Dihydrokodeina - wątek ogólny

Dział poświęcony niesklasyfikowanym wyżej substancjom, których struktura zawiera w całości cząsteczkę morfiny – dihydrokodeina, etylomorfina, hydromorfon, oksykodon i inne.

Moderator: Opioidy

• 1505 / 181 / 2

[mention]wnc1964[/mention], w sensie walenie iv? No wiadomo że szybciej taka droga podania "ściągnie na dno", cokolwiek to znaczy, ale efekt może być ciekawy. Biodostępność chyba by była większa niż owe 20 %. Ale napisałem to tylko jako ciekawostkę, co zaznaczyłem, nie odpowiadam za to, nie robiłem tego i nie zamierzam robić.
  • 234 / 14 / 0

Też macie po dawkach >700mg takie jakby zaburzenia świadomości? Normalnie pomyślałbym, że to nodding, bo występuje przy przysypianiu, ale przy typowych noddach czuję czy i kiedy mi się oczy zamykają, a w tym przypadku nawet nie wiem czy te kilkusekundowe zwiechy mam przy otwartych oczach, co jeszcze bardziej by mnie martwiło i nie jest to dla mnie przyjemne. Co prawda w ulotce jest wzmianka o efektach ubocznych takich jak zaburzenia świadomości, ale nigdy wcześniej tego nie miałem, dopiero od jakiegoś czasu.

Jak ochronić amerykański pejotl?

Mały, bulwiasty kaktus ma kluczowe znaczenie dla ceremonii religijnych Kościoła Tubylczoamerykańskiego, jednak kłusownictwo i niezrównoważone praktyki zbiorów powodują, że na terenie Stanów Zjednoczonych istnieje ryzyko jego wyginięcia.

Zamość: Palili marihuanę gdy zapukał dzielnicowy

Mundurowi chcieli tylko zostawić wezwanie do stawienia się na komendę...
  • 1128 / 87 / 0

Ja już takie akcje mam po 600mg czasami. DHC bardzo fajnie się miksuje z tramalem i oksy jak bardzo lubie taki miks, wtedy obniżam dawki oksy ekonomia, choć ceny dhc poszybowały nieco w górę.
  • 731 / 125 / 2

Jest jakiś uniwersalny przelicznik DHC na morfinę lub kodeinę?
Jeżeli mam tolerkę na 450mg kody to ile bym musiał zjeść DHC żeby było podobnie?
Bardzo mało informacji jest o tym opioidzie.

edit:
Coś tu wyczytałem, że dawkowanie jest podobne co kody.
  • 1412 / 22 / 0

30 września 2018eth0 pisze:
Jest jakiś uniwersalny przelicznik DHC na morfinę lub kodeinę?
Jeżeli mam tolerkę na 450mg kody to ile bym musiał zjeść DHC żeby było podobnie?
Bardzo mało informacji jest o tym opioidzie.

edit:
Coś tu wyczytałem, że dawkowanie jest podobne co kody.
A czy wogóle jest przelicznik substancji jeżeli chodzi o samą kodeinę i morfinę tak jak w przypadku benzo ?
  • 2108 / 257 / 3

Przelicznik benzodiazepin sugeruje jedynie ilość diazepamu potrzebną do zaleczenia skręta. Nie da się przeliczyć na przykład klonazepamu na alprazolam. No chyba, że mowa o leczeniu skręta.

Niby ma dawkowanie dwa razy mniejsze od kodeiny, więc wystarczy podzielić dawkę kodeiny przez dwa.
Chociaż też bym się tym nie sugerował jakoś mocno. Twoja dawka z pewnością będzie mała, więc łatwo ją dobierzesz dorzucając tabletkę bądź pół po załadowaniu pierwszej dawki (radzę odczekać półtorej godziny od pierwszej wrzuty, DHC długo się ładuje).

W internecie są kalkulatory opioidów, na przykład do obliczania dawki morfiny, radzę tam sprawdzić.
  • 731 / 125 / 2

https://opioidcalculator.practicalpainmanagement.com/

W tym jest prawie wszystko oprócz DHC.
Znasz jakiś inny kalkulator?

Na razie pytam tak teoretycznie, bo jeszcze tego nie mam. Zastanawiam się po prostu czy warto kupować, bo chciałbym spróbować, ale czytam sprzeczne informacje. Próbuje po prostu obliczyć czy mi się to będzie opłacać, czy lepiej dalej pukać majkę.
  • 234 / 14 / 0

W moim przypadku żaden z tych kalkulatorów się nie sprawdził co do DHC, wg. mojego indywidualnego przelicznika wychodziło mi, że DHC jest ok 1.2x mocniejsze, ale zapewne to kwestia organizmu i tolerki, w każdym razie możesz spróbować. Na pewno nie jest 1:1, bo taka sama dawka DHC robi sporo mocniej, 2x mocniejsza też nie jest, bo jak za pierwszym razem wziąłem połowę dawki, to nie poczułem nic. Więc wg. moich obserwacji DHC jest jakieś 1.2x-1.5x mocniejsze.
  • 1738 / 210 / 0

Moim zdaniem DHC jest najmniej 2x mocniejsze od kodeiny/tramadolu
  • 5323 / 373 / 0

@GG Allin
Ale to chyba dalej lajtowe opio ? Tzn. daleko mu do majki i heroiny.
Wróć do „Pochodne morfiny”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata