Buprenorfina - wątek ogólny

Syntetyczny opioid, będący jednocześnie agonistą oraz antagonistą receptorów opioidowych.
Więcej informacji: Buprenorfina w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

• 877 / 161 / 2

Jak przyjmiesz za wcześniej może to poskutkować natychmiastowym efektem wszystkich objawów odstawiennych. Po 24h czasem jeszcze czuć działanie maku, ja bym poczekał min. 48h, a nawet dłużej, bo przepłuczki wolno schodzą z organizmu. Najbezpieczniej właśnie poczekać aż skręt w pełnio się rozkręci i dopiero wtedy ładować buprę.
  • 108 / 3 / 0

bupra w plastrze transtecu jest w przezroczystej matrycy czy w materiałowym beżowym plasterku?
napewno tu to było ale nie chce mi sie przeczesywać 400 stron.

Ładni chłopcy, brzydkie zabawy - o kinie, które nie potrafi zerwać ze swoimi narkotykowymi nawykami

W tym tygodniu Timothée Chalamet rozsypuje krystaliczną metamfetaminę w charakterze przynęty na filmowe nagrody. W przyszłym Clint Eastwood będzie przemycał koks w ramach odważnego komentarza do bieżących problemów społecznych. Kiedy kino skończy z nadużywaniem narkotyków?

Darmowa marihuana dla urzędników, którzy nie dostali wypłaty

"Niech Bóg błogosławi użytkowników cannabis"
  • 365 / 2 / 0

Dzia za odpowiedzi.

Pierwsze objawy skręta? Zależy jak to rozumieć. Potliwość pojawia się już po kilkunastu godzinach po PST. Rozwolnienie w 3-4 dniu. Obecnie jestem na ok 40h po przyjęciu maku i mam lekką depresję, uczucie zimna, potliwość. RLS też pojawia się jakoś w 4 dniu. Tak czy inaczej czuję że mak jeszcze we mnie siedzi.

kodeina na paroxetynie na mnie działała. Natomiast po odstawieniu SSRI, przez 2 msc nie działała ani trochę. Więc się trochę boję odstawiać, chociaż wiem że za metabolizm kodeiny i bupry odpowiedzialne są inne enzymy. Ktoś coś wie?
  • 877 / 161 / 2

03 stycznia 2019AveMaria pisze:
bupra w plastrze transtecu jest w przezroczystej matrycy czy w materiałowym beżowym plasterku?
bupra jest tylko na przezroczystej matrycy, która jest naklejona na beżowy plaster. Pod światło dobrze widać matrycę i można ją oderwać pęsetą (tylko ostrożnie).
  • 1752 / 214 / 0

Miesiąc już jestem na substytucji plastrami (naklejam je sobie) i jest świetnie. Zero głodów psychicznych i fizycznych. Nawet ogólnie nie chce się ćpać czegokolwiek :)
Szkoda tylko, że nie wykazuje u mnie działania przeciwbolowego bo jest z tym słabo (mam rozwalone stawy), ale to zapewne wina tolerancji i dawki - której naturalnie zwiększać nie będę.

Docelowo będę schodził z dawek (zacząłem niepotrzebnie od plastra z 40 mg, ale jestem na 30 mg j jest spoko) za pomocą plastrów, a potem jakiś bunondol. Trwać to ma ok. Pół roku.
  • 365 / 2 / 0

04 stycznia 2019eth0 pisze:
03 stycznia 2019AveMaria pisze:
bupra jest tylko na przezroczystej matrycy, która jest naklejona na beżowy plaster. Pod światło dobrze widać matrycę i można ją oderwać pęsetą (tylko ostrożnie).
bupra jest na tym materiale którą trzeba odkleic, tak? Po odklejeniu po której stronie jest bupra? Bo kleją się obie strony. I tak strasznie ciężko ją oderwac od materiału...
  • 877 / 161 / 2

Tak. bupra jest na wewnętrznnej stronie matrycy, tzn tej, która powinna przylegać do ciała.
No ciężko oderwać, mi się kilka razy udało pęsetą, ale potem już dałem sobie z tym spokój i dzieliłem razem z plastrem. Chociaż nie polecam, jeżeli robisz ekstrakcję do iv, bo ten klej może się niepotrzebnie rozpuszczać i przedostawać do żył. Ja już sobie potem wkręcałem, że mam jakiś zator czy coś :D
  • 365 / 2 / 0

Niestety bupra nie działa najprawdopodobniej przez parokaetyne. Nie biorę od 2 dni i się zastanawiam czy nie wrócic do parox bo np. kodeina działała na niej, a po odstawieniu SSRI przez 2 msc. nic a nic. Syntetyki działały na mnie tylko słabo. Np. 80 oxycodonu słabo, u49 bardzo słabo.

Co sądzicie o przyklejaniu plastra na skórę? Moja dziewczyna chce żebym tak ja stosował a ja nie jestem przekonany. Jakieś argumenty żeby ją przekonać?

Kurde nadal nie wiem gdzie znajduje się bupra na plastrze. Jak odkleje sreberko to bupra od razu jest na wierzchu? Czy dopiero po odklejeniu plastra od tkaniny bupra jest od tej strony tkaniny?
  • 89 / 4 / 0

Ile po herze (,strzale iv) mogę przyjąć bupre
  • 365 / 2 / 0

Panowie, jak to jest z przyklejaniem plastra na skórę? Jest to ekonomiczne? Ile się uwalnia na dzień? Jaka jest różnica między trzymaniem plastra w buzi?
Wróć do „Buprenorfina”
Na czacie siedzi 51 uczestników Wejdź na czata