Dział służący omawianiu marszy, petycji i innych form aktywności obywatelskiej.
ODPOWIEDZ
Posty: 151 • Strona 16 z 16
  • 1 / / 0
Ja myślę że depenalizacja nastąpi za maks 6 lat, Teraz zaczyna się drugi etap konopnej (rekreacyjnej) rewolucja, małymi kroczkami stany stanów zjednoczonych, w Ameryce południowej mamy oczywiście URUGWAJ ale Argentyna też coś myśli w tym kierunku lecz tam kk bardzo przeszkadza w tym tak samo Boliwia i Peru co prawda w Ameryce południowej mj jest akceptowana ale z wyjątkiem Urugwaju żaden kraj nie zalegalizował.

W Azji Tajlandia powoli szykuje się do legalu podobne rozmowy trwają w Malezji i Singapurze, Nepal już jakiś czas termu zapowiedział legal ale nic na to nie wskazuje nie wiem jak INDIE,JAPONIA KOREA PŁD chiny to wiadomo iilegal.Afryka też mi jest nie wiadoma ale co nas reszta świata interesuje Pora na Europe. Malta w grudniu 2021 zalegalizowała w Włoszech ma odbyć się referendum na temat legalizacji mj i grzybów pselocybinowych, Szwajacaria też zapowiedziała coś, jakiś czas temu Portugalia mi się przewinęła ale sam nie wiem pominę luksemburg, San Marino te małe państewka też ogłosiły legal w jakimś tam terminie luks już dosyć dawno ale Przejdę teraz do NAJWAŻNIEJSZEGO PAŃSTWA dla nas Polaków mianowicie NIEMCY dlaczego szwaby ponieważ są Pionierami w EU druga sprawa sąsiadują z nami. Dobra teraz przedstawię trzy scenariuszę

1) najbardziej negatywny

Niemcy legalizują lecz nie robi to nic w sąsiednich krajach np (uważam że jak Niemcy zrobią legal to Czechy nie bedą obojętne i też pójdą za ciosem)
Polskie prawo jeszcze bardzo się zradykalizuje i będą jeszccze większe kontrole na granicy niż są w chwili obecnej

2) neutralny

Niemcy legal, większość krajów z nimi sąsiadującymi robi legal/dekryminalizacje polska ostatnią jest z nich, powiedzmy że sytuacja na granicy nie zmienia się

3)Najbardziej pozytywny

Niemcy legal Polska dosyć szybko robi depenalizacje/dekryminalizacje pozniej Polski rząd widzi że idzie kasy zarobić i napchać swoje portfele zrobimy legal (proces min dwóch lat)
Powiecie że jestem naiwnym optymistą albo za daleko patrzę ale nie wierzę w to że jak nadal będziemy w EU to w krajach gdzue będzie legal i sąsiadującym z nimi kraju będą ludzi zamykać no nie wierzę w to akurat,

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze
ciekawie się czyta dyskusje ludzi np z 2009 ale po 2020 widać to że naprawdę rewolucja konopna zaczyna się na dobre pozdrawiam serdecznie i zapraszam do dyskusji

Dodano akapity dla czytelności -- 909 -- 25.11.2022
Ostatnio zmieniony 20 lutego 2022 przez chemiaemp, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ
Posty: 151 • Strona 16 z 16
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.