Ciekawe filmy z opio.

Organiczne substancje psychoaktywne oddziałujące na receptory opioidowe.
Więcej informacji: Opioidy w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

Posty: 183 Strona 17 z 19
Rejestracja: 2010
Użytkownik nieaktywny
  • 744 / 21 / 0


Drogie ćpuny chciałbym wam dziś opowiedzieć o filmie który ostatnio widziałem, jest to jeden z listy którą umieściłem powyżej. Jest to irlandzki film z 2004 roku o tytule "Adam & Paul", opowiada on historię dwóch heroinistów z Dublina a dokładnie jeden dzień z ich życia. Obaj znają się od dziecka i razem zmagają się z tym samym uzależnieniem tworząc razem idealną parę. Adam jest nieco wyższy i mądrzejszy od swojego kompana, Paul natomiast jest jego pomocnikiem i zawsze za nim podąża. Tego dnia budzą się na pustkowiu gdzieś na peryferiach miasta bez pieniędzy i bez towaru. Tutaj właśnie zaczyna się ich przygoda a raczej walka z postępującym głodem narkotycznym. Obaj postanawiają zdobyć jakieś pieniądze i jak najszybciej załatwić towar. Jak na złość nic im nie wychodzi a wszyscy ich przyjaciele o nich zapomnieli. Film pod postacią czarnej komedii pokazuję prawdziwy dramat zdesperowanych narkomanów i ich ciekawe perypetie, czasem zabawne a czasem tragiczne. Film jest świadectwem trwałości ludzkiego ducha nawet w najbardziej zniszczonych i zmarginalizowanych osobach.
Jeśli chcecie się dowiedzieć jak poradzili sobie w tym dniu Adam i Paul i kogo spotkali na swojej drodze oraz czy w końcu zdobyli swój upragniony towar to po prostu musicie obejrzeć ten film.

Film jest dostępny na torrentach, niestety nie ma do niego polskich napisów ale można znaleźć angielskie napisy, co na pewno ułatwi zrozumienie czasami dość trudnego irlandzkiego akcentu.
Cały film można też obejrzeć na youtube (Full movie)
*moim zdaniem lepiej zobaczyć wersję z ang. napisami.

Moja ocena: 7/10

Adam & Paul - imdb
Adam & Paul - Filmweb

[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]

%-D
Rejestracja: 2011
  • 881 / 15 / 0


Film dokumentalny Addicted to Pleasure Season 1 Episode 2 "opium" (Brain Cox). Leci obecnie na bbc knowledge(przed chwilą oglądałem), w necie nie mogę znaleźć. Naprawdę niezły dokument pokazujący rozprzestrzenianie się opium(i ogólnie opiatów, powstanie morfiny, heroiny...) od starożytności, przez Chiny, Anglie 18-19wieku aż po czasy współczesne. Temat liźnięty również od strony medycznej, ameryki nie odkrywa ale można się dowiedzieć kilku ciekawych rzeczy w przystępnej formie, polecam! ;D

http://www.teleman.pl/tv/Uzaleznieni-Od ... -1-1121744 (niby odcinek o trzcinie cukrowej ale leciało o opium o 15:50 więc o 1:20 pewnie będzie powtórka.... )

"Niektórzy twierdzą, że MDMA uratowało im życie". Żyjemy w epoce renesansu psychodelików

Rozmowa z Maciejem Lorencem, autorem książki "Czy psychodeliki uratują świat?", który na potrzeby swojej publikacji przeprowadził szereg rozmów z neuronaukowcami, zajmującymi się tą grupą substancji w swojej pracy.

Policjant prowadził plantację konopi. Znaleziono u niego 100 sadzonek

Funkcjonariusz służył w policji od 16 lat. Pracował w wydziale prewencji.
Rejestracja: 2012
Użytkownik nieaktywny
  • 31 / / 0


Rejestracja: 2013
  • 158 / 2 / 0


Opis:

Jest rok 1996. Katka ma 19 lat i przebywa na terapii odwykowej w czeskich Němčicach. Dlaczego zaczęła brać? Bo chciała być inna. Szybko jednak okazało się, że potrzeba inności to złudne pragnienie, które zamieniło jej życie w istne piekło. Teraz za wszelką cenę chce być taka sama jak inni, ale nie jest to już tak proste, jak kiedyś.
http://zalukaj.tv/zalukaj-film/21456/katka_2010_.html
Rejestracja: 2014
  • 263 / 9 / 17


Był kiedyś w tv dawno taki film o piosenkarce, początkach jej kariery śpiewała chyba blues tak jak jej sławny ojciec (film oparty na faktach) byli czarni (afroamerykanie) no i ona właśnie brała później hel. Akcja działa sie w latach 50. lub 60.
Znacie może tytuł? :listen:
Rejestracja: 2013
  • 5 / / 0


@lubie_bardzo: moze chodzi o film 'ray'? wszystkoby sie zgadzało,blues,jazz,murzyni,hel..
Rejestracja: 2014
  • 263 / 9 / 17


niestety nie to było o córce muzyka ona też wydała pare albumów
Rejestracja: 2009
  • 1454 / 97 / 0


Billie Holiday, pewnie o niej film, jak można nie znać tego nazwiska, toż to królowa bluesa!
Niestety, przedawkowała herę.

Blu

Rejestracja: 2007
  • 2939 / 166 / 0


Małe sprostowanie. Billie ćpała hel ale głównie piła. A zmarła na marskość wątroby.
Rejestracja: 2009
  • 1454 / 97 / 0


No, to @Blu, wychodzi, że mamy różne informacje, ja mniej - więcej taką, że po niezłym ochlaju puknęła i trafiła do szpitala, gdzie zeszła.
Posty: 183 Strona 17 z 19
Wróć do „Opioidy”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości