Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych a także o substancjach pochodzących z organizmów zwierząt.
Posty: 1 • Strona 1 z 1
  • 2534 / 1397 / 34
Najważniejsze jest,że zawarte w kłączu czarnego imbiru polimetoksyflawony (KPMF) mogą okazać się kluczem do przedłużenia młodości. Japończycy odkryli bowiem, że te unikalne związki bezpośrednio i skutecznie aktywują ludzki gen SIRT1, który jest uznawany za gen długowieczności, ponieważ wpływa na procesy starzenia się oraz pełni istotne funkcje w zapobieganiu chorobom serca i nadciśnieniu.

Sirtuiny to białka enzymatyczne, które mogą wpływać na geny długowieczności. Występują we wszystkich organizmach żywych, przy czym u ludzi jest ich aż siedem (SIRT1-SIRT7)! Zlokalizowane są w różnych miejscach – w cytoplazmie jest obecna głównie sirtuina 2, w mitochondriach dominują sirtuiny 3, 4 i 5, natomiast w jądrze komórkowym zlokalizowane są SIRT1, 6 i 7.
Ponadto polimetoksyflawony oddziałują na deacetylazę zależną od NAD+, która jest kluczowym regulatorem zapobiegającym nowotworom i chorobom związanym z wiekiem.

Sirtuiny to białka enzymatyczne występujące we wszystkich organizmach żywych. Ich wysoka zawartość w ciele człowieka może spowolnić procesy starzenia i obumierania komórek, przeciwdziała pojawianiu się stanów zapalnych, a także reguluje procesy metaboliczne poprzez zwiększoną redukcję tkanki tłuszczowej. Wpływa również korzystnie na odporność organizmu, a nawet pomaga mu radzić sobie ze stresem.

Ilość sirtuin wzrasta, gdy kaloryczność spożywanych posiłków zmniejsza się o połowę – przy czym mówimy o diecie opartej na składnikach roślinnych, zawierających polifenole. Naukowcy związki aktywujące sirtuiny nazywają STAC (to skrót od angielskiego sirtuin-activating compound). Po serii badań dokonanych przez niezależne zespoły badawcze z Kraju Kwitnącej Wiśni, jasnym stało się, że związek KPMF-8, pozyskany z czarnego imbiru, oddziałuje bezpośrednio z SIRT1 i stymuluje jego aktywność. Co więcej, w zależności od rodzaju użytych polimetoksyflawonów (KPMF-8 lub KMPF-10) może być 8-15 razy silniejszy, niż resweratrol uważany dotychczas za najpotężniejszy naturalny STAC7. Oznacza to, że KPMF skuteczniej aktywują SIRT1 niż resweratrol.
Działanie antydepresyjne i antylękowe.
https://thescipub.com/abstract/ajabssp.2007.94.98
Dawkowanie 2 łyżeczki co 8 godzin jeśli mamy korzeń świeży lub cięty suchy ewentualnie w proszku zalewamy gorąca woda i czekamy ,korzeń cięty możemy gotować na małym ogniu 15min. Można robić wyciągi alkoholowe wystarczy lepszym winem białym czy czerwonym zalać.
Dirty Summer 2023 edition echinops ritro przegorzan pospolity babe
Posty: 1 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.