DXM - Oglądanie filmów

Dekstrometorfan - nazwy generyczne: Acodin, Tussidex.
Więcej informacji: Dekstrometorfan w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Dysocjanty

• 285 / 1 / 0

Zakrywacie sobie drugie oko czy trzymacie je zamknięte całą fazę/oglądanie filmu? Bo przy niskich dawkach sensu jakoś za bardzo nie widzę, a przy wyższych to nie widzę nic %-D
  • 88 / 1 / 0

tutaj trzeba wyraźnie zaznaczyć, że oglądanie filmów to domena starych wyjadaczy.
ja po 900mg mogę nawet czytać książkę, tak mam przyzwyczajoną korę wzrokową.
co prawda czytanie nie idzie i na peaku ciężko już rozpoznać znaczenie słów, ale problemów ze wzrokiem nie ma żadnych. a pamiętam, że jak zaczynałem 10 lat temu, to po 450mg obraz skakał jak szalony.

dwie rady dla ludzi jeszcze nie zrytych przez DXM. jeśli masz trudności z oglądaniem filmów:

1. spożyj czosnek. znacznie ogranicza "vision tearing" i inne negatywne efekty wobec skroniowego pola wzrokowego, ale faza będzie mniej somnambuliczna i bardziej realna :(
2. posłuchaj audiobooka. wbrew pozorom analiza tekstu ksiązki to o wiele trudniejsza sprawa niż oglądanie filmu, ale DXM wydaje się nie uposledzać asocjacyjnej kory słuchowej

Dyskretny urok psylocybiny. Dlaczego od tysięcy lat sięgamy po halucynogenne grzyby?

Psylocybina to psychoaktywna substancja, która towarzyszy ludzkości od wieków i nie może nam się znudzić. Dlaczego tak jest? Na to pytanie odpowiedzieli naukowcy z Center for Psychedelic and Consciousness Research na Uniwersytecie Medycznym Johna Hopkinsa.

Picie alkoholu w ciąży ma być przestępstwem

Rzecznik Praw Dziecka chce, aby w ramach ochrony dziecka poczętego odpowiedzialność karną ponosiła pijąca alkohol przyszła matka – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.
  • 182 / 4 / 0

http://www.sadistic.pl/alan-watts-incep ... 194671.htm

Incepcja.
Kto oglądał, pokazałem kumplowi po 300mg i nie mógł się oderwać.
Od początku widziałem w tym filmie analogię do rozmów STĄD.
  • 5 / / 0

The Fountain/Źródło - mój najlepszy filmowy trip :)
Towarzyszy nam genialny soundtrack, imo jeden z najlepszych soundtracków w historii kina, co czyni film mega klimatycznym. Muzyka to b. ważna sprawa na tripie. Akcja dzieje się na 3 różnych poziomach (3 różne miejsca, 3 różne czasy). Film nie ma jasnego wydźwięku, jest zagmatwany, wręcz mindfuckowy chwilami. Są odniesienia do mitologii bodajże Majów czy Azteków, historii Hiszpanii, Drzewa Życia, etc. Naprawdę głęboka rozkmina łapie, a i serca się porusza :)
http://www.youtube.com/watch?v=wMn3g3NCX4Y
  • 233 / 2 / 0

Kilka postów wcześniej ktoś polecał Avatara. Spróbujcie. Polecam ten film gorąco.
  • 31 / 3 / 0

Rzadko zdarzało mi się oglądać filmy na fazie, ale ze swojej strony polecam serial Futurama. Idealnie pasuje do deksa.
  • 30 / 2 / 0

ja nie mam ochoty na filmy na DXM. najbardziej lubie gadac z ludzmi.
  • 295 / 17 / 0

http://www.youtube.com/watch?v=QWtQNFaGUTg (Deep Blue)
Fajny film woda się przelewa w te i we w te, wczoraj go długo szukałem. W ogóle to te filmy co wy je tu wstawiacie zyją, więc
Ostatnio zmieniony 26 maja 2013 przez LucretiaMyReflection, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Opisujemy odnośniki.
  • 854 / 98 / 0

Mało używek, według mnie, tak świetnie komponuje się z filmem jak DXM:)
Nie dość, że sam seans sprawia ogromną przyjemność (te zwielokrotnione odczuwanie emocji bohaterów, ten tajemniczy magiczny kilmat ahhhhh:), to jeszcze dziełko takie pamiętane przez nas z seansu dxmowego baaaardzo często pozostaje w naszej pamięci jako coś absolutnie niepowtarzalnego, magicznego, pięknego:)
Jesli chodzi o tytuły polecam na pewno Nagi Lunch i John dies at the end (nie widzę, żeby ktoś podawał w tym temacie). Oba super wykręcone, John nowoczesniejszy, bardziej amerykanski, ale tez ujdzie bardzo przyjemnie;))
Uwielbiam też wspólnie z dxmem oglądać filmy spoza tematyki narkotykowej, za to fajnie poruszające emocje. Cały cykl opowiadający historię Rockego Balboy jest tego świetnym przykładem, choć nie każdy dzieło to "lubi"- nie wiem dlaczego:) Pechowcom tym polecam np Amores Perros, Kieł (greckiej produkcji), Zodiak (nie każdy udźwignie jego klimat, po dxmie;)), The Game (klasyka;))
Trzecią grupą filmów, które szczególnie dobrze ogląda mi się po dxmie są przedstawiciele tzw "kina psychologicznego", np: Drabina Jakubowa, Donnie Darko, Wyspa Tajemnic, Nieproszeni Goście, Obłęd.
  • 319 / 8 / 0

a dla mnie właśnie jest na odwrót, po chwili tracę kontakt z filmem na rzecz przeróżnych rozmyślań. nawet jeśli uda mi się skupić na nim dłużej to ciężko jest mi go zrozumieć, ktoś ma podobnie ?
Wróć do „DXM”
Na czacie siedzi 1322 uczestników Wejdź na czata