Choroba afektywna dwubiegunowa - wątek ogólny

Dział, w którym omawiane są konkretne kondycje, oraz ich wpływ na i współzależności z efektami środków psychoaktywnych.

Moderator: Zdrowie

• 7241 / 726 / 0

@nCuX
Zadałeś ciężkie pytanie.Wszystko zależy od konkretnego przypadku co do depry i manii.Biorąc leki możemy dojść do remisji w ciągu kilku miesięcy, ale trzeba uważać na nawroty np: przez stres, ćpanie, złą higienę snu.
  • 277 / 49 / 0

Stabilizacja jest możliwa nawet w przeciągu kilki tygodni. Przynajmniej u mnie - 2 tygodnie na 1g litu i wracam do siebie po (hipo)manii.

"Niektórzy twierdzą, że MDMA uratowało im życie". Żyjemy w epoce renesansu psychodelików

Rozmowa z Maciejem Lorencem, autorem książki "Czy psychodeliki uratują świat?", który na potrzeby swojej publikacji przeprowadził szereg rozmów z neuronaukowcami, zajmującymi się tą grupą substancji w swojej pracy.

Polacy w Holandii uzależniają się od marihuany. Przemilczany problem

O rodakach dotkniętych w Holandii plagą marihuanizmu oraz sposobach, by ich ratować...
  • 41 / 4 / 2

15 czerwca 2019nCuX pisze:
Ile takie epizody depresyjne i maniowe powinny trwać i co ile jest remisja.
Polecam też poczytać o przebiegu typu rapid cycling, ciężko mi znaleźć artykuły po polsku na ten temat
  • 542 / 96 / 0

25 czerwca 2019ru_ra pisze:
15 czerwca 2019nCuX pisze:
Ile takie epizody depresyjne i maniowe powinny trwać i co ile jest remisja.
Polecam też poczytać o przebiegu typu rapid cycling, ciężko mi znaleźć artykuły po polsku na ten temat
Ok ale umnie jest nie typowo 2 tyg latam na lekkiej eufori ale to nie jest mania.
Po 2tyg przychodzi 5-7 dni poczucia jak gówno staje się jakiś wrażliwy mam huśtawkę nastroju i włączają mi się żale za przeszłość najchętniej bym nic nie robił taki męski okres. I po tym tyg znów 2 dobrego samo poczucia tydzień chujowego i tak od około 5 miesięcy.
  • 277 / 49 / 0

A bierzesz coś?
Użytkownik zbanowany
  • 350 / 28 / 0

04 stycznia 2019Diabeusz666 pisze:
Nie wiem czy to dobry dział ale kto ma jazdy z diabłem? Ataki paniki, lęki. Czujecie obecność kogoś kogo nie widać? Mega realne no nie do odróżnia Huki stuki puki, szepty ale nie w czasie trwania jazdy ale normalnie... Gdy idziesz się wysrac albo robisz śniadanie i nie myślisz o tym
WTF

Ja już nie wiem co myśleć
Jest takie cos czasami tez tak miewalem, ze ktos jest obecny, chociaz nikogo nie ma plus dziwne zapachy.
  • 361 / 28 / 0

Ma ktoś jakiś sposób żeby chociaż na bardzo krótki okres striggerować powrót stanu euforii przy chadzie? Kiedyś udawało mi się w jakiś sposób triggerować to ale not anymore. Mam do tego podobno borderka i tak mnie obecnie depresja dopierdala że nie mogę iść przez miasto nie myśląc o jebnięciu się pod tira XD. Potrzebuje odpocząć. Do tego oczywiście musi iść alko bo w tym stanie bez niego sen jest automatycznie wykluczony.
  • 542 / 96 / 0

25 czerwca 2019drmjp pisze:
A bierzesz coś?
Tylko MPH żadnych drągów.
  • 2032 / 375 / 154

Witam wszystkich z powrotem po małej przerwie - wracam z diagnozą ChAD.
Ostatnio miałam pierwszy w życiu tak silny epizod manii (wcześniej tylko hipo) - spanie po 2 h na dobę, bez jedzenia, codzienne chodzenie 30 km (dochodziło nawet do 70), euforia taka, że lekarka kazała zrobić mi test narkotykowy, do tego wdałam się w kłótnie i przepuściłam całą kasę na co tylko się dało - wolę nie rozwijać tematu…
Zachwycona swoim ,,wspaniałym” stanem odstawiłam leki. Po tygodniu manii trafiłam do szpitala z odwodnieniem i anemią. Teraz włączyli mi znowu leki, póki co jestem w hipomanii.
  • 246 / 63 / 0

Źle kombinujecie. Dragi nie pomogą. Za mocny antagonista NMDA powoduje zmiany patologiczne.
https://en.wikipedia.org/wiki/Olney%27s_lesions (Prevention)

"Aktualne dowody potwierdzają NRG1, DTNBP1, DISC1, DAOA (G72), DAO i RGS4 jako loci podatności na schizofrenię. W przypadku choroby afektywnej dwubiegunowej najsilniejszym dowodem są DAOA (G72) i BDNF."
https://www.genecards.org/cgi-bin/carddisp.pl?gene=DAOA
https://www.semanticscholar.org/paper/D ... 1df17aa70e
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23567603
https://www.frontiersin.org/articles/10 ... 00237/full

W skrócie seryna do stałej suplementacji i mocne neuroprotektory/antyoksydanty. Do tego zdrowy tryb życia i trzymanie się planu dnia. Powinno pomagać bardziej niż dragi.

Po Noopepcie też czułem się za dobrze. Mogłem spać po 3/4 godziny i programować efektywnie po 12/14. Taka trochę hipomania na życzenie.

W sprawie odstawienia lub zmiany leków należy konsultować się z lekarzem.

@Stteetart
To nie tylko zmiany wynikające z zaniedbań. Mutacje genetyczne zwiększają prawdopodobieństwo objawów a przy dzisiejszym sposobie lecznictwa i dietetyki są bezpośrednio powiązane.
Wróć do „Zaburzenia somatyczne, psychiczne i psychosomatyczne”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata