Buprenorfina substytucja, uczestnictwo w programie

Syntetyczny opioid, będący jednocześnie agonistą oraz antagonistą receptorów opioidowych.
Więcej informacji: Buprenorfina w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

• 322 / 34 / 1

1. buprenorfina ma działanie antydepresyjne. Zbadano to i potwierdzono. Niesamowite efekty daje w przypadku gdy pacjent nie reaguje na standardowe metody, takie jak ssri.
2. bupra w Polsce jest na zwykłą receptę, skąd te pytanie, że poza programem nie przepisza? Wiele osób na średnio-ciężkie przewlekłe bóle ją dostaje od zwykłych lekarzy.
3. bupra blokuje inne opioidy przynajmniej przez 40 godzin bez czynników indywidualnych. Nie podnosi natomiast tak mocno tolerancji jak metadon. No i tolerancja na samą bupre rozwija się znacznie dłużej niż w przypadku zwykłych agonistow.
  • 6515 / 708 / 0

^
W moim odczuciu tolerancja na buprę rozwinęła się minimalnie.
Rzeczywiście daje poczucie psychicznego komfortu, bez typowego opio-ujebania.

Kompot. Historia polskiej heroiny

Wystarczyło mieć słomę makową i kilka innych nietrudnych do zdobycia substancji, by zapewnić sobie odlot w PRL-u. Ten romans z polską heroiną kończył się jednak tragicznie.

Przedszkolanki myślały, że 5-latek ukrywa w kieszeni zabawkę. Znalazły torebkę kokainy

Dziecko zaskoczyło przedszkolanki tym, co miało w kieszeni. Wszyscy byli przekonani, że to zabawka, prawda okazała się jednak o wiele bardziej zaskakująca. Wyszło na jaw, że chłopczyk miał przy sobie dużą ilość narkotyków.
  • 322 / 34 / 1

Przykład, dosłownie kilka dni temu mój znajomy hydraulik dostał plastry z bupra z powodu zajechania sobie kręgosłupa o.O. od zwykłego rodzinnego. Dawka 70tka z tego co widziałem. Więc widać coraz częściej ten lek się stosuje w zwykłym uzyciu, poza programami.
  • 83 / / 0

Od maja jestem na minimalnej ustabilizowanej dawce 4,8 mg/doba . Jak I kiedy zrobić ewentualne przejście na inną substytucje ;) ...
  • 6515 / 708 / 0

4.8 mg to nie jest dawka minimalna : ) (no chyba, że punktem odniesienia jest 150 mg metadonu).

Na jakie opio chcesz zamienić buprenorfinę?
  • 83 / / 0

Tzn. minimalna na jakiej mnie ustawił lekarz. Na co zamienić... a co będzie pod ręką fnt , hel

Scalono | GG Allin

Proszę o scalenie.
Głównie mi chodzi kiedy mogę np. zapalić od odstawienia bunondolu dzisiaj jak narazie przyjąłem tylko 0,4 i nie mam zamiaru więcej .
  • 6515 / 708 / 0

Kwestia osobnicza. Spróbuj już po 24h
  • 83 / / 0

A tak z zasady jakiś skręt po buprenorfinie pojawia się po.....?
  • 157 / 18 / 0

Pojawia sie kiedy przyjmiesz bupre będąc na innych opiatach.

180

• 41 / 3 / 0

Siema czy ktoś wie jak w Bydgoszczy można wejść na program buprą gdzie się udać, jaki lekarz i czy wogóle jest w Bydzi taki program bo metadonowy ponoć jest w Fordonie. Z góry dzięki za jakaś odpowiedz .
Wróć do „Buprenorfina”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata