Doping mózgu vol. 2 (pytania dotyczące zestawów suplementów zadajemy w innym temacie!!)

Polepszanie samopoczucia i funkcjonowania za pomocą substancji nie będących narkotykami. Suplementy, witaminy, nootropy; regeneracja receptorów i neuronów; dieta i trening.

Moderator: Zdrowie

• 5405 / 753 / 0

24 lipca 2019Malinowy Chrusniak pisze:
IMO nie warto sięgać po mocniejsze rzeczy jeśli nie sprawdziło się tych najsłabszych.
Nie ma czegos takiego jak mocniejsze i slabsze ziolo.
Ziola czy suple roznie wplywaja na rozne procesy.
Czy wrzucajac do stacku dopaminowego np tauryne wzmocnisz efekt dopaminergiczny?
Nie. Obnizysz efekt serotogeniczny i organizm poleci na czystszej fazie, ale czy dopy bedzie wiecej?
  • 414 / 66 / 0

Mogły ktoś podrzucić jakiś dobry artykuł o aminokwasach konkretnie o ich przyswajalnosci, kiedy najlepiej jeść z czym łączyć z czym nie łączyć jakie są między nimi synergie z innymi produktami.

"Niektórzy twierdzą, że MDMA uratowało im życie". Żyjemy w epoce renesansu psychodelików

Rozmowa z Maciejem Lorencem, autorem książki "Czy psychodeliki uratują świat?", który na potrzeby swojej publikacji przeprowadził szereg rozmów z neuronaukowcami, zajmującymi się tą grupą substancji w swojej pracy.

Bonus RPK pokazał zdjęcie ze szpitala. To dlatego nie zgłosił się do więzienia

"Prawdą jest, że nie stawiłem się w więzieniu, w wyznaczonym terminie, ale zdrowie jest dla mnie ważniejsze, a warunki wolnościowe zapewniają mi profesjonalną opiekę medyczną" - napisał w mediach społecznościowych raper Bonus RPK, który w lipcu 2018 r. został skazany na 5,5 roku więzienia za handel narkotykami.
  • 10 / / 0

19 czerwca 2016artur019 pisze:
Noopept nijak nie zastąpi fenylopiracetamu, niestety. :/
Czym jedno od drugiego się różni? Czytałem, że fenylo tylko doraźnie. A co w takim razie na co dzień? Mam medofinil i piracetam. Z drugiego chcę zrezygnować bo to haribo można zjadać. A potrzebuję czegoś konkretnego. Zastanawiam się nad Modafinil(Vigil) i fenylopiracetam( o ile uda mi się kupić).
  • 153 / 6 / 0

A wiec jesli chodzi o kefeine juz dluuugi czas jej nie stosuje .. tylko napisalem ze jak bralem i 2 jakich dawkach to nie bylo efektu zazwyczaj bralem ja w porannych godzinach . A sen to mysle ze czym innym jest spowodowany z nim problem
  • 542 / 96 / 0

@Stteetart @Anna S @Hash_Oil czy kupowanie np magnezu w formie czy chelatu ma sens czy to tylko chwyty marketingowy.

I kończą mi się witaminy z olimpu dalej kupić te same czy jakieś inne np centrum ?
  • 5405 / 753 / 0

Dajcie sobie spokoj z chelatami i jakimis kompleksami.
Powiedz jakie wit potrzebujesz.

Jak widzisz na opakowaniu np tlenek magnezu czy jakies cytryniany omijaj.

Wit d3 jest bdb w kapsulkach zelowych z olejem nianym.
Magnez i potas to muszynianka i aspargin.
Wapn mak i muszyna.
B12 molekin
B6 i tiamina masz w formie leku fimy polfarmex.
Cynk - zincas forte
  • 542 / 96 / 0

Wiesz ja jadę na ndri i ten preparat z olimpu 2tabletki i nic cię nie obchodzi były si. A z molekin d3 + K2 a co do magnezu to powieki mi drżą w sumie nie wiem jak sobie z tym poradzić bo potas to kupuje kalipos ma status leku.

Ps
Jeśli chodzi o kasę to na zdrowiu nie oszczędzam i staram się kupować drogie suplementy i dobre. Ważne żeby działały.
  • 7 / / 0

25 lipca 2019Stteetart pisze:

Cynk - zincas forte
Ten Zincas Forte rzuciłeś tak z głupa czy serio uważasz, że to najlepszy środek na niedobory cynku? Spotkałem się z opiniami, że cynk stosowany długotrwale może znacznie wypłukiwać miedź z organizmu, więc są preparaty z dodatkową miedzią w składzie. Ponadto forma cynku zawarta w Zincas Forte (wodoroasparaginian cynku) działa dość podrażniająco na żołądek powodując m.in. bóle brzucha i nudności co zresztą zauważyłem na sobie. Finalnie uważam, że są lepsze preparaty z cynkiem w składzie.
  • 5405 / 753 / 0

25 lipca 2019nCuX pisze:
kalipos ma status leku.
Kalipoz to chlorek potasu, slabsza wersja np asparginu
Potas jest relatywnie prosty- ziemniaki, pomidory
25 lipca 2019irinoo pisze:
Ten Zincas Forte rzuciłeś tak z głupa czy serio uważasz, że to najlepszy środek na niedobory cynku?
Ma status leku wiec zdecydowanie najlepszy.
Chyba, ze masz lepszy to wrzucaj przetestuje.
Zincas Forte (wodoroasparaginian cynku) działa dość podrażniająco na żołądek powodując m.in. bóle brzucha i nudności co zresztą zauważyłem na sobie
Ja to wrzucam po posiłku i klopotow nie odnotowalem.
więc są preparaty z dodatkową miedzią w składzie.
Cynk i miedz dzialaja na siebie antagonistycznie.
Kupowanie produktu z miedzia i cynkiem w kupie to strata kasy.
Finalnie uważam, że są lepsze preparaty z cynkiem w składzie.
To wrzucaj, ale suplementy diety mnie nie interesuja.
cynk stosowany długotrwale może znacznie wypłukiwać miedź
Sod wyplukuje potas i wapn...
A zreszta:
https://bonavita.pl/synergizm-i-antagon ... ineralnych

http://leczeniepro.pl/dieta-nielaczenia ... ntagonizm/
Użytkownik nieaktywny
  • 2778 / 215 / 0

Jak to jest z receptorami ogólnie, dopaminergicznymi itd , czy po wieloletnim niszczeniu ich dragami one po jakimś czasie zaczynają wytwarzac jakies nowe polaczenia , nowe receptory? Czy jak to w ogóle wygląda? Nie mowie o uszkodzeniach receptorów trwale tylko o sytuacji w której po wielu latach nastaje detox i co sie wtedy dzieje?
Wróć do „Dział prozdrowotny i doping mózgu”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata