Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych a także o substancjach pochodzących z organizmów zwierząt.
ODPOWIEDZ
Posty: 55 • Strona 3 z 6
  • 25 / / 0
Wbiłem dzisiaj do apteki zrealizować receptę i mój wzrok przykuła mała, zielonkawa paczuszka -
Szyszka chmielu, tabletki powlekane. Warto spróbować - pomyślałem. Na własnej skórze muszę się przekonać, że nie ma działania rekreacyjnego. Zarzucę wieczorem i zdam relację.

Fuzja - D5

Poszło 1/4 paczki - 1500mg wyciągu, czyli dawka na pograniczu bezpiecznej. Miałem mocną, psychodeliczną banię, nieporównywalną z niczym innym...

Tak na poważnie, to taka dawka przyjęta rano nie dała prawie żadnych zauważalnych efektów. Następnego dnia zarzuciłem 2h przed snem i muszę przyznać, że poczułem subtelne, ale jak najbardziej miłe efekty. Zazwyczaj nie zasypiam od razu po wtuleniu się w kołderkę, a tamtym razem mi się udało.
  • 56 / 1 / 0
Apsekty lekarskie, zielarskie, psychologiczne. a jakie etnobotaniczne - magiczne? Działanie na poziomie placebo, uspokaja. Ziołolecznictwo bardzo ciekawa sprawa i niesamowicie przydatna, ale chmiel nie powinien sie znajdować w roślinach etnobotanicznych - tak jak i kilka innych produktów natury na tym forum.
Wiele osób nieznających tematu włazi tu, i próbuje się tym "naćpać" - odużyć. Profanacja tej roślinki.

Czyli jak wypije za dużo piw (zgon) to będę żulem?? (alko + chmiel = piwo. witaminy pomine.)
  • 2244 / 18 / 0
Zapewniam Cię, że jest na swoim miejscu. Piwo to tylko najbardziej znane użycie.
  • 641 / 15 / 0
Jeśli chodzi o sposoby, nie chcę łamać przepisu: no source, więc powiem tyle, wpiszcie sobie "hops hash" w duckduckgo i będziecie mieli o jeden sposób więcej.
  • 2244 / 18 / 0
Miałem na myśli użycie ludowe, takie też się zdarzały.
  • 126 / 2 / 0
Ja dzisiaj zerwałem parę szyszek, było około pół szklanki, zalałem to chłodną wodą i mieszałem do zmętnienia. Wyciągnąłem szyszki i wypiłem to gorzkie coś( żywica się nie rozpuściła, widać było pływający żółty pyłek) dostałem czegoś w rodzaju śmiechawki przez pięć minut, jednak raczej to nie była faza tylko śmiałem się z tego jakim trzeba być debilem żeby szukać czegoś podobnego w działanie do THC w chmielu
  • 1 / / 0
Re: Chmiel
Nieprzeczytany post autor: bragolanon »
jeśli chcecie sobie zmutować chmiel z mj to poczytajcie trochę o bonsai może komuś coś wyjdzie, ja nie mam do tego surowców jak na razie
  • 614 / 3 / 0
Re: Chmiel
Nieprzeczytany post autor: duke01 »
znalazłem w Gdańsku miejscówkę, gdzie rośnie chmiel. zerwałem trochę tego, z szyszek powyrywałem płatki i schowałem w słoiku. po kilku miesiącach, gdy bezsenność zaczynała mnie męczyć, przypomniałem sobie o chmielu i jego rzekomych właściwościach nasennych. a więc nasypałem do filiżanki płatków do ok. połowy jej objętości, zalałem wrzątkiem, poczekałem, bardzo dokładnie wymieszałem. wypiłem i położyłem się. po pewnym czasie zauważyłem, ze nie mam już takiego natłoku myśli w głowie i jestem zrelaksowany, a po chwili zasnąłem. mankamentem jest smak, był obrzydliwie gorzki.
  • 90 / / 0
Znajomy po tabletce z wyciągiem z szyszek chmielu zachowuje się co najmniej jak po benzosach. Tak go podobno usypiają. Jakoś trudno mi w to uwierzyć. Zawsze mam z tego bekę.
  • 413 / 24 / 0
Re: Chmiel
Nieprzeczytany post autor: Adm »
Jak mam taki sposób:do słoika włożyć liści ganji i szyszek chmielu(pół na poł)i zalać to wódką,po 3 tyg.odcedzić i można już pić.
ODPOWIEDZ
Posty: 55 • Strona 3 z 6
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.