Combretum

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Posty: 123 Strona 9 z 13
Rejestracja: 2014
  • 162 / / 0


Przeczytałam cały temat i nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi (poza drobnymi wzmiankami) :) Pisaliście, że Combretum działa podobnie do kratomu. Mieliście na myśli jedynie czysto opioidową płaszczyznę działania? Kratom potrafił całkiem przyjemnie pobudzać, czy Combretum także? ;)
Rejestracja: 2007
  • 378 / 11 / 0


ok, zamawiam 25 g od ss. Jak przyjdzie, to napisze jak wrażenia po naparze :)

Zastosowanie substancji psychoaktywnych w medycynie

Czasami działanie psychoaktywne jest skutkiem ubocznym substancji, a czasami właśnie ten wpływ jest pożądanym działaniem sprawiającym, że dana substancja jest lekiem.

USA: koncern zapłaci gigantyczne odszkodowanie za kryzys opioidowy

Sąd w Oklahomie (USA) nakazał koncernowi Johnson & Johnson zapłacenie 570 mln dolarów kary za szkody spowodowane uzależnieniem wielu mieszkańców tego stanu od środków przeciwbólowych.
Rejestracja: 2010
  • 42 / 1 / 0


Czy robienie wywaru w przypadku ekstraktu ma jakikolwiek sens? Moja pierwsza próba z combretum była bardzo dobra, jedyne co mnie zdrażniło to to, że dosyć dużo trzeba było dać w płuca.
Rejestracja: 2010
  • 1205 / 17 / 0


Wywaru z ekstraktu to raczej nie ma sensu robić, raczej coś w stylu herbatki. Ja ekstrakt zalewałem normalnie ciepłą (~85 stopni) wodą, przykryć, zostawić na kilka-kilkanaście minut i chlup :)
Rejestracja: 2009
  • 1167 / 9 / 15


Co do dywagacji nt tego czy combretum jest opioidem

Jestem obecnie na terapii naltreksonem - po zakończeniu (czyt za 3-4 miesiące) tolerka spadnie do 0, a nawet poniżej, więc wtedy sprawdzę, czy combretum działa (zanim się mocno zgrzeję makiem :cheesy: ) i będzie wszystko jasne.

Ciekawe swoją drogą czy jak się okaże że jest to opiat to SS zaprzestanie sprzedaży tego specyfiku. W sumie Kratom opychali, a uzależnienie fizyczne od opio jest bardzo silne i niebezpieczne...
Rejestracja: 2010
  • 1205 / 17 / 0


Uee tam, trochę tego combretum przerobiłem i poza wzrostem tolerki to nie ma ciśnienia na kolejne dawki. Jeśli jest to opio to bardzo delikatne. Ale rób badania ;-)
Rejestracja: 2013
  • 18 / / 0


Mam takie pytanie, otóż nie mam takiej dokładnej wagi aby odmierzyć 5g suszu na herbatkę wobec tego ile to będzie 5g suszu w przeliczeniu na łyżki stołowe (duże) ?
Rejestracja: 2008
  • 234 / 5 / 0


Z moich pomiarów wynika, że będą to jakieś dwie łyżki.
Rejestracja: 2008
  • 234 / 5 / 0


Ok, jeszcze sprawdzilem i dwie kopiate łyżki to może być nawet i 9 gramów. Nie ważne. Kolega pewnie dawno sobie poradził.

Moje testy suszu niestety na razie pokazują, że Combretum na mnie nie działa. Za każdym razem szło 7-10g. Gotowałem to z 10 minut. Zalewałem świeżą wodą i znów gotowałem. Także sporo tego piłem za jednym posiedzeniem. Wczoraj po 30 minutach bez wyraźnego efektu zarzuciłem kolejne 10g, czyli łącznie w przeciągu godziny jakieś 18g. Nawet taka ilość nie pokazała mocy.
Pytanie, co zrobiłem źle, a może akurat mój organizm jest odporny na to ziółko?
Dodam, że nie miałem w życiu praktycznie doświadczeń z opiatami. Może receptorki trzeba "wytrenować"?
Rejestracja: 2009
  • 529 / 5 / 0


dziwne, że nie działa. Na mnie działa i to mocno w dawce 7-8g. Wcześniej coś zarzucałeś?
Generalnie powinno zadziałać za pierwszym razem bez wyczulania itd.
Posty: 123 Strona 9 z 13
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości