Combretum

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Posty: 123 Strona 11 z 13
Rejestracja: 2010
  • 1205 / 17 / 0


Przypuszczalnie to opio, nikt tego jednak nie dowiódł.

Ja bym zaczął dawkowanie od 0,5g x50 i nie musisz tego rozpusczać (ale ponoć herbatki czy zalane ciepłą wodą działa najlepiej).
Ja robiłem bombki z tego x50 i działało znakomicie - tak samo jak odpowiednia ilość suszu tyle, że jebania mniej.

scr

Rejestracja: 2011
Użytkownik nieaktywny
  • 1989 / 93 / 0


Dzięki za info.
Zapytam się jeszcze - czy jest po tym jakieś zejście, gwałtowne obniżenie nastroju lub coś w ten deseń?

"Niektórzy twierdzą, że MDMA uratowało im życie". Żyjemy w epoce renesansu psychodelików

Rozmowa z Maciejem Lorencem, autorem książki "Czy psychodeliki uratują świat?", który na potrzeby swojej publikacji przeprowadził szereg rozmów z neuronaukowcami, zajmującymi się tą grupą substancji w swojej pracy.

Legalizacja marihuany w Teksasie? W żadnym wypadku – jednak....

...zmiana definicji prawnej narkotyku uniemożliwia ściganie. W Teksasie tamtejszym organom właśnie przytrafiła się zupełnie przypadkowa legalizacja marihuany?
Rejestracja: 2010
  • 1205 / 17 / 0


Ja nie zauważyłem. Po prostu czuć, że koniec fazy i baseline.
Chęci wielkiej na dorzutkę też nie odczułem, zupełnie odwrotnie niż przy KTK gdzie chęć na kolejną porcję jest mocno odczuwalna ;)

scr

Rejestracja: 2011
Użytkownik nieaktywny
  • 1989 / 93 / 0


Spróbowałem, najpierw 150mg i dorzutka 300mg. Pył na język i popite wodą. Całkiem fajnie smakuje. Te 150 już lekko podziałało, po dorzutce było konkretniej. Następnego dnia chciałem wrzucić 500mg, ale okazało się, że sampel miał niedowagę i zostało 300. Dzialanie lajtowe, ale odczuwalne. Jakoś tak było przyjemnie. Ciężko to określić. Do tego miałem leciutkie OEVy w postaci jakiejś zmiany w percepcji kolorów. W kolorze białym widziałem zieleń i czerwień. Ciężko mi to opisać.
Rejestracja: 2015
  • 676 / 143 / 0


^up: Dziwię się, że w takiej ilości coś poczułeś. Spróbowałem tego ekstraktu x50 - wrzucone 600 mg (rozpuszczone w wodzie) nie pokazało żadnych efektów, chociaż uważnie się skupiałem na odczuciach. Po 45 min. dorzucone 500 mg - nadal prawie nic, tylko jakby lekkie spowolnienie motoryki i wewnętrzna pozytywna wibracja, wyraźnie powyżej granicy placebo, ale ogólnie słabo. Po około godzinie poszło jeszcze 500 mg - czyli łącznie ~1,5 g. Po tej dawce już pojawiły się wyraźne efekty, które spośród znanych mi stanów były najbliższe fazie po alkoholu, tak gdzieś w okolicach 3 piw, ale jednak z wyraźnymi różnicami - stan po combretum cechował się większą klarownością umysłu, był znacznie lżejszy, bardziej pozytywny i jednocześnie spokojny.

Ogólnie, biorąc pod uwagę spożytą ilość jak dla mnie było zbyt słabo. Spragniony bardziej konkretnych wrażeń wrzuciłem jeszcze 100 mg kompozycji 2v2 (oral) i to już dało oczekiwany efekt - czuć było wyraźnie inne działanie niż samej kompozycji, Po pierwsze, opóźnione wejście - zwykle 2v2 pierwsze efekty daje po 15-20 min, tutaj zmiany zaczęły się po 45 min. Combretum dodało sporo od siebie (oprócz tego, że ten "chwast" i tak wchodzi w skład kompozycji). Działanie było o wiele bardziej zrównoważone niż samej 2v2, odbiór muzyki oceniam jako jeden z najbardziej niesamowitych, jakie dotąd przeżyłem. Momentami płynąc z dźwiękami opuszczałem naszą czasoprzestrzeń, muzyka miała formę niemal namacalnej materii płynącej i pulsującej dookoła mnie, zaskakiwała potęgą i tysiącami nowych smaczków, których wcześniej nie dostrzegałem, mimo tego, że w słuchawkach miałem płytę, której słuchałem już ponad setkę razy. Chwilami całość brzmiała zupełnie inaczej niż kiedykolwiek, były momenty, gdzie muzyka na chwilę usypiała moją czujność, lekko odpływałem, by nagle znaleźć się w samym centrum tornada dźwięków, które mnie otaczało i jednocześnie stapiało z moją świadomością :-) . Sama kompozycja 2v2 nigdy nie dała mi odczuwania takiej potęgi muzyki.
Rejestracja: 2010
  • 123 / 3 / 0


Pare lat temu testowałem nie działało na mnie prawie wcale po wielu testach zrobiła mnie dopiero dawka 50g długo dużo dłużej niż polecano gotowanego suszu + jakieś kolejne 50g gotowanych już wcześniej liści sort to był mocno zmielony na pył liść a efekty do zbyt wyraźnych nie należały nawet w takiej dawce...
Rejestracja: 2011
  • 767 / 122 / 6


1. http://benthamopen.com/contents/pdf/TOP ... J-4-38.pdf - czyli co w ćpaniu piszczy.
2. http://www.sciencedirect.com/science/ar ... 5705003989 - etanolowy ekstrakt z Combretum leprosum (roślina z tej samej rodziny, porównać skład fitochemiczny możecie w pracy nr 1) wykazuje właściwości przeciwbólowe via receptory 5-HT1A/B, 5-HT2A oraz receptory opioidowe. Szczegółów nie znam, ponieważ widać tylko abstrakt.
Rejestracja: 2009
  • 1054 / 48 / 0


To pytanie może wydać się kretyńskie, ale czy z uwagi na oddziaływanie z receptorami opioidowymi możliwe jest wystąpienie zespołu abstynencyjnego? Domyślam się, że to wątpliwe, ale nie zaszkodzi spytac.

Ogólnie próbowałem - działa. Nie wiem ile ekstraktu x50 rozpuściłem w wodzie, obstawiam jakieś 400. Czuć relaks, spowolnienie i poprawę nastroju. Nie jest to euforia jak przy opio, ale poprawa nastroju jest ewidentna. Fajne to :)
Rejestracja: 2011
  • 767 / 122 / 6


@zioloziolo
Oczywiście, że może - wytwarza się również tolerancja. Niemniej potencjał Combretum jest niski, więc zanim się uzależnisz, minie wiele czasu. Ponadto zespół abstynencyjny byłby naprawdę lekki, toż to opioid słabszy niż kodeina :)
Rejestracja: 2009
  • 529 / 5 / 0


Od jakiś 2 tygodniu używam combretum późnym wieczorem zamiast alko aby nieco się zrelaxować. Faktycznie tolerancja jest, ale bardzo mała.
Serio może występować zespół abstynencyjny po combretum?:) Generalnie ekstrakt x50 wydaje się najlepszym i najciekawszym ekstraktem tej rośliny na rynku.
Posty: 123 Strona 11 z 13
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości