NDRI: Bupropion (Wellbutrin, Zyban)- Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 1533 Strona 133 z 154
Rejestracja: 2018
  • 288 / 32 / 0

Może spytaj lekarza.
Rejestracja: 2017
  • 7 / / 0

Ja na Wellbutrinie pije energetyki jak wodę i wszystko zawsze jest w porządku. Więc rzeczywiście każdy reaguje inaczej.

W Afganistanie ćpanie nie ma w sobie nic z rozrywki. Heroina: zapomniana wojna Afganistanu

Pod mostem zbiera się cichy tłum. Szum rzeki Kabul i dźwięk odpalanych zapalniczek rozbrzmiewają echem pod niskim betonowym stropem. Czasem ciszę przerwie syk palnika, który rozgrzewa szklane lufy. Raz po raz woda zalewa wąski brzeg rzeki tworząc lepkie błoto; stęchłą mieszaninę ziemi, fekaliów i śmieci. Choć parę metrów wyżej jaskrawe promienie kwietniowego słońca rozpalają karki przechodniów, pod mostem widać tylko cienie.

Zakaz sprzedaży alkoholu w trakcie pandemii koronawirusa jest możliwy

... i (według autora) nie jest całkowicie bezsensowny.
Rejestracja: 2018
  • 68 / 9 / 0

@rodozz313 Jak znam życie to wywali ci noradrenalinę poza skalę,
a dopaminy nie będzie - każdy serotoninowiec z mojego doświadczenia bez problemu zabija wpływ Bupro na te okolice.
Rejestracja: 2014
  • 3075 / 320 / 0

22 lipca 201921st pisze:
Ja na Wellbutrinie pije energetyki jak wodę i wszystko zawsze jest w porządku. Więc rzeczywiście każdy reaguje inaczej.
Nie badz zdziwiony jak pewnego dnia dostaniesz tachykardii i będziesz musial sie leczyl na nadciśnienie.
Rejestracja: 2019
Użytkownik nieaktywny
  • 28 / 1 / 0

Biorę bupropion drugi dzień z mirtą . Z psychotropami mam do czynienia kilkanaście lat. Moim problemem są ZOK na pograniczu z urojeniami ,depresja, fobia społeczna . SSRI odpadają bo choć serotoniną jest ok to sposób w jaki one ją zwiększają jest dla mnie nie do zaakceptowania ( blok dopaminy). Czytałem gdzieś że dopaminergiki ( bodajże m.in.dekstramfetamina) które uderzają bezpośrednio w jądro półleżące od razu usuwają objawy ZOK a przy tym nie powodują apatii; także SSRI od dupy strony tłumią ZOK. Jedyny SSRI który wespół z bupropionem akceptuję to sertralina z jednego powodu- blokuje ona metabolizm bupropionu przez co zwiększa jego stężenie we krwi a zarazem blokuje jego degradację do aktywnych metabolitów które mają wyłącznie noradrenergiczne działanie przez co zyskujemy na dopaminie ( bupropion jako taki jest słabym ale selektywnym inhibitorem DA).
Rejestracja: 2019
  • 10 / 14 / 0

@Merkury bupropion sam w sobie jest silnym lekiem. Niestety działa bardzo niszcząco na wątrobę, według zaleceń FDA należy powiadomić o tym pacjenta i zalecić regularne wykonywanie prób wątrobowych przy stosowaniu bupropionu. Dawki >300 mg działają już mocno toksycznie, szczególnie preparatów bupropionu bez wersji ze zmodyfikowanym uwalnianiem. Kiedy taka dawka jest konieczna, musi być brana łącznie z preparatami chroniącymi wątrobę.

sertralina jak i bupropion są metabolizowane w wątrobie przez ten sam cytochrom P450. Nie prawdą jest to, że sertralina blokuje metabolizm bupropionu, ale znacznie utrudnia jego rozkład. Tak więc dodanie sertraliny do bupropionu zadziała jako inhibitor tego cytochromu (mocniejszymi są np. paroksetyna czy nawet sok grejpfrutowy), to z kolei naraża mocno wątrobę na dłuższy kontakt z rozkładanym toksycznym działaniem bupropionu, co przekłada się na bardziej zabójczy proces uszkadzania wątroby.

Piszesz, że masz do czynienia z psychotropami kilkanaście lat, teraz w dodatku bierzesz bupropion i hamujesz jego metabolizm. Bardzo możliwe, że Twoja wątroba już potrzebuje pomocy, niestety nie jest ona w stanie wcześnie Cie ostrzec, do jej bólu dochodzi dopiero kiedy na przykład zaczyna uciskać na inne organy - sama w sobie nie jest unerwiona, więc nie posiada "systemu wczesnego ostrzegania".

Sprawdź ją robiąc pełne próby wątrobowe, a przy okazji podstawowe badania krwi. Jeśli planujesz kontynuować kuracje bupropionem zacznij też używać preparatów wspomagających pracę wątroby i/lub chroniących ją, możesz spróbować te dostępne bez recepty, chociaż lepszym rozwiązaniem będzie rozmowa z Twoim lekarzem prowadzącym, pomoże Ci też zinterpretować wyniki Twoich badań.

Nie cytujemy posta bezpośrednio nad swoim. taurinnn
Rejestracja: 2019
Użytkownik nieaktywny
  • 28 / 1 / 0

Myślę że zbyt demonizujesz ten skądinąd dobry lęk. Lek który by niszczył wątrobę zwyczajnie byłby niedopuszczony do obrotu bo jego wytwórcy obawiali by się potencjalnych pozwów do sądu o odszkodowania. Wolę mieć lekko podwyższone enzymy wątrobowe i być zadowolonym z życia niż mieć zdrową wątrobę i depresje.

Nie cytuj posta znajdującego się bezpośrednio nad twoją odpowiedzią. Wycięto cytat. | STR88
Rejestracja: 2019
  • 10 / 14 / 0

Dawki terapeutyczne (150-300 mg) nie niszczą wątroby w spektakularny sposób, ale na prawdę mocno ją obciążają. Nie zaleca się też picia alkoholu między innymi z uwagi na to. Zalecane jest regularne monitorowanie stanu wątroby. Zgodzę się z tym, że jest to bardzo dobry lek.
Rejestracja: 2017
  • 5922 / 1013 / 2

02 sierpnia 20191nnokin pisze:
Zgodzę się z tym, że jest to bardzo dobry lek.
Jak wszystkie beta ketony.
Rejestracja: 2019
  • 669 / 112 / 0

To działa od pierwszej dawki ?
Można to porównać do MPH?
Posty: 1533 Strona 133 z 154
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 1102 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Kisiel420 i 4 gości