Klonazepam - wątek ogólny

Heterocykliczne substancje modulujące potencjał neurotransmisji GABA, będące pochodnymi dwuazepiny, lub kwasu barbiturowego.
Więcej informacji: Benzodiazepiny w Narkopedii [H]yperreala, Barbiturany w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: GABA, Leki

• 516 / 28 / 0

Dlatego ja clona nie biore w tabsach .. znaczy sie kilka razy wzielem trwalo to max 10dni i tolerka do 6mg poleciala ?! Od 1tab 2mg .no helol .. dlatego teraz jak mam drgawki ( niestety moja choroba postepuje i zaczynam miec takowe ) to jak przyjezdza pogotowie to oni juz sami wiedza ze 2-jeczka w posladek .. a jak nie rozkreci sie do tego stanu ze trzeba pogotowie to sam w kabel albo domiesniowo ampolke laduje ..
  • 35 / 4 / 0

Polecam obejrzeć dwa ciekawe filmy, pewnie znane większości wam, ale może nie każdy oglądał i komuś się spodoba,może ktoś jakieś wnioski wyciągnie. Jest tam właśnie temat skutków ubocznych leków. Chemiczny Spokój - ( osobiście ten mi się bardziej podoba ) https://www.youtube.com/watch?v=gXMmBVzFh0s i Tabletki Szczęścia - https://www.youtube.com/watch?v=HjT_LNgb7n0

----------------------
17 października 2019Piolun pisze:
Dwa szybkie pytania: 1. Jaki lek działa podobnie do clonozepamu (poza diazepamem) który działa rozluźniająco na mięśnie? 2. Jak szybko skoczy mi tolerka kiedy co trzy dni biorę po całym dniu 6 mg clona? Mam obecnie tolerkę taką że po sześciu mg które biorę wieczorem rano wstaję do pracy normalnie bez żadnych problemów, nie czuję się rozchamowany, z natury jestem ułożony i kulturalny. Czuję jednak takie miłe rozluźnienie i zobojętnienie. Stoję w korku, do pracy mam jeszcze 10 minut a ja czuję zamiast spiętego ciała i ataku duszności z panicznego lęku święty spokój ciała. Miałem wcześniej silne napady lękowe i astmę na tle nerwicowym, odruchy wymiotne
Kiedyś brałem baclofen pod kątem działania rozluźnienia mięśni szkieletowych , jest to też benzodiazepina chyba o ile się nie mylę.

Scalono. taurinnn

Antynarkotykowe reality show

Festyny, kolonie i pogadanki – tak wygląda w Polsce profilaktyka antynarkotykowa. Jerzy Afanasjew rozmawia z dr. Agnieszką Pisarską z Zakładu Zdrowia Publicznego Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

Ekspert: terapia uzależnienia od nikotyny może być skuteczna, ale jest kilka warunków

Palenie to najważniejszy czynnik ryzyka występowania różnych chorób w społeczeństwie. Co roku z powodu uzależnienia od nikotyny umiera 70 tys. osób w Polsce. To spore miasto - mówi dr hab. Łukasz Balwicki z Poradni Antynikotynowej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.
  • 1505 / 315 / 0

baklofen nie jest benzodiazepiną i wykazuje inny mechanizm działania. jest agonistą receptorów GABA-B. benzodiazepiny oddziałują na receptor GABA-A, podobnie jak alkohol i barbiturany. subiektywnie stwierdzę, że działanie baklofenu jest zupełnie niepodobne do tego jak działają anksjolityki benzodiazepinowe. prędzej przyrównałbym go do GHB, który również działa na receptor GABA-B. benzodiazepiny działają raczej rozluźniająco, nasennie i przeciwlękowo, a środki, które oddziałują na GABA-B wykazują raczej działanie przeciwdepresyjne, motywujące. podobne substancje, ale jednak różnią się w jakiś tam sposób. długo by się rozpisywać.
  • 35 / 4 / 0

@przodownik A to przepraszam pomyliłem się w kwestii iż to benzodiazepina :), ale działa na bank na rozluźnienie mięśni szkieletowych i całkiem fajne ma to działanie, zbliżone do clona,przynajmniej działa tak na mnie.Do tego baclofen działał na mnie uspokajająco, niekiedy brałem go na zejście bo fecie bo pomagał.

Nie cytujemy posta bezpośrednio nad swoim. taurinnn
  • 88 / 5 / 0

Jak biorę co tydzień clona 6 mg to jak spokojnie zejść do dawki 2 mg bez jakiegoś uskoku emocjonalnego.. i obniżyć tolerkę. Czasem biorę w tygodniu wieczorem 2 mg dla rozluźnienia
  • 573 / 67 / 0

Długo tak bierzesz? Jeśli tak, to schodź jak najwolniej, chociaż ja akurat nigdy nie miałem problemów z zejściem o 2-3mg od razu, ale nigdy nie brałem dłuższego okresu. Dopiero przy dawkach rzędu 0,5mg-1mg coś odczuwałem. Noi najgorsze jest jak wiadomo zejście nawet z tych 0,25mg (albo nawet niżej, jak ktoś mocno wjebany) do zera. Nie bierzesz często - to ważne, ale klon siedzi długo w organizmie i jest szczególnie niebezpieczny właśnie przez padakę, więc lepiej nie ryzykować i zrobić to powoli. Co do szczegółów, to był wiele razy wstawiany link: https://benzo.org.uk/polman/index.htm, jest dużo scenariuszy schodzenia, sam najwięcej wiesz o swoim nałogu, więc sobie coś dopasujesz.
  • 88 / 5 / 0

Pytanie do osób które stale i przez dłuższy czas biorą clona, czy zauważyliście jakieś trwałe (nieprzemijające po wysyceniu leku z organizmu) zmiany pod względem emocjonalnym, behawioralnym i somatycznym? Interesują mnie też zmiany w aspekcie społecznym, interpersonalnym. Powiedzmy prośbę kieruję do osób po kilku miesiącach brania, po pół roku wzwyż..
  • 472 / 12 / 0

Czy klona można przedawkowac? Chodzi mi o takie przedawkowanie niebezpieczne dla życia.
  • 1505 / 315 / 0

raczej nie, a jeśli już, to na pewno nie taką ilością jaką masz teraz na stanie u siebie. te leki są generalnie bezpieczniejsze w tej kwestii, czego na przykład nie można powiedzieć o barbituranach. przez samo przedawkowanie leku nie umrzesz, ale mogą wystąpić różne groźne dla życia sytuacje po takim przedozowaniu.
  • 472 / 12 / 0

A jakie groźne sytuację mogą wystąpić? Rozjasnij proszę. Przedozowanie to ile jest jednorazowo dla gościa z tolerancją?
Wróć do „Benzodiazepiny i barbiturany”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata