Czy zioło mozna żuć?

Metodyka, przygotowanie, oraz logistyka gotowania, palenia, lub waporyzacji.

Moderatorzy: Konopia, Psychodeliki

• 1071 / 5 / 0

vart pisze:
Podgrzewać? Chyba tylko po to, żeby THC lepiej się rozpuściło w masełku.

THC nie potrzebuje wysokiej temperatury do uwolnienia. Zastanawia mnie tylko, co się dzieje z takim THC rozpuszczonym w tłuszczu już w naszym żołądku. Tłuszcz zostaje rozbity, a co wtedy z naszym tetrahydrokannabinolem? Any1 knows? ;]
Ostatnio w niedziele zjadłem hashjogurt i nie spodziewałem się TAKIEJ mocy! nawet po paleniu takiej pizdy nie mialem. a pogrzalem na lyzce oleju niecala gramowa grudke i wymieszałem z danio :D - smak zajebisty

• 1199 / 1 / 0

Na ktroryms z faq na erowidze przeczytalem ze wcale nie trzeba tłuszczu zeby thc wyszlo z roslinki, wystarczy ja po prostu bez niczego zjesc. Le moge sie mylic ;)

Substancje psychodeliczne, podobnie jak marihuana, mają potencjał medyczny

Polskie Towarzystwo Psychodeliczne powstało niecały miesiąc temu. Skupia terapeutów, lekarzy i psychologów zainteresowanych potencjałem medycznym psychodelików. Jan Smoleński rozmawia o ambitnych celach towarzystwa z jego współzałożycielką, Agnieszką Sieniawską.

Podszedł do policjantów i spytał czy zapalą z nim jointa

Podczas czynności mundurowi zagarnęli ponad 157 gramów marihuany oraz 15 sztuk krzewów konopi indyjskiej o rzekomej wartości prawie 20 tys. złotych.

• 750 / 7 / 0

Ale w tłuszczu łatwiej toto gdzieś wpakować. Bo co masz jeść cały roślinny syf, skoro możesz tylko thc? :)

• 200 / / 0

Dokładnie... tłuszcz jest rozpuszczalnikiem, pomaga wyciągnąć thc z rośliny. Temperatura przyśpiesza jedynie cały proces.

• 44 / / 0

Czyli twierdzicie, że gdybym wszamał sobie kilka świeżych (czy nawt ususzonych) topów, to by mnei trzepnęło? Imo nie bardzo, bo jakoś nie słyszałem o 'żuciu trawy', tak jak np. liści koki przez Indian w południowej ameryce.

• 200 / / 0

Tak. Ale samo żucie jest mało efektywne (nie masz na tyle tłuszczu w jamie ustnej). Gdyby thc rozpuszczało się w wodzie efektywność żucia znacznie by wzrosła.
Ostatnio zmieniony 09 sierpnia 2007 przez zaśmiechany kapelutek, łącznie zmieniany 1 raz.

• 750 / 7 / 0

Bo kokaina rozpuszcza się w wodzie. THC nie. Dlatego trzeba je 'przemycyć' do krwioobiegu w formie tłuszczów. A to z kolei zachodzi gdzieś w układzie pokarmowym.

Edit: O, kolega z góry mnie uprzedził :D
Ostatnio zmieniony 09 sierpnia 2007 przez vart, łącznie zmieniany 1 raz.

• 49 / / 0

Mym zdaniem, z zutego zielska nie uwalnia sie thc wiec nie ma zabawy. Thc rozpuszcza sie w alkoholu i tłuszczu nie wazne jaka jest temperatura, thc zawsze sie rozpusci. Temperatura jedynie przyspiesz proces rozpuszczania. Osobiscie nieraz jadłem zielsko glownie w jogurtach, dłuzej wchodzi ale za to dłuzej i mocniej działa a do tego mam mniej przekrwione oczy:) ale to juz chyba cecha osobista.

• 750 / 7 / 0

W jogurcie? Ale dodany tłuszcz z rozpuszczonym THC, czy wrzuciłeś tam grudy? :P Sam myślę o zrobieniu czegoś takiego, więc się pytam...

• 49 / / 0

Przepis na jogurt:
Na stołową łyzke lejesz olej, wrzucasz na to tak 1/3 1/2 g zalezy od upodoban;) (dobrze zeby towar byl caly zanuzony w oleju) nastepnie odpalasz palnik podgrzewaz łyżke, w momencie kiedy olej zaczyna sie smazyc mozesz odsunac łyzke od palnika. Studzisz i dodajesz do jogurtu, po czym energicznie mieszasz:)
Jak dla mnie najlepszy jogurt do tego typu zabawy to jogobela jagodowa, ma silny smak i nie czuc spalenizny.
Pamiętaj aby dokładnie oblizać łyżke! ;) Smacznego.
Wróć do „Sposoby konsumpcji”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata