DXM - Antyhistaminy (Zyrtec)

Dekstrometorfan - nazwy generyczne: Acodin, Tussidex.
Więcej informacji: Dekstrometorfan w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Dysocjanty

Posty: 52 Strona 6 z 6
Rejestracja: 2013
  • 445 / 25 / 1


No faktycznie nadal można dostać. Cena jednak wyjaśnia, dlaczego lekarz to przepisał, dzięki za informację. Przy okazji teraz zobaczyłem, że błędnie to zapisywałem :P

Zagłębiając się w ulotkę wychodzi, że loratadyna również może powodować "przyjebanie". Pewnie jak zawsze to kwestia osobnicza, bo ja po niej nie miałem problemów, a po zyrtecu już tak. Uboki były tak silne, że używałem go nawet na sen, gdy schodziłem z opio :)
Rejestracja: 2017
Użytkownik nieaktywny
  • 987 / 38 / 0


[mention]yourownsupply[/mention], loratadyna to antyhistamina 2 generacji. Więc na pewno mniej męczy niż antyhistaminy 1 generacji, ale bardziej niż antyhistaminy 3 generacji.

Jest to oczywiście sprawa indywidualna i nie każdy musi się po niej źle czuć. Ja czasem biorę Loratadynę, jakiś czas brałem też regularnie. Oceniając działanie:

Na samym początku czułem się lekko zamulony i śpiący, ale to na samym początku brania, porzuciłem ten lek. Wróciłem do niego po jakimś roku, w tej samej dawce. Zamulał może przez pierwsze kilka dni, ale potem już nie było problemu.

Obecnie nie zamula mnie w ogóle. Nie czuję żadnego działania tego leku (oprócz oczywiście zamierzonego). Nawet znośnie działa na alergię, ale całkowicie jej nie zatrzymuje. Na wyrzut histaminy po DXM/kodeinie może być, ale są mocniejsze leki jak ktoś potrzebuje. Jak się ma zniżkę to kosztuje grosze, więc zawsze warto ją mieć w apteczce, chociaż ostatnio prawie jej nie używam :)

Nie polecam mieszać z alkoholem. Bo wtedy faktycznie zamula, i to bardzo. Nawet jak mnie alergia męczy przed piciem, to nie biorę, bo po jednej tabletce i kilku piwach strasznie chce mi się spać.

Wydaje mi się, że brana regularnie działa lepiej niż doraźnie. Do tego działanie zaczyna się po kilku godzinach od przyjęcia tabletki.

Napisałem to z pamięci, bo trochę znam ten lek :) Dawka jak dobrze pamiętam to 10mg, ale chyba jest tylko jedna określona dawka.

Cieszę się, że mogłem pomóc i dziękuję za docenienie tego, ponieważ to motywuje mnie by siedzieć tutaj i pomagać ludziom :) Robię to oczywiście z dobroci serca, jednak taki lajk jest zawsze mile widziany, bo widać, że ktoś docenia te kilka/kilkanaście minut pracy nad postem :)

Pozdrawiam i polecam się na przyszłość :)

Lewico, dlaczego się boisz marihuany?

Jaś Kapela przypomina Lewicy o polityce narkotykowej, bo chyba zapomniała.

Pozwól mi upaść. Kino narkotykowe w służbie dobra

Kino o uzależnieniu narkotykowym, jeśli chce robić coś więcej niż tylko grozić paluszkiem, powinno spojrzeć na kontekst społeczny i pogrzebać w codzienności osób, które popadają w narkomanię.
Posty: 52 Strona 6 z 6
Wróć do „DXM”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości