Charakterystyka porównawcza benzodiazepin

Heterocykliczne substancje modulujące potencjał neurotransmisji GABA, będące pochodnymi dwuazepiny, lub kwasu barbiturowego.
Więcej informacji: Benzodiazepiny w Narkopedii [H]yperreala, Barbiturany w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: GABA, Leki

• 1347 / 150 / 0

alprazolam lub lepiej Bromazepam- mniej uzaleznia i przy niskiej/zerowej tolerce na benzo bdb. dzialaja już dawki 3-6mg.

Najlepiej w ogole się w benzo jednak nie baw jak nie potrzebujesz tego typu lekow.
  • 1172 / 92 / 0

14 maja 2018hajerkrakow pisze:
Jakie bezno najbardziej mi pasuje?
Szukam w nim spokoju, pewności siebie i przedewszystkim komunikatowości

Taki trochę "na codzień"

alpra czy coś innego?

diazepam/ bromozepam /klorozepat

Nie ładuj się w mocne benzo jak clon alpra czy lorazepam.

Najlepszym wyjściem jest zamiast benzo stosować pregabalinę lub gabybaptynę.

Przez cztery lata gotowałem DMT w mojej kuchni

Piąty raz z rzędu potrząsnął, po kolei, 32 słoikami, z których każdy wypełniony był skrystalizowanym DMT, wodą i eterem naftowym. Metr obok na kuchence skwierczało pojedyncze jajko. Kiedy obiema rękami mieszał zawartość jednego ze szklanych słojów, opary gazu uciekły spod pokrywy. Willem zamierzał zrobić 25 gramów DMT o wartości 2250 EUR w trakcie jednej sesji...

Robbie Williams „edukował” młodzież. Radził, jaki alkohol łączyć z ecstasy

"Pijecie Drambuie? Nie twierdzę, że kiedykolwiek będziecie brali ecstasy, ale to bardzo dobrze wchodzi z ecstasy..."
  • 1172 / 92 / 0

Bezno już nie biorę , ale mogę się podzielić swoimi spostrzeżeniami

alprazolam Dla mnie na początku przygody z bdz bardzo dobry lek na lęki działał już w dawce 0,25mg 2-3razy na dobę maksymalna dawka nie wielka to 2mg działanie nasenne przeciwlękowe całkowita wyjebka na wszystko. Ocena numer 2 wśród benzodwuazepin.
Potencjał uzależniający bardzo silny

Bromazepam Słabo na mnie dział w dawce na dobę 30mg nasennie słabo przeciwlękowo w mniejszych dawkach nie odczuwałem działania.
Potencjał uzależniający słaby/umiarkowany.

Klorozepat na początku mnie uśpił dawki zaledwie 5mg w większych dawkach np 3razy 20mg wcale nie był taki słaby , słabszy co prawda przeciwlękowo niż diazepam, ale nie był wcale taki słaby, w dużych dawkach działanie zadowalające.
Potencjał uzależniający słaby/umiarkowany

diazepam Bardzo dobra benzodwuazepina , profil przeciwlękowy słabszy niż alprazolam czy klon, natomiast działanie nasenne bdb , w wysokich dawkach w niskich dawkach umiarkowane przeciwlękowe. Numer 1 wśród bdz.
Potencjał uzależniający umiarkowany.

Clonozepam Moje błogosławieństwo i przekleństwo :wall: działanie przeciwlękowe bardzo mocne prospołeczny, niskie koszta brak działania nasennego przez 20lat go zażywałem .
Numer 3 powinien być numer 1 ale nie jest, bo zmarnował mi życie.
Potencjał uzależniający bardzo silny.

Oxazepam działania brak .
Potencjał uzależniający jak dla mnie to brak.

Midazolam brałem z 3-4razy silny nasenny, ale działanie szybko schodzi.

Cyklobarbital +diazepam preparat relandrom połączenie barbituranu 100mg cyklobarbitalu+10mg diazepamu preparat od kilkunastu lat u nas niedostępny, działanie nasenne szybkie , kosa trudno mi się było wybudzić, działanie amnezyjne.
Potencjał uzależniający maksymalnie silny.

lorazepam- najbardziej dla mnie nie obliczalne bezo, za jednym razem nasilał lęki za drugim usypiał, czasami zadział lepiej niż alpra czy klon czasami prolękowo fajnie usypiał. Jednak nie było to benzo dla mnie.
  • 1367 / 118 / 0

Xanax- smaczne, grejfrutowe
Clonazepam - smaczne, miętowe, orzeźwiające
Sedam- smaczne, słodkie, jak cukierki odpustowe
Cloranxen- nie pamiętam
Afobam- niezbyt dobry, smak chemiczny
Alprox - gorzkie, chemiczne
Rellanium- lekko chemiczne, prawie niewyczuwalne, nutka soli morskiej
etizolam- smak dość nieutralny
  • 5662 / 438 / 0

klonazepam - król wsród benzo, dziala dobrze przeciw lékowo oraz antydepresyjnie
lorazepam - Troche spiduje, taka slabsza wersja alpry
diazepam - Dobrze rozluznia, ale szybko rosnie tolerka i trzeba wpierdalac po 30 mg - 40 mg
Tranxene - Do dupy benzo, zero potencjalu rekreacyjnego
alprazolam - Dosc silnie dziala na sennie (przynajmniej na mnie ), podobne dzialanie do lorka.
  • 2 / / 0

Wpadł mi dzisiaj w łapki Diclazepam, etizolam i Flubromazolam.Z tych trzech jadłem do tej pory tylko eti. Co do tego ostatniego jest dość mało informacji, spotkał się ktoś z Was z tym i próbował? Polowałem na Flubromazepam, ale akurat nie było. Różnią się jakoś szczególnie? Póki co moimi ulubionymi benzo to był Bromazepam i klony, na drugim miejscu alprazolam z racji tego, że zdarzało mu się działać negatywnie, ale to na szczęście sporadycznie. klony uważam, za najbardziej uniwersalne, myślę, że Diclazepam również ale muszę jeszcze potestować. A eti jest dobre na wszelkie społeczne sytuacje wg. mnie.
  • 2187 / 276 / 3

[mention]peyotl68[/mention], odpowiedź trochę spóźniona, ale zawsze lepsza taka niż żadna. Flubromazolam różni się znacząco od flubromazepamu, flubromazolam działa silnie nasennie oraz o wiele krócej od flubromazepamu. Dawka, która powinna uśpić osobę bez tolerancji to 0.25mg. Pomylenie flubromazolamu z flubromazepamem może skończyć się niewesoło. Optymalne dawkowanie flubromazepmu dla osoby bez tolerancji jest około 24-32 razy większe od dawkowania flubromazolamu.
  • 4413 / 514 / 0

Jak serio chcecie zajac sie porownywaniem wczytajcie sie bardziej w to
https://m.youtube.com/watch?v=_9H8Lqo4QOQ

W zaleznosci od budowy kazde benzo bedzie dzialac inaczej.
Wystarczy zamias chloru przepiac tam co innego i radykalnie zmienia sie dzialanie.
Reszta to juz ciezka chemia - no ale zawsze to jakis poczatek.
  • 1456 / 231 / 154

Z mojego doświadczenia:
-Chlordiazepoksyd (Elenium) - dostałam trochę jeszcze właściwie jako dzieciak, na sen i lęki nocne, jedna z najsłabszych benzo, ale wtedy działała, zmniejszenie lęku, skrócenie czasu potrzebnego na zasypianie, nic więcej poza tym.
-Midazolam (Midanium) - podali mi dożylnie przed pierwszą w życiu operacją, chyba moja ulubiona benzodiazepina, poza zniesieniem lęku i niepokoju (i częściowym działaniem amnestycznym) taka specyficzna euforia, ogólne rozluźnienie na maxa, skłonność do żartów, przyjemny stan generalnie.
-alprazolam (Afobam, Xanax) - tego brałam w swoim życiu najwięcej (jako osoba z nerwicą lękową / mieszaną), najdłużej bez przerwy bodajże półtora tygodnia we wstępnym okresie zmiany leków, potem dosyć często doraźnie. Trzeba uważać, bo dosyć mocno uzależnia, więc ja sięgam po niego już naprawdę w podbramkowej sytuacji. Dodaje pewności siebie, rozluźnia, zaczyna działać szybko, lecz relatywnie krótko, w dawkach do 1 mg nie zamula, odciąga depresyjne myśli.
-diazepam (Relanium) - nie jadłam go zbyt wiele, ogólnie nie poczułam nic poza typowym działaniem leczniczym (zmniejszenie lęku, uspokojenie), lekko zamula.
-Klorazepan (Tranxene) - słaba i kapryśna benzo, bywa że nie działa na mnie nawet cały listek, a bywa, że i po jednej kapsułce nieco zmniejsza mi się lęk, ale nic poza tym. Często przepisywana przez lekarzy, zwłaszcza na zespół abstynencyjny.
-klonazepam (Clonazepamum TZF) - bardzo silne działanie przeciwlękowe, po podaniu i.v. w szpitalu wręcz usypia, działa też nasennie, przypomina mi nieco alprazolam, jednak działa dużo dłużej, zamiennie z alprazolamem przerywa lęk napadowy. Poza tym daje jakiś specyficzny rodzaj euforii.
-oksazepam (Oxazepam GSK) - Działa niemal tak jak diazepam, tylko słabiej.

Obecnie wykupiłam lorazepam (Lorafen) i Bromazepam (Sedam), jak zastosuję, to napiszę, jakie mam odczucia. Póki co trzymam na czarną godzinę.
  • 15 / 2 / 0

alprazolam (Afobam)- sam w to nie mogę uwierzyć, ale wielkie nic. W roznych dawkach, serio. Z zazdrością czytam odczucia innych pacjentów po alprze. Damn. :wall:
Wróć do „Benzodiazepiny i barbiturany”
Na czacie siedzi 53 uczestników Wejdź na czata