Dział służący omawianiu marszy, petycji i innych form aktywności obywatelskiej.
ODPOWIEDZ
Posty: 151 • Strona 15 z 16
  • 311 / 52 / 0
Ideologicznie prawica, ekonomicznie socjaliści.
Uwaga! Użytkownik syntheticFlesh nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1187 / 206 / 23
@NiebieskiePtactwo
Ideologicznie tak, ale jak się przyjrzysz to raczej TYLKO mówią, ale z konkretów to nic nie robią. Szumnie zapowiadają, po cichu się wycofują.
  • 352 / 99 / 0
%-D Żadnej depenalizacji, tylko medyczna marihuana za apteki %-D

zrozumiałem w końcu czemu narkotyki są nielegalne.
Moi drodzy hyperrealowicze, proszę o nie składanie mi ofert sprzedaży, ani zakupu leków, ani innych środków, szczególnie tych nielegalnych. Jeżeli macie jakieś pytanie dotyczące leków - piszcie śmiało, w tym mogę pomóc.
  • 4581 / 2104 / 1
04 lipca 2021NiebieskiePtactwo pisze:
Ideologicznie prawica
Ideologicznie, to są zwykli idioci. No, ale wybacz jak za "program" odpowiada stary gnom, co całe życie z kotami żyje (bez obrazy dla tych wspaniałych zwierząt), a jego prawą ręką jest złodziej butów o ksywce JOJO. Natomiast członkiem z ramienia wysuniętym na czoło w Sejmie, gość, który od butaprenu ma przeżarty mózg (vide - PIES).
  • 1031 / 133 / 0
Muszą się czymś wyróżniać, a kilkudziesięciu procentom wyborców jak widać PiSy odpowiadają.
  • 4581 / 2104 / 1
Niech i wystarcza, tylko dlaczego te kilkadziesiąt procent ma decydować za 100?
Dzisiaj rozmawiałem ze znajomym, który jest w ministerialnej grupie ds stosowania medycznej marihuany (w innym temacie padło pytanie, na które on powinien znać odpowiedz i stąd w ogóle ta rozmowa).

Twierdzi, że o żadnej depenalizacji mowy być nie może, a wręcz będzie przykręcenie śruby (nie był w stanie jednak powiedzieć w jaki sposób chcą zabrać ludziom coś, co już mają, bez rewolucji), bo pisowski elektorat nie bardzo rozumie że byle patałach może zapłacić 150zł i mieć receptę na "lek" Zbyt często muszą się na spotkaniach z wyborcami tłumaczyć z tego, szczególnie w terenie. Więc przynajmniej jakieś propagandowe ruchy będą jesienią, że niby coś dokręcać będą. Ta ministerialna grupa ma znaleźć podstawy prawno/medyczne dla tej śruby.
Jak coś więcej będę wiedział, to napiszę. Niemniej nie robił bym z z tego jakiegoś wielkiego halo.
  • 47 / 5 / 0
05 lipca 2021DexPL pisze:
04 lipca 2021NiebieskiePtactwo pisze:
Ideologicznie prawica
Ideologicznie, to są zwykli idioci. No, ale wybacz jak za "program" odpowiada stary gnom, co całe życie z kotami żyje (bez obrazy dla tych wspaniałych zwierząt), a jego prawą ręką jest złodziej butów o ksywce JOJO. Natomiast członkiem z ramienia wysuniętym na czoło w Sejmie, gość, który od butaprenu ma przeżarty mózg (vide - PIES).
Wg mnie Jarek już dawno nie rządzi w PiSie, został figurantem dla glosujących staruchów, bo reszta to na 500+ oddaje głos. Kazano mu namaścić Morawieckiego, który reprezentuje interesy Naszych sojuszników - hamerykanów. Kaczyński co najwyżej może sobie toczyć wojenkę z PO na lokalnym podwórku i czasem wspomnieć o zamachu smoleńskich, o którym swoją drogą już jest raczej cicho. Może dlatego, że Trump lubił się z Rosją. Depenalizacji nie będzie, chociażby dlatego, że pierwsza w kolejce do depenalizacji trawę kupujemy w formie medycznej od Naszych sojuszników. Potrzeby zabezpieczone, a swoi robią hajc. Wszystko się zgadza.
Uwaga! Użytkownik crazyppl jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1187 / 206 / 23
Demokracja to opium dla ludu. Niby rządzi większość, ale tak naprawdę rządzą układy, korporacje i media. To oni ustalają trendy polityczne, kto jest ważny oraz w sumie kto ma zdobyć władzę. Co do narkotyków to nie chciałbym samej idei, że to Lewica ustala co mogę i co jest bezpieczne tylko po prostu politycy powinni mieć wyjebane czym ja osobiście się truje. Teraz idzie w stronę propagandy jak to palenie leczy, jest bezpieczne itd. żeby lekarze mogli sobie dorabiać za recepty na palenie po 300zł za pierwszą wizytę + 150zł za każdą kolejną. Tak samo martwię się, że nootropy niedługo wrzucą na receptę i będę musiał płacić masę kasy za jakiś noopept czy fenylopiracetam.
  • 1031 / 133 / 0
06 lipca 2021DexPL pisze:
Niech i wystarcza, tylko dlaczego te kilkadziesiąt procent ma decydować za 100?(...)
Tu mamy sedno sprawy, tzn. system wyborczy, który nam zafundowano jeszcze za starych koalicji. Począwszy od końca 2002 z późniejszymi zmianami obowiązuje, tzw. system D'Hondta, który preferuje ugrupowania, które wygrywają wybory w sposób względny. Przy minimalizacji ogólnej liczby niereprezentowanych głosów metoda D’Hondta bierze pod uwagę tylko największy współczynnik korzyści. Jeśli do oceny proporcjonalności stosuje się współczynnik korzyści, wynika to z tego że metoda D’Hondta faworyzuje duże ugrupowania w większym stopniu niż druga spośród najpopularniejszych metod przeliczania głosów – metoda Sainte-Laguë. .*


* https://pl.wikipedia.org/wiki/Metoda_D%E2%80%99Hondta
  • 4581 / 2104 / 1
SL także demokratyczna nie jest. Jest tylko trochę mnie preferująca te ugrupowania które zdobyły najwięcej głosów. Doskonałego systemu jednak nie ma.
ODPOWIEDZ
Posty: 151 • Strona 15 z 16
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.