Będzie legalizacja

Dział służący omawianiu marszy, petycji i innych form aktywności obywatelskiej.

Moderator: Prawo

Posty: 116 Strona 9 z 12
Rejestracja: 2012
Użytkownik nieaktywny
  • 459 / / 0

Coś tam słyszałem, ale mam nadzieję że to jeszcze nie weszło w życie? :scared:

Ruch pro-hempowy wprowadza chyba technikę małych kroczków. Proponują dodanie zastosowań energetycznych do upraw włóknistych, co IMO jest strzałem w dziesiątkę. To znaczy, że jak coś nawet doktrynę UE popiera, to nie może być nie przepuszczone nawet przez taki beton, jaki w sejmie się rozlał. :gun:

A to tylko kolejna cegiełka...
Następnie trzeba by szybko pomyśleć o ułatwieniu procedury legislacyjnej upraw włóknistych.
Jakby ludzie na nowo przyzwyczaili się do wielkoobszarowych upraw "chwasta" to i dalszy proces napotykałby mniejszy :wall: mur psychologiczny %-D
Rejestracja: 2010
  • 217 / 1 / 0

Odwyk w raju: uzależnieni z Zachodu wybierają detoks w Tajlandii

50 mężczyzn w czerwonych szatach z napisem “POKONANY” klęczy nad rynną przy murze otaczającym kompleks świątyń ze złotymi dachami. Podchodzi do nich świątynny zielarz i podaje każdemu gęsty brunatny płyn do wypicia, po którym zaczynają wymiotować do rynsztoka. Niektórzy słabną, inni się trzesą, jeszcze inni chodzą na czworaka. Nowy film Tarantino? Nie – tak wygląda jeden z najpopularniejszych odwyków w Azji.

Sędzia Trybunału Sprawiedliwości UE orzekł, że państwa członkowskie nie mogą zakazać importu CBD

Sędzia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej stwierdził, że państwa członkowskie UE nie mogą zakazać importowania produktów CBD, ponieważ prawo nie uznaje kannabinoidów jako narkotyków.
Rejestracja: 2012
Użytkownik nieaktywny
  • 459 / / 0

Może gdzieś i kiedyś będzie legalizacja, ale po ostatniej propozycji sejmowej nowelizacji, raczej straciłem resztki nadziei.

http://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/20 ... 100956.pdf
Rejestracja: 2011
  • 1744 / 89 / 18

A co sądzicie o tej inicjatywie obywatelskiej http://maciejkowalski.natemat.pl/94231, ... -marihuany To niby tylko inicjatywa czyli pewnie co najwyżej zainteresuje rządzących tematem(fajnie to brzmi w tym kontekście %-D ) Może w obecnej sytuacji Europy, lepiej naciskać na Bruksele a nie na Warszawę? Bo Polska raczej nie będzie pierwszym krajem gdzie nastąpi legalizacja/depenalizacja, a pójdzie za przykładem zachodu.
Rejestracja: 2010
  • 42 / / 0

Każda inicjatywa za legalizacją powinna mieć oparcie wśród użytkowników mj. W obecnej sytuacji prędzej przyjdzie legalizacja z Brukseli, niż Warszawy.
Rejestracja: 2012
Użytkownik nieaktywny
  • 459 / / 0

Kwestia zamyka się w tym, czy UE zdecyduje się ustalić wspólną narkopolitykę dla wszystkich krajów członkowskich, czy będzie standardowo zajmować się bardziej kluczowymi dla losów Starego Świata sprawami, typu procentowe zagięcie ogórków.
Rejestracja: 2006
  • 3529 / 22 / 0

Na razie wygląda na to,że wybory wygra PiS więc dobrze to nie wróży samym narkotykom jak i RC :-/
Rejestracja: 2013
  • 451 / 10 / 0

@up
dlaczego ? , jak PIS był u władzy to żadnej nowelizacji nie zrobili , za to "liberalna" partia PO tak , i szykują następną , wcale bym się nie zdziwił jakby po dojściu kaczki do władzy nie było tej nowelizacji , zresztą ona i tak nie wejdzie w takim kształcie jak jest teraz .
Rejestracja: 2012
Użytkownik nieaktywny
  • 459 / / 0

W sumie coś w tym jest.
Druga sprawa to chciałem zauważyć, że w nowych spisach przy warzonej w sejmie ustawie są właściwie wszystkie (z tego co się orientuję przynajmniej) liczące się na rynku RC, łacznie z MXE, DOB, DOI, wszystkimi 2C-x, hometem, i tak dalej, itd., itp.

Z drugiej strony już nawet ludzie "nie w temacie" zauważają, ze coś więcej ostatnio jest "tematu" (qchwa %-D , ach to tematyczne słownictwo), tzn. sprawy przede wszystkim legalizacji medycznej. Jak wiadomo - to standardowo jest pierwszy krok w dobrym kierunku. Jeśli by przeszła medyczna to widzę dwie dalsze ścieżki rozwoju sytuacji:
a) Prawo do pobierania medykamentów będzie na tyle rozciągnięte, że będziemy mieli sytuacje typu np. Kalifornia - pójśc do lekarza, pożalić się na stres i problemy z zasypianiem i zapłacić kilka stówek za wydanie pozwolenia. Będzie to już mj pół-legalna. :-D
b) Nawet jak nie będzie szerokich widełek, a wręcz bardzo wąskie do wydawania recept, zawsze pozostaje haczyk - będą musieli rządowi pomyśleć nad systemem depenalizacyjnym. Albo widełki ilościowe, albo złagodzenie restrykcji za posiadanie do np. mandatów. I będą musieli pomyśleć nad alternatywą domowej uprawy. Choć z drugiej strony nic nie jest pewne i mogą równie dobrze dalej sprawę pogmatwać typu: konopie są legalne do zastosowań medycznych, ale ich posiadanie itd. jest dalej karalne. :wall:

Choć w sumie i tak uważam, że warto walczyć o konopie medyczną choćby dla zmiany opinii społecznej.
Rejestracja: 2014
  • 34 / / 0

Niezależnie czy wybory wygra PiS, PO, czy nawet wspomniana partia J.K.M. - legalizacji nie będzie nigdy. Dlaczego? Ano dlatego, iż taka zmiana nie spodobałaby się narkofobom, których odsetek w Polsce jest ogromny - głównie beton wytresowany za PRL-u - i taka sytuacja oznaczałaby utratę stołków przez tę partię. Znając życie, głównym hasłem wyborczym opozycji byłaby delegalizacja narkotyków %-D
Posty: 116 Strona 9 z 12
Wróć do „Akcje polityczne”
Na czacie siedzi 1225 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości