Organiczne związki chemiczne oddziałujące na receptory kannabinoidowe w mózgu.
Więcej informacji: Kannabinoidy w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 23 • Strona 3 z 3
  • 1889 / 71 / 3
Dobra panowie, bo tylko tutaj was widzę.
Na dniach przeredaguję wszystko co tutaj jest. W międzyczasie pozostaje rozkminić proporcje poszczególnych kanna dla nowych.
Jeśli możesz przekazać jedną wiadomość ludziom zażywającym narkotyki, powiedz im żeby brali mniejsze dawki.
Muszą zapamiętać słowa starego narkomana - zawsze możesz wziąć więcej, ale nigdy mniej.

~Michael Linnel
Odpisuję tylko na GG i e-mail.
  • 3955 / 145 / 0
w razie ewentualnych pytan czy watpliwosci moge sluzyc rada jezeli bede posiadal odpowiednia wiedze. ;-)
niedojebanie genetyczne
  • 1889 / 71 / 3
W zasadzie to nie ma sensu się tłumaczyć. Zaczynałam detoks i odstawiłam forum, dlatego też nic nie zdziałałam. Będę umieszczała fragmentami to co opracowałam. Nie ukrywam, jest to jednak sporo roboty, bo trzeba przekopać porządnie kilka tematów, przeszukać wasze sugestie itd. Z pewnością potrzebna jest mi osoba do pomocy przy opisaniu punktów z efektami fizycznymi i psychicznymi. Trzeba też kogoś do opisania metody z robieniem ciastek, rozpuszczeniem w tłuszczu, liquidach, iniekcjach, per rectum i fake #. Te metody znam tylko z teorii, więc wolę ewentualnie przeredagować dane informacje. Mimo wszystko powinno być to już dawno gotowe, przepraszam.
Chociaż do końca nie wiem czy jest sens, bo żaden moderator się nie wypowiedział czy to w ogóle przyklei jak będzie całość.

1. Co to są w ogóle syntetyczne kannabinoidy?

Syntetyczne kannabinoidy to grupa związków oddziałujących na receptory kannabinoidowe. Do czasu odkrycia syntetycznych środków nazwa ta odnosiła się do alkaloidów zawartych w konopiach. Substancje są nieregularnej budowy pod względem chemicznym. Działają na receptory CB1 i CB2. Dzielimy je na:
  • kannabinoidy roślinne – występujące jako alkaloidy roślinne, np. tetrahydrokannabinol (główna substancja psychoaktywna marihuany), tetrahydrokannabiwarin, kannabinol
    endokannabinoidy – występujące w organizmie zwierząt, w tym człowieka, np. anandamid
    kannabinoidy syntetyczne – wytworzone przez człowieka, np. CP-55940, HU-210, paraheksyl
Ogólnie działanie tej grupy substancji można porównać do marihuany, lecz czuć znaczące różnice.

2. Jaka jest różnica między syntetycznymi kannabinoidami, a zwykłymi dopalaczami?
Zazwyczaj kannabinoidy są mylone z dopalaczami. Z prostych powodów - droga podania jest taka sama - nanoszone substancje na podkłady palimy. Jednak dopalacze są mieszaninami różnych substancji nawet spoza wyżej wymienionej grupy. Nigdy tak naprawdę nie wiemy co jest w środku, możemy tylko zgadywać. Otrzymując kannabinoid wiemy jaka to jest substancja, bo jest ona zazwyczaj od drogi z laboratorium nienaruszona. Podsumowując - w przypadku "mocarza" gdy się zatrujemy nie wiemy jak postępować, w przypadku "AM-2201" już tak.
Jeśli możesz przekazać jedną wiadomość ludziom zażywającym narkotyki, powiedz im żeby brali mniejsze dawki.
Muszą zapamiętać słowa starego narkomana - zawsze możesz wziąć więcej, ale nigdy mniej.

~Michael Linnel
Odpisuję tylko na GG i e-mail.
ODPOWIEDZ
Posty: 23 • Strona 3 z 3
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.