Diklazepam (RC) - wątek ogólny

Heterocykliczne substancje modulujące potencjał neurotransmisji GABA, będące pochodnymi dwuazepiny, lub kwasu barbiturowego.
Więcej informacji: Benzodiazepiny w Narkopedii [H]yperreala, Barbiturany w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Leki, GABA

• 1527 / 15 / 0

7-chloro-5-(2-chlorophenyl)-1-methyl-1,3-dihydro-2H-1,4-benzodiazepin-2-one

[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]
What is Diclazepam?

Diclazepam is a PAM (positive allosteric modulator) of the benzodiazepine receptors, specifically the ‘diazepam sensitive’ sites. It was developed by a team at Hoffmann-La Roche lead by Leo Sternbach (US Patent 3136815).

What Diclazepam used for?

In theory and our In-Virto experiments we found it to have anxiolytic (central receptors) and muscle-relaxant (peripheral receptors) properties.

The chlorine groups also allows the generation of radioisotopes via thermal neutron activation thus producing convenient radioactive tracers that provide a low-cost methodology of studying the benzodiazepine site in in-vitro studies.

Diclazepam's affinity values are calculated as:

α1 2.51 ±0.25

α2 3.42 ±0.19

α3 4.02 ±0.19

α5 5.13 ±0.19
Zakładam topik - znalazłem ostatnio w necie. Mnie interesuje głównie zbijanie zejść/zasypianie po empatogenach/psychodelikach. Ktoś coś wie?
Ostatnio zmieniony 08 września 2013 przez surveilled, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 1205 / 17 / 0

Też bardzo mnie to benzo interesuje, szczególnie jeśli chodzi o właściwości zwiotczające mięśnie.
1mg = 10mg diazepamu.
Struktura podobna do 2'-Chlorodiazepamu. Gdzieś wyczytałem też, że może być zaklasyfikowany jako 1-methyl analog Delorazepamu.

Na zagranicznych forach piszą, że bardzo miłe działanie przeciwlękowe i relaksujące w dawkach ~2mg.
Informacji o czasie działania nie mogę nigdzie znaleźć, ciekawe ile trzyma? Zakładam, że nie dłużej niż etizolam (czyli gdzieś do 6 godzin).
Jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi.

Bombardując metamfetaminowe laboratoria, armia USA zabija dziesiątki cywilów – twierdzi ONZ

Według nowego raportu ONZ, amerykańska operacja antynarkotykowa wymierzona w domniemane laboratoria narkotykowe w Afganistanie spowodowała wiele ofiar wśród dzieci. Stany Zjednoczone zaprzeczają treści raportu.

Policjanci uratowani przez przemytników, których ścigali

Trzech hiszpańskim policjantów wpadło do morza, gdy ich łódź rozbiła się podczas pościgu. Funkcjonariusze zostali doprowadzeni w bezpieczne miejsce przez przemytników narkotyków, których ścigali.
  • 403 / 1 / 0

podobno jedno z bardziej udanych rc benzo :-)
  • 767 / 122 / 6

Podstawienie pozycji R4 chlorem zwiększyło siłę działania, jak zostało napisane w 1 poście. Jednocześnie nie zmodyfikowano innych pozycji, które są odpowiedzialne za czas działania i aktywność. Teoretycznie rzecz biorąc mamy świetne benzo - przyjemny profil, działanie długie jak diazepam i 10-krotnie silniejsze. Idealne :) Myślę, że warto przyjrzeć się również metabolitom, które będą zapewne podobne jak w przypadku diazepamu.
  • 1320 / 7 / 0

Może być to dobra konkurencja dla klonazepamu, skoro zwiększyła się moc działania, a fakt, że wszystkie pozytywy diazepamu pozostałyby, a siła uległaby poprawieniu zwiastuje chyba najlepsze benzo rc i może to zbyt wczesne osądy, ale po przeczytaniu kilku informacji na ten temat, wydaje mi się, że Diclazepam(mogliby to nazwać diazepam+ w sumie ;)) trafić może do ścisłej czołówki benzo i znaleźć się wśród doborowego towarzystwa bromazepamu, klonazepamu i alprazolamu, nie mogę się doczekać, aż będę mógł wypróbować go ;)

Kusiłoby mnie tylko zastąpienie bromem pozycji R4, bo możliwe, że też udałoby się zyskać plusy bromazepamu, ale to bardziej w hipotetycznych związkach powinienem pisać ;)
Ostatnio zmieniony 13 sierpnia 2013 przez Ever, łącznie zmieniany 2 razy.
  • 69 / / 0

Jak się ma to benzo do pyrazolamu w sile usypiającej? Bo jadłem na zejście stimsów etizolam ale troche słabo działa na sen...
  • 234 / 5 / 0

Ja etizolam stawiam w czołówce mych benzo na sen (również tych po-stymulantowych)...

Diclazepam na dniach testnę...
  • 69 / / 0

A pyrazolam nie będzie lepszy?
  • 3047 / 175 / 0

Wielu uzytkownikow pyrazolamu opisuja sen po nim jako plytki.
  • 1294 / 15 / 0

nikt nie zdarzył jeszcze tego kupić ? już cały tydzień dostępne, a nei wiem czy zamawiać póki ktoś tego nie zrecenzuje
Wróć do „Benzodiazepiny i barbiturany”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata