Dopalacze powoli wycofywane!

Luźne dyskusje na tematy związane z substancjami psychoaktywnymi

Moderator: Wszyscy moderatorzy

Posty: 234 Strona 24 z 24

 


Kuba Powiatowy
Kompetentny
Kompetentny
Posty: 2234
Rejestracja: 17 grudnia 2008
1


feydewey pisze :
jak byłem mały do jadłem paste bo była dobra


Fajnie kopała ?
A tak na serio to słyszałem, że po fluorze ludzie są podatni na sugestie.

 


Toker
Posty: 1439
Rejestracja: 31 października 2008
1


To znaczy, że trzeba kupić politykom więcej pasty. A potem IV.

gdzie indziej na hyperrealu
Po długich politycznych zmaganiach miasto Paryż otworzyło swój pierwszy pokój do bezpiecznej konsumpcji narkotyków (drug consumption room, DCR). Portal Drugreporter przeprowadził z pracującą w Gaia-Paris wolontariuszką wywiad dotyczący planów na przyszłość.
Najnowsze badania pokazują, że dekryminalizacja marihuany w Czechach nie miała wpływu na średni wiek osób, które zaczynają używać marihuany.

 


lucyper2
Posty: 1070
Rejestracja: 12 stycznia 2006
3


Co do dopalaczy to IMHO już sama nazwa sklepu szkodzi sprawie. Już nawet nazwa "alternatywy" (4 hehe) byłaby lepsza.
Głośne otwieranie sklepów i wkręcanie firmy w organizację imprez masowych szkodzi sprawie.
Bełkocący rzecznik podobnie.
Dalej unikanie jakiejkolwiek debaty.
Tragiczna polityka informacyjna odnośnie produktów też.

Moim zdaniem jedynym sensownym krokiem, który należało zrobić po zwróceniu na siebie uwagi mediów, opinii i polityków była szeroko zakrojona akcja informacyjna dotycząca samych produktów i polityki narkotykowej państwa w ogóle. Można to było realizować poprzez ulotki (choćby tłumaczenie słynnego raportu WHO, tłumaczenia prac ekspertów od problematyki narkotykowej, którzy nie zgadzają się z powszechnym obecnie podejściem do tych zagadnień, dane dotyczące działania poszczególnych substancji i porównania szkodliwości różnych "narkotyków"), potem publiczne dyskusje, debaty, nawet manifestacje przeciwko obecnej polityce antynarkotykowej. Do tego jednak potrzeba by ludzi, którym zależy na czymś więcej niż na szybki napchaniu sobie kieszeni.

Fajnie by było gdyby dopalacze były kamyczkiem, który zapoczątkowałby lawinę zmian odnośnie polityki antynarkotykowej w naszym kraju. Z tymi ludzmi to chyba raczej niemożliwe. Szkoda. Może następnym razem.

 


adhesive
Posty: 399
Rejestracja: 16 czerwca 2008
2


Projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii w brzmieniu zaproponowanym przez Sejm jest bublem prawem, nie dającym się wyegzekwować w praktyce. Zaproponowane zapisy dotyczy w tym samym stopniu dopalaczy jak i pasty do zębów, kosmetyków, suplementów diety czy środków wspomagających dla sportowców. W dodatku jest to dokument niezgodny z regulacjami unijnymi i może powodować procesami odszkodowawczymi wobec skarbu państwa na ogromną skalę.

Informuję, że w projekcie nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii do listy środków zakazanych zostało dopisanych 16 gatunków roślin! (a nie, jak nakazują zasady prawidłowej legislacji, precyzyjnie zdefiniowane i nazwane związki chemiczne) znajdujących się nie tylko w niektórych dopalaczach, ale również w powszechnie dostępnych i stosowanych produktach tj: pasty do zębów, samoopalacze, herbaty, kawy, środki wspomagające dla sportowców czy suplementy diety. Zaproponowany w nowelizacji ustawy i przyjęty na razie przez Sejm zapis, nie tylko stoi w sprzeczności z obowiązującymi w tym względzie regulacjami wyższego rzędu, ale w praktyce powoduje, że brak jest technicznych możliwości przebadania składu różnego rodzaju produktów na obecność wymienionych roślin, gdyż ustawa wprost nie precyzuje substancji (związków chemicznych), które się w tych produktach nie mogą znaleźć oraz nie określa ich dopuszczalnego stężenia. W efekcie, żadne laboratorium w Polsce oraz Europie nie będzie w stanie przeprowadzić skutecznych i jednoznacznych badań pod tym kątem. Dotyczy to również organów państwowych - policji, prokuratury, sanepidu itp. W praktyce oznacza to kompletny paraliż decyzyjny i prawny.

Informuję ponadto, że projekt ustawy ignoruje zastrzeżenia Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej dotyczące niezgodności ustawy z fundamentem istnienia Unii Europejskiej, jakim jest swoboda przepływu towarów w ramach Wspólnoty. W związku z tym, że po wejściu ustawy życie, w przeciwieństwie do pozostałych krajów członkowskich UE, w Polsce nie będzie można sprzedawać niektórych rodzajów produktów np. past do zębów, Skarb Państwa będzie narażony na wypłacenie ogromnych odszkodowań zarówno na rzecz firm polskich jak i międzynarodowych. Informuję, że gdy ustawa wejdzie w życie nie zostanie osiągnięty podstawowy cel ustawy, jakim jest likwidacja sklepów z dopalaczami w Polsce. W chwili obecnej ustawa znajduje się w Senacie, który może jeszcze zgłosić poprawki do projektu ustawy uchwalonego przez Sejm na swoim posiedzeniu planowanym na dzień 5 marca 2009 r.

Rzecznik prasowy Rancard Trading Ltd

Piotr Domański

Posty: 234 Strona 24 z 24
Wróć do „Substancje psychoaktywne”
Na czacie siedzi 13 uczestników Wejdź na czata

Awatarsandradobrze  AwatarMondengel  Awatarkfs  AwatarSassyFungus  Awatariliketrains1337  AwatarCristianoTramaldo  Awatarbadmouse  Awatarunknown  AwatarPierwotnyWilk  Awatarkkrecha  AwatarGlassEyes  Awatarpierunskimixer  AwatarGG Allin  

Kto jest online

Obecnie tego podforum nie przegląda żaden zarejestrowany hyperrealowicz (1 gość)