Ciekawe filmy z opio.

Organiczne substancje psychoaktywne oddziałujące na receptory opioidowe.
Więcej informacji: Opioidy w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

Posty: 183 Strona 16 z 19
Rejestracja: 2010
  • 2879 / 7 / 0


Ten film ma tyle z opio wspólnego, co nic...
Rejestracja: 2007
  • 1766 / 7 / 0


angor animi pisze:
http://www.youtube.com/watch?v=z47LP5rxUX8 :>

edit: a tło muzyczne też dojebane - niemieckie elektro z lat 80.
o kurwa, ja dokładnie tak wyglądałem na egzaminach. Przyszedłem, miała być poprawka. Zasnąłem. Pogubiłem szalik, czapkę i rękawiczki na sali, więc wracam, nawet nie zauważyłem, że typ tam siedzi. Koleś mnie woła, mówi, że na poprawach z reguły piątek nie daje, ale go przekonałem ;]

http://www.youtube.com/watch?v=eQ2SZAtVsfo
stare polskie.

co ciekawe - wciąż aktualne. Pierwsza scena - dokładnie tak samo to wygląda i dziś (no, w sumie to dwa lata temu, ale pewnie nic się nie zmieniło) jak się jedzie do czech. Pozdrawiam warszawskiego ;)

//edit
tylko nożyczkami łatwiej niż nożem. i trudniej sobie zrobić krzywdę.

Gdzie jesteśmy po dziesięciu latach wojowania z narkotykami?

ONZ powoli orientuje się, że „świat wolny od narkotyków” nie istnieje. Chciałoby się to skomentować słowami: dlaczego tak późno? Ale to w zasadzie wiemy.

Leszno wie, jak pokonać dopalacze

Miasto w woj. wielkopolskim opracowało projekt zmian, wymierzony w nowe narkotyki. Teraz ruch po stronie posłów ;)
Rejestracja: 2011
  • 358 / 7 / 0


"Candy" - pełnometrażowy, dramat, o parze heroinistów, na podstawie książki kogoś tam (później poszukam to napiszę). Jeden z moich ulubionych filmów.
Rejestracja: 2009
  • 1454 / 93 / 0


@jacok, pamiętam, gdy wiele lat temu oglądałem ten film w kinie. Z ówczesną panienką, pielęgniarką zresztą, oboje potwornie nagrzani.
Rejestracja: 2011
  • 1294 / 15 / 0


http://www.youtube.com/watch?v=3HhHNcRN15Q
chodzi o ten film stary dziadku ?
od siebie polecam stary polski film Pantarej czy też Zółty Szalik czy też hel z Królikowskim w roli głownej
ale to pewnie już było gdzieś w temacie
Rejestracja: 2009
  • 1454 / 93 / 0


Pozwolę sobie powrócić do filmu "Pantarej" z Królikowskim w roli głównej, tak się składa, że poznałem trochę kulisy powstawania filmu, ponieważ dwóch moich znajomych, grzejników zresztą, brało udział w tym filmie. Na samym końcu listy płac, wymieniono trzech kolesi z pseudonimami, pierwszy Krzysztof, chyba Gawłowski, którego nie znałem, następnie Darek Perczyński, z pseudo "Rusałka" lub "Małpeczka" i Rysiek Hajn, ktoś go nazwał "Kociołek", w rzeczywistości takiego pseuda nigdy nie używał. Na Darka zaś nigdy nie mówiono "Rusałka", tylko tak dziwnie - "Rusałek", koleś był (bo już nie żyje) b. charakterystyczny, miał długie, proste blond włosy.
Chłopcy teoretycznie byli zatrudnieni jako wózkarze (kolesie pchający/ciągnący po torze wózek z kamerą i jej operatorem), lecz znacznie ważniejszą rolę grali jako kaskaderzy. Uśmiejecie się - ćpun/kaskader :-) ale ktoś w żyłę i to naprawdę, dla realizmu, musiał dawać. Wszystkie sceny, w których jest trafiony strzał, to łapy "Rusałka", miał b. charakterystyczny kształt paznokci i w odróżnieniu od Ryśka miał w co dawać. Natomiast jeśli potrzeba było dużo krwi, na kształt jatki, to szły w ruch ręce Ryśka, bo standardowo strzelał w szyję, pachwinę lub fiuta, gdy kłuł się po rękach, to tryskała tylko krew.
Teraz smaczek najlepszy: w każdej sytuacji gdy w pompce jest coś żółto-brązowego, brązowego, to jest to autentyczny kompot, gdy grzeją niby trofea z apteki, jest to głukoza i fizjologiczny(0,9%) roztwór NaCl. Za każdy strzał, trafiony - nietrafiony, czyli dokładnie, ukłucie, chłopcy dostawali po 100zł polskich. Z tej właśnie przyczyny Rysiek był wyeliminowany ze scen udanego podania w rękę, nim by trafił, producent zbankrutowałby, poza tym znając cwaniactwo Ryśka specjalnie by te sceny przedłużał dla kasy.
Rusałek miał spory talent plastyczny, który niestety rozmienił na drobne, zimą zarabiał na ćpanie i utrzymanie projektując i rysując wzory na różne ceratowe obrusy,serwetki itp wg. których, jak mi mówił tworzyło się wielki stempel drukarski. Natomiast gdy tylko robiło się cieplej zawijał manatki i pryskał do Medjugorie, tam żył z szybkich portretów w ołówku pielgrzymów, rysunków, malunków, rzeźb w drewnie, oczywiście najstarszej Dziewicy Świata. O tych chwilach w Chorwacji wypowiadał się zawsze z zadowoleniem: żarcie tanie, dupy łatwe i nie dziewice, haszu i hery dużo i w bardzo przystępnej cenie.
Niestety, nie żyje już od dłuższego czasu.
Rysiek miał inny sposób na życie - mimo, że nieźle grał na gitarze basowej, nawet wciągnąłem go do kapeli, w której grałem, na miejsce naszego basisty, który paskudnie złamał rękę - cały czas zajmował się produkcją, aż doprowadziło to do bardzo dużego wpadunku, była to bardzo głośna sprawa w Łodzi.
Otóż (teraz już można mówić o tym otwarcie, nikomu się nie zaszkodzi) kierownik techniczny sieci pizzerii "Da Grasso" na okręg łódzki wpadł na pomysł jak zwiększyć swoje dochody. Był początkującym ćpunkiem, chciał mieć stały dostęp do towaru jak najtaniej, a najlepiej by jeszcze na tym zarobić.
Złożył więc propozycję Ryśkowi i jeszcze jednemu producentowi z Łodzi, że będzie im wszystko co potrzebne dostarczał, tzn odczynniki i słomę, a następnie kupował cały finalny produkt. Co prawda zarobki na czysto Ryśka i tego drugiego były nieco niższe, niż gdyby to sprzedali w detalu, lecz układ im bardzo pasował.
Techniczny kierownik "Da Grasso" zbudował też, jak się później okazało b. sprawną sieć dilerów, sięgającą nawet do Wa-wy.
Tak się stało, że gdy mendy wjechały do Ryśka, akurat tam byłem, a produkcja szła pełną parą, psiarnia weszła podstępem. Zawinęli nas na dołek, mnie szybko wypuścili, bo na pytanie co tam robiłem, odpowiadałem częściowo w zgodzie z prawdą że muzykowaliśmy sobie z Ryśkiem, on na klawiszach, ja na gitarze, co z zapałem potwierdzili sąsiedzi, mówiąc, że musieli walić w ściany dla przywrócenia spokojności. Czasem przypadkiem przy czymś pomogłem, ale niespecjalnie wiedziałem przy czym, więc po co miałem, czym później na sprawie, gdy świadkowałem, denerwować sąd.
Poza tym, ciałko sędziowskie (całkiem niczego, zresztą), uznało chyba, że mózg nie jest mym najsprawniejszym organem i nie dręczyło mnie niepotrzebnie trudnymi do zrozumienia pytaniami, np czy nie śmierdziało acetonami, a ja nie wiedziałem, czy to mają być te nowe ryby łowione zamiast makreli.
Więcej go już po tym nie widziałem, dla sądu moje zeznania były zbyt oddalone od meritum sprawy, nie miała zdania czy John Mayall powinien grać z Erickiem Claptonem i nie chciała tego ustalić.
Poza tym gdy sąd ustalił, że częściej tam bywałem, wg zeznań sąsiadów łączących moje wizyty z hałasem i różnymi smrodami dobiegającymi z tego mieszkania. Sąd nie chciał się zgodzić, że smród to był efekt głownie przypalonej kaszanki, jak twierdziliśmy Rysiek i ja. Sędzina stwierdziła, że nie wiem, jak śmierdzi przypalona kaszanka, ja na to, że właśnie tak sobie ten smród wyobrażałem, a dokładnie to nie wiem, bo jestem wegetarianinem.
Tak więc sąd ustalił, że o produkcji i handlu kompotem nie miałem zielonego pojęcia.
Ryśka po jego wyjściu z miejsca odosobnienia jakoś nie spotkałem, natomiast wiem od innych ludzi, którzy wyszli, że bardzo pragną go spotkać i nie rozumieją jego niechęci wobec spotkania.
Usłyszałem też, że gdy wszyscy będą już na własnym wikcie, to chcą spotkać się ze mną, bym opowiedział jaka wódka ma taki wpływ na pamięć i powonienie.
Rejestracja: 2010
  • 128 / 2 / 0


Bardzo fajny post wysmażyłeś stary dziadzie.
Rejestracja: 2010
Użytkownik nieaktywny
  • 744 / 21 / 0


Oto alfabetyczny spis filmów z opio. i tematyką narkotykową. Jest tego sporo ale może każdy znajdzie coś dla siebie czego wcześniej nie widział, znajdziemy tutaj zarówno nowe jak i stare filmy. Sam osobiście jeszcze nie miałem czasu żeby wszystkie zobaczyć, dlatego zamieszczam samą listę bez opisów i recenzji. Jeśli ktoś będzie chciał to sobie sam wyszuka, poczyta o danym filmie i ewentualnie zobaczy a potem może dać recenzje i opisać swoje wrażenia.

24 Hour Party People
Adam and Paul
Addicted
American Cowslip
Animal Kingdom
Arrebato
Awaydays
Bad Lieutenant
Basketball Diaries
Before the Devil Knows You're Dead
Bird
Black Tar Heroin
Blood In Blood Out
Brick
Brokedown Palace
Broken
Buffalo Soldiers
Bullet
Candy
Chappaqua
Christiane F. – Wir Kinder vom Bahnhof Zoo
Crow
Den siste revejakta
The Doors
Dope Sick Love
Drugstore Cowboy
Empire
Factory Girl
French Connection
Fresh
Fritz the Cat (film-bajka)
Georgia
Gia
Gridlock'd
High Art
In Vanda's Room
Killing Zoe
Lenny
Liquid Sky
Little Fish
Live and Let Die
Man with the Golden Arm
Monkey on My Back
Morfiy
Nil by Mouth
opium Eater
Panic in Needle Park
Pulp Fiction
Pure
Reuben in the opium Joint (1905)
Rent
Rush
Sid and Nancy
Sorted
Synanon
Trapped in a Purple Haze
Trainspotting
Trash
Through a Blue Lens
Who'll Stop the Rain
Trzymajcie się opiowraki. %-D
Rejestracja: 2010
Użytkownik nieaktywny
  • 744 / 21 / 0


Edit:

Poprawka, film z listy pod nazwą "Opium Eater" to w rzeczywistości "Poppies: Odyssey of an Opium Eater" taki jest właśnie oryginalny tytuł. Film jest ciężko znaleźć (jest chyba obecnie 2 seedów na pb) ale dla chcącego nic trudnego.

Film jest oparty na prawdziwej historii, na podstawie książki autobiograficznej Eric'a Detzer'a (napisał jeszcze jedną książkę o ćpaniu hery "Monkey on my back...") o tym samym tytule. Sam film wielokrotnie nagradzany i wysoko oceniany, opowiada historię pracownika socjalnego "zreformowanego" heroinisty który w dalszych perypetiach swojego życia staję się uzależniony od konsumowania makówek po tym jak odkrywa je rosnące w ogrodzie w swojej okolicy. Wpada z powrotem w szpony nowego nałogu. Podczas poszukiwań swojej ukochanej rośliny i walki z uzależnieniem musi poświęcić swój żywot aby uratować życie niewinnego dziecka. Film jest tak unikatowy, że może być tylko prawdą. %-D Dodatkowo główny bohater nie do końca jest "normalny" bowiem jest on przekonany, że jest ostatnim potomkiem Draculi ale zamiast krwi, żywi się właśnie opium. Nie jest to stereotypowa kinowa wizja ćpuna ale ciekawa dramatyczna historia. Mimo, że sposób nakręcenia tego filmu nie powala a sceny filmowe pozostawiają wiele do życzenia to mimo wszystko można go obejrzeć. %-D

[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]
Imdb
http://www.imdb.com/title/tt1326253/
książka
http://www.goodreads.com/book/show/224102.Poppies
Rejestracja: 2014
  • 5 / / 0


Narkotyki: Opiaty z Tennessee @National Geographic Channel.

Ogólnie cała seria jest ciekawa, ale pewnie nie wszystko co tam mówią jest prawdą, zresztą to tv :nuts:
Posty: 183 Strona 16 z 19
Wróć do „Opioidy”
Na czacie siedzi 85 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości