20 marca 2023zburzony pisze: Wkurwia mnie duloksetyna, za pierwszym razem było kapitalnie, teraz nie ma tego kopa, pewności siebie, został tylko pojebany sen. Fakt, biorę teraz jeszcze inne leki i to sporo, może to nadmiar serotoniny, chociaż wydawało mi się że nadmiar objawia się pobudzeniem i za dobrym nastrojem. Acha i za pierwszym razem zadziałał praktycznie od razu, dostałem kopa energii, teraz biorę drugi miesiąc i jest średnio. Co dziwne, na zestawie który biorę są dni kiedy czuję się świetnie, mam energię, zero lęków, pewność siebie, ale to raz na jakiś czas. Wiecie czy może jeszcze być lepiej na stałe czy jednak dulo będzie tym razem niewypałem?
Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie minimum trzech tygodni przerwy i znowu wskakiwanie na lek. Wtedy namiastka tego kopa powinna wyskoczyć.
Ale do duloksetyna wróciłem po dwóch latach aż, no ale tak bywa że raz coś działa a raz nie, loteria.
Fuzja - D5
Biorąc przez ostatnie 10miesiecy dulokstetynę 60mg I lekarz teraz podniósł mi na 90 czy mogą wystąpić skutki uboczne?
Fuzja x2 - D5
Biorąc dawkę dulokstetyny 60mg przez 10miesiecy lekarz kazał mi zwiększyć dawkę na 90mg czy mogę się spodziewać skutków ubocznych oraz ile dni trzeba czekac na jakieś efekty?
Biore 60mg od dwóch tygodni, wcześniej 3 dni na 30mg i nie czuje poprawy, aktywizacji, działania na lęki, zmniejszenia intruzywnych myśli ani działania antydepresyjnego.
Wiem że teoretycznie do 4 tygodni albo więcej trzeba czekać na efekty albo nawet więcej, ale nie wiem czy jeśli nadal nie czuje działania, a nawet większy lęk, pewnie przez noradreanaline.
Czy u kogoś 90 albo 120mg pomogły gdy 60 nie działały?
Skutków ubocznych też nie mam a samopoczucie nadal bardzo słabe.
Jest sens zwiększania tej dawki, poczekać jeszcze?
Denerwują mnie te ssri/snri, próbowałem różnych, niektóre miesiąc dwa, niektóre kilka miesięcy prawie nie czuje różnicy na nich a brałem różne, jedynie sertralina 200mg działała przez 2 miesiące ale przestała, a przy deugiej próbie nie działała.
Jedynie paroksetyna usuwała całkowicie lęki ale zrezygnowałem po paru miesiącach z powodu takiego zwarzywienia i braku motywacji do czegokolwiek ,uboków seksualnych braku libido i impotencji, a w młodym wieku kiedy człowiek chce się wyszaleć mi to nie odpowiadało.
Na dulo libido nawet wyższe i z tym nie ma problemów.
Czy może spróbować fluwoksaminy, podobno podobnie do paro usuwa lęki i intruzywne myśli, ale psychiatrzy nie lubią tego leku.
Jakieś porówanania ktoś ma z innymi lekami i może coś doradzić którego spróbować lub czy jeszcze poczekać te dwa tygodnie?
Ratuje sie okazjonalnie benzo i wtedy lęków nie ma ale to wiadomo nie często, do tego pregaba którą biore już dłuższy czas regularnie jakoś dziennie 150-300mg, na dulo nawet ona nie wycisza lęków, chyba ta noradrenalina mi nie sprzyja plus no tolerke mam już na pregabe dużą, jak robiłem przerwy z pregaba np tydzien i wracałem, nadal nie tłumiła lęków a po odstawce pogorszone samopoczucie depresja większa, lęki, bezsenność
Co promieniowanie gamma robi z medyczną marihuaną i jak wpływa na kannabinoidy i terpeny?
Konsekwencje płynące z rozporządzenia MZ ograniczającego pacjentom dostęp do medycznej marihuany
Narkotyki łatwiej dostępne w Warszawie niż alkohol. Dowóz 24/7
Oskarżony o posiadanie narkotyków przyszedł do sądu z narkotykami
Kilka gramów mefedronu miał przy sobie 28-latek, który brał udział w sądzie w Lublinie w rozprawie jako oskarżony o posiadanie narkotyków. Mężczyznę zatrzymali do kontroli policjanci, gdy ten wyszedł już z sądu. Zwrócili na niego uwagę, bo był im znany z wcześniejszej z działalności przestępczej. Gdy pojechali do jego miejsca zamieszkania, znaleźli jeszcze ponad kilogram marihuany i klefedronu.
Długotrwałe stosowanie marihuany nie powoduje istotnych zmian w funkcjonowaniu mózgu
Badanie opublikowane w czasopiśmie JAMA Network Open dostarcza dowodów na to, że regularne spożywanie produktów z medycznej marihuany przez dorosłych nie prowadzi do istotnych negatywnych zmian w strukturze czy funkcjonowaniu mózgu. Naukowcy z Harvard Medical School oraz McGovern Institute for Brain Research (MIT) przeprowadzili podłużne badanie, w którym analizowali dane z obrazowania mózgu (fMRI) pacjentów stosujących medyczną marihuanę oraz osób zdrowych niebędących użytkownikami.
Kannabinoidy wykazują „obiecujący potencjał jako środki przeciwnowotworowe” – wskazują nowe badania
Niedawno opublikowane badania w Discover Oncology rzuciły nowe światło na możliwości terapeutyczne kannabinoidów takich jak THC, CBD i CBG. Naukowcy wykazali, że związki te mogą hamować wzrost guzów oraz zapobiegać rozprzestrzenianiu się raka, co czyni je obiecującymi środkami przeciwnowotworowymi. Chociaż wyniki te są niezwykle obiecujące, badacze podkreślają, że wciąż istnieje wiele do zrozumienia, jeśli chodzi o mechanizmy działania kannabinoidów oraz optymalne dawkowanie tych substancji.