Dieta a doping mózgu

Polepszanie samopoczucia i funkcjonowania za pomocą substancji nie będących narkotykami. Suplementy, witaminy, nootropy; regeneracja receptorów i neuronów; dieta i trening.

Moderator: Zdrowie

• 4338 / 425 / 0

11 stycznia 2019jupinek pisze:
Bardzo dobre, że przetworzona(parówka) bo się dobrze trawi. Chrząstki i skóra bardzo dobrze robią na stawy.
Zapomniales dołożyć fosforany, cytryniany i tone innego gowna.
zjem alergeny niszczący zdrowie i powodujące choroby takie jak gluten czy nabiał :
Uparles sie na to i koniec.
A poza tym cukier mi nie straszny bo ćwiczę i potrzebuję kalorii
Ten cukier wypierdala Ci wiekszosc witamin.
O reszcie pisac mi sie nie chce.
  • 4338 / 425 / 0

11 stycznia 2019Groooby pisze:
11 stycznia 2019Stteetart pisze:
Rozleniwienie pojawia sie przy skokach cukru.
Czyli jak dobrze rozumiem, większa częstotliwość posiłków, niezależnie czy w danym posiłku nie ma węglowodanów na diecie z wyższym spożycie węgli w ciągu dnia = częstsze wahania cukru? Poeksperymentuję, jedząc 3 da się uchronić przed tym? Albo np. zjadając 4 posiłek, orzechy, żeby w ciągu dnia nie łączyć tak za bardzo węgli z tłuszczami zaraz przed snem?
Zapomniałem o jednym- weglowodany foruja w mózgu serotonine...

Jak ochronić amerykański pejotl?

Mały, bulwiasty kaktus ma kluczowe znaczenie dla ceremonii religijnych Kościoła Tubylczoamerykańskiego, jednak kłusownictwo i niezrównoważone praktyki zbiorów powodują, że na terenie Stanów Zjednoczonych istnieje ryzyko jego wyginięcia.

NHS do pacjentów z przewlekłym bólem: nie zawracajcie sobie głowy pytaniem o medyczną marihuanę

Specjaliści leczenia bólu z NHS umieszczają w swoich klinikach skierowaną do pacjentów informację, że ci nie powinni nawet zawracać sobie głowy pytaniem o medyczną marihuanę.
  • 78 / 5 / 0

że zjem alergeny niszczący zdrowie i powodujące choroby takie jak gluten czy nabiał :)
Masz alergię na te produkty czy nie masz, ale mimo tego nie jesz?
Przecież żywność składa się głównie z wody :D
Tłuszcze utrudniają wchłanianie substancji, które są rozpuszczalne w wodzie.

No ja lece na witaminach osobno.
B12+ foliowy a b3 i b6 osobno.
Ten mechanizm mam w fazie testow.
Jak na Ciebie to działa? Nie znam w sumie takiego dokładnego wpływu witamin, tym bardziej w wysokich dawkach na nas (o ile takie przyjmujesz), rano, czy wieczór czy niezależnie?

No ja lece na witaminach osobno.
B12+ foliowy a b3 i b6 osobno.
Ten mechanizm mam w fazie testow.
Jak na Ciebie to działa? Nie znam w sumie takiego dokładnego wpływu witamin, tym bardziej w wysokich dawkach na nas (o ile takie przyjmujesz), rano, czy wieczór czy niezależnie?
10 stycznia 2019Stteetart pisze:

Subst odzywcze ktore dostarczasz maja swoje zadania.
Tak samo jak jedzenie ww z tluszczami, tluszczy z bialkiem itd.

Jedyne czego bym nie łączył to ww proste z tluszczami.
Wcześniej w sumie o to nie dopytałem, jakie to są zadania?
12 stycznia 2019Stteetart pisze:
Zapomniałem o jednym- weglowodany foruja w mózgu serotonine...
Dobrze rozumiem, że sama serotonina wynikająca z węgli wpłynie poniekąd na jakieś rozleniwienie?
08 stycznia 2019Stteetart pisze:
Kur... 5 posilkow dziennie na duzych weglach bedzie rozleniwiac.
5 posilkow ZLE skomponowanych odbije sie negatywnie... ale.. Doloz cos co obniza cukier, zwieksza synteze ATP, a poczujesz zastrzyk energii.
Wracając do tego postu, jedzenie 3 posiłków na dużych węglach, z czego tylko dwa posiłki są z węglami, jeden to tylko białka tłuszcze, też wpłyną na rozleniwienie? Co byłoby dobrą opcją jeśli chodzi o obniżenie cukru i zwiększenie syntezy ATP?
10 stycznia 2019GL HF pisze:
białka z węglami bym nie jadł
Poważnie to napisałeś czy ironicznie?
  • 58 / 4 / 0

@Groooby
B5
Jest potrzebna do syntezy koenzymu A. CoA jest również ważny w biosyntezie wielu ważnych związków, takich jak kwasy tłuszczowe, cholesterol i acetylocholina.
https://en.wikipedia.org/wiki/Pantothen ... _2009_13-3

B6
https://en.wikipedia.org/wiki/Vitamin_B6
Forma enzymatyczna bierze udział w syntezie neuroprzekaźników.

Dostarczanie organizmowi odpowiednich składników powinno mieć same korzyści. Przeczytaj linki.
  • 3 / / 0

Bierze ktoś z was tabsy wit+minerały przeznaczone typowo dla sportowców?
Czy wolicie takie zwykłe apteczne co zazwyczaj mają sporo mniejsze dawki wszystkie?
Pytanie głównie do osób nietrenujących bo polecałem to ziomkowi nie-aktywnemu-fizycznie i myślę czy takie ,,dla sportowców" to nie jest za dużo jak na organizm co raczej ma siedzący tryb życia.
  • 78 / 5 / 0

24 stycznia 2019hixo pisze:
Bierze ktoś z was tabsy wit+minerały przeznaczone typowo dla sportowców?
Czy wolicie takie zwykłe apteczne co zazwyczaj mają sporo mniejsze dawki wszystkie?
Pytanie głównie do osób nietrenujących bo polecałem to ziomkowi nie-aktywnemu-fizycznie i myślę czy takie ,,dla sportowców" to nie jest za dużo jak na organizm co raczej ma siedzący tryb życia.
Pytanie czy rzeczywiście one "działają" zważywszy na informacje nt. wypierania się niektórych minerałów czy witamin przyjmowanych razem, ciekawi mnie jak z ich wchłanianiem jest.
  • 78 / 5 / 0

Od tygodnia biorę euthyrox na niedoczynność tarczycy i jestem na IF już od miesięcy, ostatnio posiłek zjadam na godzinę przed snem, ok 21, a wstaję chwilę po 5 i euthyrox biorę ok. 5:40/5:50, czy do tego momentu mój żołądek jest już pusty i mogę na spokojnie brać? W sumie nie wiem czy to odpowiedni temat na takie pytanie, ale nie miałem pomysłu gdzie indziej napisać jak nie w temacie związanym z żywnością.
  • 155 / 10 / 0

Ja też jestem na IF i biore inny lek przy 1 posiłku co mam tez niby rano jeść
Wróć do „Dział prozdrowotny i doping mózgu”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata