Doping mózgu vol. 2 (pytania dotyczące zestawów suplementów zadajemy w innym temacie!!)

Polepszanie samopoczucia i funkcjonowania za pomocą substancji nie będących narkotykami. Suplementy, witaminy, nootropy; regeneracja receptorów i neuronów; dieta i trening.

Moderator: Zdrowie

• 93 / 16 / 0

@return_zero Jak to jest w końcu z tym GABA? Podobno suplementowane nie przekracza bariery krew-mózg, ale jakimś cudem pomaga w zaśnięciu, zwłaszcza razem z l-teaniną. Dlaczego tak jest?
  • 246 / 63 / 0

@Odmozdzony123
Mechanizm działania suplementów z GABA nie jest jasno określony. Może być np tak:
-słabo przekracza barierę krew-mózg
-działa przez jelitowy system nerwowy

Zastosowanie substancji psychoaktywnych w medycynie

Czasami działanie psychoaktywne jest skutkiem ubocznym substancji, a czasami właśnie ten wpływ jest pożądanym działaniem sprawiającym, że dana substancja jest lekiem.

Nielegalny import polskich leków do Czech. Wpadł przemytnik

32-letni mieszkaniec regionu jesenickiego usłyszał zarzuty wyrabiania i sprzedaży narkotyków z lekarstw sprowadzanych z Polski - informuje rzecznik czeskiej policji w Jeseniku, por. Tereza Neubaerova.
  • 93 / 16 / 0

@return_zero W jakich dawkach bierzesz l-teaninę i ile razy dziennie? Byłaby w stanie razem z resztą stacku jakoś umożliwić picie herbaty, kawy lub yerby nie martwiąc się o problemy ze snem?

W ogóle mnie zastanawia, czy jeśli kofeina u mnie powoduje bezsenność, to czy inne stymulanty typu MPH, bupropion lub fenylopiracetam również by powodowały, czy może wynika to jedynie z nadwrażliwości. Taką yerbę mogę wypić z rana i jeszcze ją potem na drugi dzień z rana odczuwać. Do tego zwała po kofeinie u mnie jest całkiem mocna co jest dziwne, bo to w końcu bardzo lekka używka. Drżenia i osłabienie mogę zniwelować uzupełniając cukry i elektrolity, ale bezsenności nie potrafię. Zauważyłem, że jedyny sposób, abym mógł się codziennie wysypiać, to zamulanie się l-tryptofanem (+ kwas foliowy). Kiedy jakkolwiek próbuję się odmulić, to o regenerującym śnie mogę zapomnieć. Nie wyobrażam sobie jednak tak funkcjonować na dłuższą metę i raczej jeśli nie zdarzy się cud, to bez jakiegokolwiek stymulantu długo nie pociągnę, bo moje życie to dno. Wystarczyłaby kofeina i mooooże udałoby się coś z tego życia wycisnąć, ale sen jest dla mnie bardzo ważny, a po alternatywy do psychiatry nie wiem czy jest sens iść, bo nie chce mi się wierzyć, że mi również nie będą tego snu zaburzać.

Podejrzewam, że albo mam ADHD-PI, albo/i dystymię, która mi mocno zaburza funkcje poznawcze i raczej bez żadnego stacku nie będę w stanie nigdy wykorzystać pełnego potencjału.
Użytkownik nieaktywny
  • 2778 / 215 / 0

Wydaje mi sie ze silniejsze stymulanty spowoduja jeszcze mocniejszy efekt. Ja na bupropionie latalem disc mocno porobiony patrzac z perspektywy czasu. MPH I fenylopiracetam daja pewnie nieco inny efekt ale moc pewnie podobna. Musialem brac 25mg kwetiapiny luv 50mg czasem zeby moc spac a znam bardzo duzo stimow.

Wydaje mi sie ze ciezko o jakis ndri,dri itd stymulant ktory da Ci dobry den,raczej ciezko o taki.

Sprobuj rozeniec gorski, z dobra obstawa do niego w posts I supli. Ja sie czulem dobrze po nim ogarniety i ze snem nie bylo problemow.
Z minusow to ze za mocno porobiony bylem i mialem dude zrenice. Sprobuj na prawde moze Ci pomoc.
  • 93 / 16 / 0

@serotoninowy W jakiej formie brałeś różeniec (susz, tabletki)? Jakiś czas temu brałem w formie tabletek (400 mg, 1% salidrozydu) i niewiele czułem, nawet jak brałem po kilka. Czy susz jest wyraźniejszy w działaniu? Z czym ewentualnie miksować, aby podbić działanie?
  • 246 / 63 / 0

@Odmozdzony123
Teanine biorę w dość wysokiej dawce. 2 x 800 mg, 2x 1 g treonianu magnezu, wieczorem do 2 g GABA i 20 mg B6 p5p . Do tygodnia opracuje coś lepszego pewnie.

W najbliższym czasie będę kombinował z antyoksydantami. Może być tak, że w różnych obszarach mózgu jest nierówny poziom przekaźników i przez to jest nieciekawa reakcja na stymulanty.
  • 3086 / 1036 / 0

Fenylopiracetam jest naprawdę silny tylko trzeba go odpowiednio brać nie non stop , spać i jeść odpowiednią żywność nie śmieci.
Użytkownik nieaktywny
  • 2778 / 215 / 0

@Odmozdzony123
Ekstrakt w kapsulkach olimpu chyba ale dokladnej zawartosci Ci nie podam Bo nie pamietam.

Do tego szlo b.duzo supli zdrowe jedzenie ,Praca i 1h akywnosci fizycznej dziennie. Czulem sie swietnie i Sam sie zastanawiam teraz bad rozencem wlasnie bo tez czegos potrzebuje . Ty masz problem ze snem a ja z nadcisnieniem...

Aha I najwazniejsze, rozeniec nie dziala od kopa musisz poczekac na efekt 2-3 tygodnie Bo piszesz ze niewiele czules wiec moze tego nie wiesz.
  • 7 / 2 / 0

Też u mnie leci różeniec 1tabs rano 200mg z 6 mg rozawin. Działanie poczułem dopiero po jakichś 3 tygodniach. Dorzuciłem do tego jeszcze ginko 2x120mg w ciągu dnia. Odczucia ogólnie fajne, człowiek nie jest zamulony, nie pobudza za mocno, ma się wrażenie, że wszystko się ułoży. Bardzo deliaktny
  • 5378 / 748 / 0

12 lipca 2019Odmozdzony123 pisze:
@serotoninowy W jakiej formie brałeś różeniec (susz, tabletki)? Jakiś czas temu brałem w formie tabletek (400 mg, 1% salidrozydu) i niewiele czułem, nawet jak brałem po kilka. Czy susz jest wyraźniejszy w działaniu? Z czym ewentualnie miksować, aby podbić działanie?
Kup korzen ciety i miel mlynkiem do jogurtu.
12 lipca 2019serotoninowy pisze:
Musialem brac 25mg kwetiapiny luv 50mg czasem zeby moc spac a znam bardzo duzo stimow.

Wydaje mi sie ze ciezko o jakis ndri,dri itd stymulant ktory da Ci dobry den,raczej ciezko o taki.
Najgorszy mozliwy mix.
Wróć do „Dział prozdrowotny i doping mózgu”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata