weszło w życie? :scared:

Ruch pro-hempowy wprowadza chyba technikę małych kroczków. Proponują dodanie zastosowań energetycznych do upraw włóknistych, co IMO jest strzałem w dziesiątkę. To znaczy, że jak coś nawet doktrynę UE popiera, to nie może być nie przepuszczone nawet przez taki beton, jaki w sejmie się rozlał. :gun:

A to tylko kolejna cegiełka...
Następnie trzeba by szybko pomyśleć o ułatwieniu procedury legislacyjnej upraw włóknistych.
Jakby ludzie na nowo przyzwyczaili się do wielkoobszarowych upraw "chwasta" to i dalszy proces napotykałby mniejszy :wall: mur psychologiczny %-D
Rejestracja: 2010
  • 213 / 1 / 0


"Niektórzy twierdzą, że MDMA uratowało im życie". Żyjemy w epoce renesansu psychodelików

Rozmowa z Maciejem Lorencem, autorem książki "Czy psychodeliki uratują świat?", który na potrzeby swojej publikacji przeprowadził szereg rozmów z neuronaukowcami, zajmującymi się tą grupą substancji w swojej pracy.

Tajemnicza choroba i kolejne zgony wśród użytkowników e-papierosów

Jak informuje CDC (Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom) dotychczas na terenie 46 stanów i Amerykańskich Wysp Dziewiczych potwierdzono 805 przypadków uszkodzenia płuc u palących e-papierosy. J
Rejestracja: 2012
Użytkownik nieaktywny
  • 459 / / 0


Może gdzieś i kiedyś będzie legalizacja, ale po ostatniej propozycji sejmowej nowelizacji, raczej straciłem resztki nadziei.

http://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/20 ... 100956.pdf
Rejestracja: 2011
  • 1758 / 66 / 18


A co sądzicie o tej inicjatywie obywatelskiej http://maciejkowalski.natemat.pl/94231, ... -marihuany To niby tylko inicjatywa czyli pewnie co najwyżej zainteresuje rządzących tematem(fajnie to brzmi w tym kontekście %-D ) Może w obecnej sytuacji Europy, lepiej naciskać na Bruksele a nie na Warszawę? Bo Polska raczej nie będzie pierwszym krajem gdzie nastąpi legalizacja/depenalizacja, a pójdzie za przykładem zachodu.
Rejestracja: 2010
  • 42 / / 0


Każda inicjatywa za legalizacją powinna mieć oparcie wśród użytkowników mj. W obecnej sytuacji prędzej przyjdzie legalizacja z Brukseli, niż Warszawy.
Rejestracja: 2012
Użytkownik nieaktywny
  • 459 / / 0


Kwestia zamyka się w tym, czy UE zdecyduje się ustalić wspólną narkopolitykę dla wszystkich krajów członkowskich, czy będzie standardowo zajmować się bardziej kluczowymi dla losów Starego Świata sprawami, typu procentowe zagięcie ogórków.
Rejestracja: 2006
  • 3534 / 18 / 0


Na razie wygląda na to,że wybory wygra PiS więc dobrze to nie wróży samym narkotykom jak i RC :-/
Rejestracja: 2013
  • 451 / 9 / 0


@up
dlaczego ? , jak PIS był u władzy to żadnej nowelizacji nie zrobili , za to "liberalna" partia PO tak , i szykują następną , wcale bym się nie zdziwił jakby po dojściu kaczki do władzy nie było tej nowelizacji , zresztą ona i tak nie wejdzie w takim kształcie jak jest teraz .
Rejestracja: 2012
Użytkownik nieaktywny
  • 459 / / 0


W sumie coś w tym jest.
Druga sprawa to chciałem zauważyć, że w nowych spisach przy warzonej w sejmie ustawie są właściwie wszystkie (z tego co się orientuję przynajmniej) liczące się na rynku RC, łacznie z MXE, DOB, DOI, wszystkimi 2C-x, hometem, i tak dalej, itd., itp.

Z drugiej strony już nawet ludzie "nie w temacie" zauważają, ze coś więcej ostatnio jest "tematu" (qchwa %-D , ach to tematyczne słownictwo), tzn. sprawy przede wszystkim legalizacji medycznej. Jak wiadomo - to standardowo jest pierwszy krok w dobrym kierunku. Jeśli by przeszła medyczna to widzę dwie dalsze ścieżki rozwoju sytuacji:
a) Prawo do pobierania medykamentów będzie na tyle rozciągnięte, że będziemy mieli sytuacje typu np. Kalifornia - pójśc do lekarza, pożalić się na stres i problemy z zasypianiem i zapłacić kilka stówek za wydanie pozwolenia. Będzie to już mj pół-legalna. :-D
b) Nawet jak nie będzie szerokich widełek, a wręcz bardzo wąskie do wydawania recept, zawsze pozostaje haczyk - będą musieli rządowi pomyśleć nad systemem depenalizacyjnym. Albo widełki ilościowe, albo złagodzenie restrykcji za posiadanie do np. mandatów. I będą musieli pomyśleć nad alternatywą domowej uprawy. Choć z drugiej strony nic nie jest pewne i mogą równie dobrze dalej sprawę pogmatwać typu: konopie są legalne do zastosowań medycznych, ale ich posiadanie itd. jest dalej karalne. :wall:

Choć w sumie i tak uważam, że warto walczyć o konopie medyczną choćby dla zmiany opinii społecznej.
Rejestracja: 2014
  • 34 / / 0


Niezależnie czy wybory wygra PiS, PO, czy nawet wspomniana partia J.K.M. - legalizacji nie będzie nigdy. Dlaczego? Ano dlatego, iż taka zmiana nie spodobałaby się narkofobom, których odsetek w Polsce jest ogromny - głównie beton wytresowany za PRL-u - i taka sytuacja oznaczałaby utratę stołków przez tę partię. Znając życie, głównym hasłem wyborczym opozycji byłaby delegalizacja narkotyków %-D
Posty: 116 Strona 9 z 12
Wróć do „Akcje polityczne”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości