Dawki terapeutyczne - czym grożą

Syntetyczny opioid o niewybiórczym działaniu na receptory opioidowe.
Więcej informacji: Tramadol w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

Posty: 10 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2011
  • 5 / / 0


Witam,

Po średnio udanej operacji kręgosłupa jestem na Tramalu od ok 10 lat. Dawki terapeutyczne , najpierw 2x100, a od jakiś 4 lat 2x150 na dobę - codziennie, ale nigdy wyższe dawki. Żadnych innych rzeczy nie biorę do tego za wyjątkiem sertraliny od około miesiąca i od wielkiego stresu afobam (tylko doraźnie).

Ze względu na ból i konieczność dużej aktywności zawodowej (praca siedząca wielogodzinna, która obciąża mocno operowany odcinek) wiem , że do końca życia będe musiał brać p-bólowe , a tramal jest właściwie jedynym skutecznym środkiem (próbowałem bupronerfine, morfine, jakieś mieszanki inne itd. - działa dobrze tylko tramal). Pomijając uzaleznienie i skutki uboczne odstawienia po tylu latach, to jednak najwiekszym problemem jest ból w razie niewzięcia Tramalu. Jakie są skutki uboczne takiego zażywania . Chodzi mi o te fizyczne , bo czapka to się do tego przyzwyczaiła. Wykorkuje przez to czy nie? Dzięki.
Rejestracja: 2015
  • 108 / 12 / 0


Nie wykorkujesz, jedyne o co bym się bała, to że dawka brana teraz za jakieś tam 5-10 lat przestanie działać. A podwyższyć już za bardzo nie można, bo od dawki 400mg zaczyna się podwyższone ryzyko padaczki. Więc w razie, jakby trzeba było podwyższyć dawkę, zaczną się problemy. Teraz paradoksalnie większe ryzyko od tramadolu sprawia paracetamol - co prawda nie wiem w jakiej dawce go bierzesz, ale wiem że paracetamol może źle wpływać na wątrobę, a już szczególnie jak się pije alko. Tak czy inaczej ok. 1500mg/dzień można wziąć nawet przy alko i stosowaniu przewlekłym. Ale już np. picie codzienne, czy zachlewanie się w trupa przy braniu paracetamolu odpada i warto o tym pamiętać.

19-latek wpadł ze słoikiem marihuany... w Biedronce na Bałutach

Jeden z klientów łódzkiej Biedronki został posądzony o kradzież. Podczas przeszukania plecaka okazało się, że nie ma fantów tylko... słoik z marihuaną. Ochroniarz wezwal policję.
Rejestracja: 2011
  • 5 / / 0


Paracetamolu nie biorę w ogóle.
Rejestracja: 2015
  • 108 / 12 / 0


Ach, wybacz, jakoś mi się wydawało, że pisałeś w pierwszym poście o Zaldiarze, który zawiera tramadol + paracetamol. W każdym razie jeśli nie bierzesz tego syfu o ujemnym działaniu przeciwbólowym (przynajmniej dla mnie, bo nigdy mi on przeciwbólowo nie pomógł) to tym lepiej dla zdrowia.
Rejestracja: 2018
  • 232 / 19 / 0


@jajen W momencie odstawienia przez kilka dni będziesz się czuł źle. Będzie przygnębienie i chęć wzięcia leku. Przetrzymaj te kilka dni, a zacznie się poprawiać.
Rejestracja: 2018
  • 983 / 140 / 0


Przewlekłe stosowanie leków psychotropowych ma wpływ na syndrom odstawienia, bądz co bądz to ciągłe mieszanie w chemii mózgu. Przeciwwskazaniem do stosowania tramadolu jest uzależnienie od alkoholu i narkotyków (chodzi mi o ulotkę), jak nic takiego wcześniej nie wystąpiło to lekarz niby powinien wiedzieć jakie dawki przepisywać. Ale skąd ten AFOBAM? Mojej babci która ma 84 lata i jest chora na coś tam związane z sercem lekarz przepisał POLTRAM combo, ale nie wiem w jakich dawkach, też na kręgosłup, ale nie po operacji, tramadol to jest klasyk na kręgosłup.
Rejestracja: 2011
  • 5 / / 0


Afobam alprazolam jest bez związku z Tramalem. Na czas wkręcania sertraliny go dostałem i teraz biorę go tylko sporadycznie, przy dużych stresach. NIe byłem nigdy uzalezniony ani od alko ani od narkotyków. Sądze, że jestem teraz uzlaeżniony od Tramalu. Niestety odstawienie nie wchodzi w grę z uwagi na efekt przeciwbólowy, któego inaczej nie osiągne.

Uzywaj nazw substancji, a nie nazw handlowych leków. taurinnn
Rejestracja: 2015
  • 108 / 12 / 0


A co Ci nie pasowało w buprenorfinie i morfinie, jeśli można spytać? Przez jaki czas je próbowałeś brać i jakie dawki? Ciężko mi uwierzyć, żeby te dwie substancje działały gorzej od tramadolu, bo ich potencjał przeciwbólowy jest większy.
Rejestracja: 2019
  • 9 / 1 / 0


Czy dawki terapuetyczne max 100 mg dziennie poważnie grożą padaczką?
Tzn jasne, ryzyko zawsze jest, ale czy osoby które w innych wątkach opowiadają o swoich atakach to miały je przy wyższych stężeniach i po długich ciągach, czy także normalne jest że przy małych dawkach się to zdarza?

Zastanawiam sie nad zakupem czegoś przeciwpadaczkowego, ale przy tak małych dawkach (zazwyczaj 50mg/doba) nie wiem czy jest sens...?
Rejestracja: 2018
  • 232 / 19 / 0


@Skyee takie dawki nie będą miały wpływu na padaczkę. Trzeba wsiąść 400 mg aby zaczęło dążyć do padaczki, albo powyżej 1000 mg i wówczas masz padakę pewną na 99,9%. Twoje dawki są bezpieczne.
Posty: 10 Strona 1 z 1
Wróć do „Tramadol”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości