Doping mózgu vol. 2 (pytania dotyczące zestawów suplementów zadajemy w innym temacie!!)

Polepszanie samopoczucia i funkcjonowania za pomocą substancji nie będących narkotykami. Suplementy, witaminy, nootropy; regeneracja receptorów i neuronów; dieta i trening.

Moderator: Zdrowie

• 5569 / 781 / 2

Co do choliny.
To moje spostrzeżenia nie wynikają z tego, że jestem "najmądrzejszy" ale z tego, że lubię wiedzieć w co inwestuje moja ciężko zarobione gotówkę.

W przypadku choliny nie ma żadnych wskazań do stosowania przy defixyxie acetylocholiny.
Już lepsza opcja jest lecytyna. Można tu użyć z 10 ciężkich słów lub przytoczyć ło takie coś

Pod względem chemicznym fosfolipidy są pochodnymi kwasu fosfatydylowego. Jego rdzeniem jest
cząsteczka glicerolu zestryfikowana dwoma długołańcuchowymi kwasami tłuszczowymi i kwasem
fosforowym.
Kwas fosfatydylowy Fosfatydylocholina (lecytyna)
W fosfolipidach błonowych jedna z grup hydroksylowych kwasu fosfatydylowego zestryfikowana jest
jeszcze cząsteczką alkoholu. W zależności od rodzaju alkoholu mamy więc fosfatydylocholinę
(lecytynę), fosfatydyloserynę itd. (rysunek poniżej).

Ale już od dawna zorientowałem, się że 99% userow tego nie czyta a jedyne co moga po przeczytaniu tego klepnac to " no ale klepie" więc realnie oceniając na chuj?

Dobra ale wracając do choliny.
Nootropy nie tyle zjadają choline co zwiększają obrót glikogenem i tlenem.
Więc logicznie myśląc - potrzeba mózgowi więcej glikogenu.
Najlepszym i najbardziej stałym źródłem energii jest białko i tłuszcze

No ale 80% ludzi woli opychac się weglami czyli - krótki szot energii i nagły spadek.
Po co/czemu?
Chuj wie.

Jak serio chcecie zwiększyć pulę acetylocholiny (nie choliny) to wrzucanie inhibitor acetylocholinestereza a opcjonalnie można dodać antagoniste nikotynowcow...

Jak siedzę w tym bajzlu prawie 5lat tak bóle głowy mogę policzyć na palcach dwóch rąk.
A jak były to kwestia 2 dni i ich nie było.
Mózg się adaptoeal-do pracy na zwiększonym zapotrzebowaniu na energię lub do tego, ze dostawał tego mniej.

Kurewny ból głowy to można powiedzieć, że był po zmieszaniu piracetamu z biloba.
Ból po samym piracetamie to był pikuś.

jakiś czas temu wrzucalem art o kreatynie do nootropow no ale jak widać lepiej wierzyć sklepikom które sklecily powyrywane z kontekstu Arty w jeden i żerują na głupocie klientów.

Szkoda, że jak jednemu sklepikowi napisałem, że skoro cholina (czy to cdp czy alpha) wg nich zwiększa stężenie acetylocholiny to niech biegną po noblz bo mają lek na choroby neurodegeneracyjne to nie odpisali.

Błędne założenie to i błędne rozwiązanie...

Jak się zmiesza gowno z paskiem (cytydyne i choline) to nie powstaje nowa substancja a gowno zmieszane z piaskiem.:-)
Tak samo jak dopiecie krowie skrzydeł nie spowoduje, że ta zacznie latać. Nadal będzie to tylko krowa że skrzydłami.
Tak tutaj po zmieszaniu cytydyne z cholina mamy cytocholine a nie acetylocholine.
  • 5569 / 781 / 2

Taka uwaga.
Pisałem o tym już kiedyś ale warto wspomniec- jak stosujecie olej lniany to ten kupowany w bierze czy u Czeska z mięsnego jest o kant dupy trzasnac.

Olej lniany musi być przechowywany w temp 4-10st Celsjusza.

W innym wypadku traci swoje wartości.

Substancje psychodeliczne, podobnie jak marihuana, mają potencjał medyczny

Polskie Towarzystwo Psychodeliczne powstało niecały miesiąc temu. Skupia terapeutów, lekarzy i psychologów zainteresowanych potencjałem medycznym psychodelików. Jan Smoleński rozmawia o ambitnych celach towarzystwa z jego współzałożycielką, Agnieszką Sieniawską.

Naukowcy chcą zakazać filtrów papierosowych

Papierosowe filtry to najbardziej rozpowszechniony plastikowy odpad na Ziemi. Każdego roku ludzie wypalają około 5,6 biliona (5 600 000 000 000) papierosów, a 2/3 niedopałków jest wyrzucanych przez palaczy byle gdzie.
  • 1850 / 192 / 1

Co najlepiej o zauważalnie boistuje pamięć, Stetart?
Tylko nie pisz, że potas, wapn, magnez i sod
  • 4096 / 767 / 2

• 5569 / 781 / 2

20 października 2019Retrowirus pisze:
Co najlepiej o zauważalnie boistuje pamięć, Stetart?
Tylko nie pisz, że potas, wapn, magnez i sod [ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]
Nie do końca.
Aczkolwiek blisko.
Szczerze? Mi pamięci chyba nic nie poprawiało- poprawa szybkości kojarzenia, migawki z lat ubiegłych (taki nagły flasback sprzed np kilku lat), pobudzenie, poprawa jakości myślenia itd , ale żeby lepiej pamietac?

Hmm chyba nie ampa-kina typu ta która dał @blackgoku to mi poprawiala tempo myślenia i dawała fajne pobudzenie.
Tylko ja miałem sunifiram.
  • 1155 / 97 / 0

Co polecacie na podbicie skutecznie sertoninki na wzór SSRI ale oczywiście z SSRI nie korzystając?
  • 12 / / 0

szukam stacka naprawiajacego gabaminergiczne receptory bo napady lekow pare razy dziennie mecza
  • 1454 / 32 / 0

@Up
Tryptofan.
  • 5 / 1 / 0

lepiej tryptofan niz 5-htp?
  • 1679 / 213 / 0

Nie.
Wystarczy zajrzeć na Wikipedię.

Co do przemiany.
To chyba tak leciało: tryptofan>l-tryptofan>5htp>serotonina
Wróć do „Dział prozdrowotny i doping mózgu”
Na czacie siedzi 41 uczestników Wejdź na czata