Antydepresanty: wątek ogólny dotyczący Miksów

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 864 Strona 86 z 87
Rejestracja: 2010
  • 260 / 14 / 0


Czy benzo, baclofen lub pregabalina zmniejsza działanie SSRI np. escitalopramu. Lub wolniej się rozkręca przez wyżej wymienione leki.
Rejestracja: 2019
  • 38 / 6 / 1


@simer44 SSRI nie koliduje z benzo. Często bierze się benzo w początkowej fazie farmakoterapii w celu osiągnięcia efektów przeciwlękowych i uspokajających, zanim SSRI zaczną działać (na to potrzeba zwykle kilku tygodni)

Bezpieczne wkłucie po kanadyjsku

Autorzy Krytyki Politycznej odwiedzaja pokój do bezpiecznych iniekcji w Vancouver, gdzie osoby uzależnione mogą przyjąć narkotyki pod okiem personelu medycznego.

Ruszył proces o dopalacze w Trzebiatowie. Rok temu substancjami zatruło się 14 osób

Na ławie oskarżonych zasiadł 20-letni Aleksander N. Rok temu wprowadził do obrotu dopalacze, którymi zatruło się kilkanaście osób.
Rejestracja: 2005
  • 3109 / 242 / 0


Opisałem miks: opipramol, fluwoksamina, bromantan i NALT.
Tutaj:
post3225735.html#p3225735
Rejestracja: 2013
  • 31 / / 0


proszę o odpowiedz czy jeśli zażywam od niecałego tygodnia slupirydu w dawce 50mg rano czy bezpiecznie jest zarzucić z 200-250mg Tramalu i czy jeśli chodzi o sulpiryd czy jakiś substancji unikać jak ognia?
Rejestracja: 2019
  • 81 / 1 / 0


alkohol to jest jednak zlo, napilem sie wczoraj i mam takie lęki teraz ze dramat
Rejestracja: 2011
  • 7241 / 706 / 0


@poko67
Przy wszystkich lekach psychotropowych jest zakazane spożywanie narkotyków i alkoholu. :uwaga:
Wiec odradzam Ci wszystko.Ryzykujesz...może Ci się uda i nie zepsujesz kuracji a może cale leczenie pójdzie się jebać i będzie płacz i zgrzytanie zębami. :zły:
Rejestracja: 2019
  • 6 / / 0


01 czerwca 2019simer44 pisze:
Czy benzo, baclofen lub pregabalina zmniejsza działanie SSRI np. escitalopramu. Lub wolniej się rozkręca przez wyżej wymienione leki.
Benzodiazepiny i pregabalina nie kolidują z SSRI. Oba leki należy jednak traktować jako dodatek do leku głównego, czyli w Twoim przypadku SSRI. Z benzo uważaj, nie bierz codziennie i nie dłużej niż przez 2-3 tygodnie. Nie zwiększaj dawki na własną rękę. Z benzo nie ma żartów. Jeżeli chodzi o pregabalinę, to musisz wyczuć jak na Ciebie działa i jaka dawka jest wystarczająca. Z mojego doświadczenia wiem, że pregabalina może działać zarówno aktywizująco jak i uspokajająco (zero stresu, masz wszystko gdzieś). baclofenu nie brałem, nie znam tego leku.
Rejestracja: 2010
  • 260 / 14 / 0


@ElinkaNiestety benzo bardzo dobrze znam bo jestem w ciagu ok rok. Biore mix escitalopram, pregabaline, baclofen i redukowany alprazolam. To ma pomóc zejść z benzo. Escitalopram narazie ani skutków ubocznych ani pozytywych (2tyg) pregabalina fajnie stabilizuje nastrój i zmniejsza ssanie bezno.
Rejestracja: 2019
  • 6 / / 0


@simer44 Tak, pregabalina fajnie stabilizuje nastrój, ale wiem jak ciężko jest kiedy jej zabraknie... Najgorszy zjazd w życiu, ale ja akurat jestem bardzo podatny na wszelkie objawy odstawienne.
Natomiast benzo nie powinny przeszkadzać w działaniu escitalopramu, chyba, że długo jedziesz/jechałeś na benzo i w takim przypadku zaburzanie wydzielania neuroprzekaźników pobudzających daje się mocno we znaki. Może to właśnie jest powodem, że nie czujesz SSRI?
Jeżeli chodzi o redukowany alprazolam, to masz na myśli Zomiren ER? Ja zamierzam zejść na tym z benzo do zera, ponieważ biorę je zdecydowanie za długo i obawiam się, że zaczynają zaburzać działanie innych leków. Być może jesteśmy w podobnej sytuacji? W każdym razie odstawienie benzo to na pewno dobry krok!

Nie cytujemy posta bezpośrednio nad swoim. taurinnn
Rejestracja: 2010
  • 260 / 14 / 0


@Elinka no nie pomyślałem nad tym że może ciągi zmniejszać dzialanie SSRI.
Trzeba było się pytać kogoś.
U mnie gaba rozjechana całkowicie.
Aplra(gabaA) baclofen(gabaB).
Z zjechaniu z benzo ma mi pomóc właśnie pregabalina, a miedzy czasie ma zacząć działać escitalopram.
Posty: 864 Strona 86 z 87
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Carlosa i 1 gość