Dział, w którym omawiane są konkretne kondycje, oraz ich wpływ na i współzależności z efektami środków psychoaktywnych.
ODPOWIEDZ
Posty: 385 • Strona 38 z 39
  • 44 / 8 / 0
Nie masz czym się martwić, szansa na to, że będziesz życ w remisji przez długie lata jest na prawdę duża. Wiadomo, trzeba trzymać się farmakologii i znaleźć porządne tabletki na to, w dodatku nie ćpać i prowadzić jako taki normalny tryb życia i jest znośnie.
Ja od dłuższego czasu jestem w miarę w remisji - raz na jakiś czas wystrzeli mnie w górę, a dołki nie są też tak straszne jak na początku.
smile junkie
  • 27 / 3 / 0
Ja w obecnej chwili nie mam najlepszego czasu dla głowy, moje fazy zdarza się że zmieniają się kilka razy na dzień, moge mieć myśli samobójcze, a za dwie godziny tryskam energia i znowu w głowie perspektywy na życie, w dodatku pojawiają mi się objawy psychotyczne, ale mimo to mam nadzieje ze będzie dobrze
czytam ksiazki od tylu aby byc krok przed wszystkimi
  • 482 / 153 / 0
Mnie trochę przytłoczyła deprecha na początku roku, poza tym w sumie OK. Trzeba się motywować, czasem zmuszać, do wyjścia z domu, jakichś aktywności sportowych, zwiedzania, wycieczek itp., co kto lubi - pomaga.
  • 1082 / 31 / 0
Siemka wszystkim
Mam zdiagnozowany GAD i OCD i depresje, czulem palenie w mozgu jakby ktos przykaldal zelazkiem oraz wbijal szpilki (kilkusekundowe napady kilka x na dzien) oraz czuje sie psychicznie jakbym wypil 20 browarow na bani. Co najlepsze to pojawia sie okresoo tzn rano mam super humor i smieszkuje i nagle znienacka dopada mnie taki nastroj.
Moze to jest dwubiegunowka i wahania nastrojow a nie depresja? Ktos mial podobnie?
  • 482 / 153 / 0
Cześć, szczerze mówiąc nie miałem nigdy takich objawów fizycznych ani nie słyszałem, żeby pojawiały się w ChAD. Podobnie czułem się jedynie po niektórych lekach.
  • 75 / 2 / 0
Wydaje mi się, że mogę mieć CHaD z szybką zmianą faz. Pytanie brzmi czy mogę mieć jednocześnie CHaD i ADHD? Robiłem test diva i wszystko się zgadza, stymulanty działają na mnie inaczej, mam problemy z koncentracją, w rozmowie skaczę z wątka na wątek, rozpraszaja mnie wszelki dźwięki i małe rzeczy, nie potrafi skupić się na czymś przez dłuższy czas.

Z drugiej strony przypuszczam, że mam tę dwubiegunówke, bo potrafiłem mieć stany maniakalne gdzie był euforyczny nastrój, dużo energii i chęci oraz wydawanie pieniędzy. Nie wiem jednak czy to może występować na raz i czy czasem nie wchodzi lekka hipochondria.
  • 27 / 3 / 0
Często przypuszczenia mogą być rzeczywistością, ja np długi czas przypuszczałem aż w końcu poszedłem do psychiatry i stwierdzono mi ChAD, no bo nie oszukujmy się, że kiedy takie pojebane stany miesiącami przejmują głowę to faktycznie może być coś nie tak. Swoją drogą też podejrzewałem jakoby mógłbym mieć ADHD ale na to się nie badałem.
czytam ksiazki od tylu aby byc krok przed wszystkimi
  • 214 / 18 / 0
Mam pytanie do zdiagnozowanych osób z dwubiegunową .... czy objawy które teraz wypiszę pasują do tego co sami przeżywaliście. Pokrótce : zdiagnowana schizofrenia u mnie ale ta diagnoza dla mnie nic nie warta bo neuroleptyków się dużo nażarłem od psychiatrów ( ściśle wg. dawek ) i czułem się jeszcze gorzej a teraz jak już 8 miesięcy jestem bez leków to mimo wszystko że cierpię to i tak wolę ten stan od neuro - zombie - zamulaczy. Ogólnie to ogromna przewaga depresji wręcz książkowej ale zazwyczaj właśnie na wiosnę odnoszę wrażenie że przechodzę epizody hipomaniakalne. Zachowuję się ryzykownie czasami na drodze, czasami też jak ktoś w moim mniemaniu spojrzy na mnie z pogardą to zaczynam mu źle życzyć i planować jak mu zaszkodzić ale na szczęście po 2 dniach dochodzę do wniosku że to nie ma sensu przecież. Jestem bardzo pobudzony, nawet bardziej niż po białym z tą różnicą że zamiast euforii jest dysforia. Mam żal do każdego z otoczenia o coś l, z przyjemnością konfrontuję czyjeś przekonania z rzeczywistością i udowadniam między wierszami że ma niedorozwój. Mimo pobudzenia są ogromne problemy z koncentracją i często gubię rzeczy i ich szukam. Dodam że już ponad miesiąc jestem czysty i nie zamierzam z tego rezygnować ale życie jest dla mnie cholernie trudne ze względu na brak umiejętności dojścia do porozumienia z otoczeniem. Te objawy pasują też stricte do nawrotu w uzależnieniu ale ja ten stan niechcianego speeda z dysforią miałem ponad 3 tygodnie a później na około tydzień złapałem depresję że tylko bym leżał i teraz znowu wraca to jebane pobudzenie i zaczynam powoli rozważać samobójstwo ale to raczej w ostatecznej ostateczności. Czy ktoś że zdiagnozowanym CHAD mógłby się ustosunkować do tego co napisałem. Byłbym ogromnie wdzięczny.
  • 185 / 16 / 0
@cyberwaste
Bardzo możliwe że masz CHAD. Też mam takie wachania nastroju i to w ciągu dnia.( Nie wiem co mam wpisane w papierach ).Póki lek działa w organizmie moje myślenie zmienia się zupełnie. Jestem spokojniejszy, zrównoważony, o taka normalność. Gdy tylko lek przestaje działać mam zmiany myślenia, ciężko mi się skupić, wracają myśli " po co żyć " , albo odjebac tego i tego co mi kiedyś zaszkodził. Buja mną w górę i w dół. Jak stabilizator działa jestem "o taki normalny" i godzę się z tym jak co było i jak jest( nawet mam ochotę zrobić coś żeby było jeszcze lepiej ). Wiadomo same leki tego za nas nie zrobią, ale moga pomoc wyjść z tej beznadziejnej chujni. Chodź narzekam na uboki i codziennie przed wzięciem tabletki rozkminiam czy dobrze robię. To jednak łykam i czekam na kolejną konsultacje z lekarzem. A może dziś nie wezmę tego stabilizatora i zobaczę jak będzie 🤔 hehe. Aaaa i wybij sobie z głowy Samobójstwa. Prędzej czy później i tak czas przyjdzie na Ciebie Sam.
Jeszcze jest za wcześnie by było już za późno
  • 214 / 18 / 0
@Palkrolik Dzięki za info, rzeczywiście dużo się zgadza ale jeszcze dopytam tylko bo zapomniałem dopisać czy np. jak jesteś na górce to czy masz takie poczucie że nie ma dla ciebie nic niemożliwego i jesteś nie do zatrzymania np. bo u mnie to jest częste a do tego emocjonalnie funkcjonuję dwa razy płycej to znaczy mam dystans emocjonalny tak jakby do rzeczy którymi się inni nakręcają i empatii nie mam też prawie wcale. Jak spożywałem THC emocje były głębokie ale teraz mam przerwę którą planuję przedłużać ile się da. Do tego jeszcze zauważyłem że za dużo komentuję w internetach i wchodzę w niepotrzebne dyskusje gdzie za wszelką cenę muszę udowodnić swoje racje w sposób merytoryczny aż przeciwnik odpuści dyskusję. Potem dzień później sobię uświadamiam że to bez sensu i kasuje swoje wypowiedzi. Jeśli u ciebie było podobnie to daj znać bo wtedy będę w 100 % pewny na czym stoję i zgłaszam się do nowego psychiatry ze swoimi przemyśleniami.
ODPOWIEDZ
Posty: 385 • Strona 38 z 39
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.