Muszkatołowiec korzenny (Myristica fragrans) – metody podania, opisy działania, przepisy kulinarne
Więcej informacji: Gałka muszkatołowa w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 61 • Strona 3 z 7
  • 34 / / 0
Nieprzeczytany post autor: luc »
ale ja jestem milo zaskoczony gałką że też wczśniej o niej nie pomyślałem, zraził mnie pierwszy raz 8 lat temu a teraz z desperacji i braku alternatywy moglem ja ponownie odkryć a raczej po raz pierwszy lepiej sie przyjżeć jej działaniu i ma coś z thc wspolnego. Bardzo długo działa. dobre raz na 8 lat
  • 2129 / 25 / 0
Zgadza się. Gałka muszkatołowa to chyba najbardziej podobny do mj legalny środek i jak najbardziej, jest psychodelikiem z grupy deliriantów. W jej działaniu wyróżniałbym dwa etapy- pierwszy, pojawiający się przy wejściu, podobny do działania thc, czyli euforia, zaburzenie postrzegania czasu i przestrzeni, oraz drugi, pojawiający się w kilka godzin zażycia i objawiający się już mniej przyjemnymi efektami jak nieprzyjemne spadki ciśnienia, zamulenie, lekki stan " delirium" podobny do stanu po gorączce.
Toksyczna chemia z 15 metrów
  • 577 / 3 / 0
czy Mj jest do gały taki podobny to bym się sprzeczał <_<
ogólnie znaleźć coś podobnego lub zamiennik czegokolwiek jest dość trudno w psychodelikach :/

Gałka i Mj różnią się imho znacznie, ot choćby tym że Mj bardziej zamula umysł całościowo a gała wręcz przeciwnie bo daje nawet większą kontrolę w czasie rzeczywistym nad niektórymi jego aspektami (które normalnie są raczej nieświadomie sterowane) a zamula głównie ciało, zmysł czasu i zmienia sposób odczuwania wszystkiego łącznie z swoją jaźnią, myślami i ciałem. W miksie razem działanie jest bardzo ciekawe, ciężko odróżnić myśli od rzeczywistych obiektów, zamieniło mi się też odczucie myśli i właśnie tego co jest na zewnątrz ciała łącznie z totalną dezoriętacją zmysłową. Zamuła potem jest koszmarna a oczy tak czerwone że lepiej nie gadać...

Oczywiście na część ludzi (może własnie większość?) gałka i thc będą działały bardziej podobnie... lub też ogólnie działają na tyle podobnie że nie poznawszy prawdziwej natury gałki szybko się ją zaszufladkuje jako "zamiennik zioła" :-O
[b]JEDZ KWAS![/b] - mądrzejszy ani zdrowszy psychicznie nie będziesz, ale i tak ludzi z Ciebie nie będzie (skoro przeglądasz te forum) więc co Ci szkodzi? :)
[b]JEDZ GAŁKĘ![/b] - bo jest tania i dobra X)
[i]Chwała Bogu że się nie ujawnia! Jakbyśmy wtedy mogli filozować?[/i] - Twilight
  • 18 / 1 / 0
A ja właśnie jestem w środku "gałkowej otoczki układu nerwowego" it rzeba przyznać, że przy takich objawach syntesezji, że śmiało można uznać ją za psychodelik.
  • 550 / 3 / 0
ogólnie znaleźć coś podobnego lub zamiennik czegokolwiek jest dość trudno w psychodelikach
Wręcz przeciwnie :P Spójrz na wszystkie psajko działające na serotoninę. Psychodeliczne fenyloetyloaminy, tryptaminy, jeszcze bardziej wyszczególniając - lizergamidy. Profil działania jest dokładnie ten sam, różnią się między sobą tylko drobnymi szczegółami jak czas działania, bodyload... Kannabinoidy też są do siebie baardzo podobne.
A działanie gałki. Nie wiem, czy to deliriant. Stan po gałce przypomina mi bardziej mocne upalenie syntetycznymi kanna niż gorączkę.
Uwaga! Użytkownik AstralWalker nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1387 / 2 / 0
AstralWalker pisze:
Profil działania jest dokładnie ten sam, różnią się między sobą tylko drobnymi szczegółami
Teoretycznie tak. Praktycznie nie do końca :)
– Chodź. Czeka nas długa podróż.
– Jestem przyzwyczajona do długich podróży... Kiedyś wybrałam się nawet do Piekła – wyjaśniła.
– Jak zdołałaś wrócić?
Przyglądała mi się długo i uważnie.
– Wrócić? Wrócić? Ja tu zostałam...
  • 295 / 1 / 0
naprodukowali ostatnio RC masę psychodelików na jedno kopyto więc nie dziwota że podobnie działają ;-)

a co do gały to działa ona na dopaminę, może się wiążę nawet do receptorów dopaminowych. Napewno coś z dopaminą bo potrafię odróżnić nadmiar dopaminy od nadmiaru serotoniny ;-) Kwestia tylko czy ktoś od dopaminy dostanie psychodeliczne CEVy i inne atrakcje włącznie z głębokimi duchowymi przeżyciami czy skończy się na euforii i/lub zamule potem. CEVy po metkacie (tak, mam po nim CEVy i to lepsze niż po nie jednym serotoninowym psychodeliku) i po gale i mają podobne kolory :-)
darmowy kwas:
  • 33 / 1 / 0
Jest, oczywiście że jest psychodelikiem, jakby kto tego nie nazwał. Stan bardzo podobny do tego po upaleniu a nawet powiedziałbym bardziej psychodeliczny, cięższy ale z pełnym ogarem, tylko te oczy haha
reedukacja
  • 295 / 1 / 0
na oczy dobre krople moga duzo pomoc.
oczywiscie przy dawkach konkretniejszych krople do zera nie wybiela a i przy malych opuchlizna delikatna zostanie aczkolwiek roznica z kroplami vs bez jest ogromna i warto takie krople uzywac
darmowy kwas:
  • 153 / 1 / 0
Moim zdaniem jest. Nietypowym jednak, ale jest. Zupełnie inne działanie niż kwasopodobne bajery, ale przypomina bardziej psychodeliczny haszyk imho i ta bania wydaje się taka rozkminkowo-psychodeliczna:)
ODPOWIEDZ
Posty: 61 • Strona 3 z 7
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.