Ćpam i mam przypał - F.A.Q. prawny by DexPL - dyskusja

Dział poświęcony zapytaniom użytkowników wobec ich spraw bieżących.

Moderator: Prawo

• 40 / 1 / 0

To był komisariat na Cmentarnej w Opolu, sprawdziłem w duckduckgo, po wpisaniu ,,wydział antynarkotykowy opole wyskakuje ten na Powolnego. Ale nie wiem czy w ten sposób się to określa, ale to na cmentarnej mi stawiano zarzuty. chociaż nie wiem czy to już są zarzuty a nie jestem oficjalnie podejrzany?
  • 1819 / 597 / 1

Padło pytanie: Czy przyznaje się Pan do posiadania:....................?

Dostałeś kopię i podpisywałeś dokument który nazywa się decyzja o przedstawieniu zarzutów?

Jak tak, to jesteś od tej chwili podejrzanym (od momentu postawienia zarzutów)\\

Jak nie, to nie. Przypomnij sobie.

Jak ochronić amerykański pejotl?

Mały, bulwiasty kaktus ma kluczowe znaczenie dla ceremonii religijnych Kościoła Tubylczoamerykańskiego, jednak kłusownictwo i niezrównoważone praktyki zbiorów powodują, że na terenie Stanów Zjednoczonych istnieje ryzyko jego wyginięcia.
  • 555 / 43 / 0

Mam pytanie odnośnie wpisu w KSIP - wyszedłem kiedyś z klubu wystrzelony jak nigdy, zgarnęli mnie tajniacy. Nie przeszukali mnie, tylko uwierzyli na słowo, że nic nie mam.

Ale oczywiście pytali co brałem, od kogo to miałem, za ile kupiłem - stwierdziłem, że nie wiem co to i że po prostu ktoś mnie poczęstował, ale ja to pierwszy raz w życiu coś takiego spróbowałem. Spisali dane z dowodu osobistego, zapisywali coś w notatniku.

Czy po takiej akcji mogli mnie dodać do KSIP jako użytkownika narkotyków? Niczego nie podpisywałem, a Panowie byli ultra przyjaźni i w sumie dobrze nam się rozmawiało. Widzieli, że nie jestem degeneratem dlatego chyba nie zdecydowali się mnie przeszukać żeby nie niszczyć mi życia (a i tak nic nie miałem :P).
  • 1819 / 597 / 1

Jeżeli notatki którą sporządzili po służbie nie wykorzystano przy innym przestępstwie to nie ma Ciebie w kartotece. Jeżeli natomiast akurat prowadzili czynności w sprawie jakiegoś innego przestępstwa, to mogli podłączyć Twoje dane do raportu. Jednak mało prawdopodobne. Zawsze możesz zapytać:D
Wróć do „Porady prawne”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata