Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 85 • Strona 5 z 9
  • 3309 / 20 / 0
No to tak jak wcześniej: selektywne są wszystkie w teorii, w praktyce żaden. A to co podajesz to nawet w teorii nie jest selektywne: http://journals.cambridge.org/action/di ... id=1325020
sqrt(666)
  • 454 / 25 / 0
agonizm przez agomelatyne M1 m2 moim zdaniem w leczeniu depresji nie odgrywa w zasadzie zadnej roli,za to antagonizm 5HT2c jest istotą jej działania.Nikt mi nie powie ze uwalnianie dopaminy i noradrenaliny w korze przedczołowej mózgu jest przeciwdepresyjnie neutralne.
  • 3309 / 20 / 0
Mówimy o selektywności, więc jak chcesz ciągnąć temat to się go trzymaj. On nie jest selektywny.
sqrt(666)
  • 27 / / 0
a co jeszcze oprocz agomelatyny i mirtazapiny ma takie dzialanie na 5htca ( i uwalnianie dop i nor w korze przedczolowej). Mam agomeletyne w domu i za jakis czas rozpoczne suplementacje tym srodkiem. Swoja droga jak nie ssri ( ktore zamulaja pale) jak nie antagonisci 5htc2 jak agomelatyne to juz nie ma ratunku? Kaplica?:)


No sie troche napalilem na ta agomelatyne;)) ale pewnie wielkich fajerwerkow nie bedzie. oby jakies byly...
  • 454 / 25 / 0
agomelatyna,mirtazapina -tylko te dwie substancje antagonizują wyraźnie ten receptor na tą chwile,są w opracowywaniu kolejne substancje działające selektywnie na 5HT2c-mozliwe ich wejscie na rynek po 2015roku,więc cieszmy sie z tego co jest.
  • 3309 / 20 / 0
Eh, sam sobie ustaliłeś diagnozę i to taką polegającą na biologii - receptorach, a nie psychiatryczną i po tym sam sobie ustalasz leczenie.
sqrt(666)
  • 58 / 2 / 0
Tomix - nie pierdol glupot ze serotonina to zamulacz, moze SSRI tak na Ciebie dziala ale ono nigdy nie powoduje wydzielania serotoniny a wlasnie na poczatku leczenia wrecz odwrotnie. Ja po serotoninogenikach (raczej mniejsze ilosci-np pol kwasa) mam najwieksza chec do zycia ktora zostaje na wiele godzin (czasem dni) po zazyciu, a tez mam (lzejsza forme) DYSTYMI - bo raczej o to chodzi a nie 'brak dopaminy, musze dopamine bo nie mam'. Z takim nastawieniem Ci sie nie poprawi bo leki TYLKO I WYLACZNIE POMAGAJA! wyzdrowiec ale one tego nie zrobia za Ciebie. Ja zawsze myslalem ze jestem madrzejszy, ze pierdole psychiatrow i leki, beda mi wmawiac jakis brak milosci rodzicow itp ale w koncu bedac w momencie krytycznym zrozumialem ze sam sobie nie pomoge i po 20 latach poszedlem po pomoc, na szczescie trafilem na zajebistych specjalistow. Jedyne co Ci pomoze to leki + koniecznie terapia grupowa. Zaczalem jesc leki tydzien przed terapia i w dzien przed nia mialem lęki, ze nie bede nic mowil, ze bede sie czul jak kretyn itp, a w pierwszych minutach terapi pomyslalem ze co mi zalezy jak to same pojeby i nikomu nie powiedza, odhamowanie bylo niesamowite, nieznane mi dotad, narastajace z kazdym dniem terapi. Czerpalem przyjemnosc z min ludzi gdy opowiadalem o sobie, wzrosla pewnosc siebie itp, do tego stopnia ze po kilku miesiacach dalszego leczenia uznalem ten problem za nie aktualny, co wiecej to bylo 4 lata temu i mi to nie wrocilo! Nawet nie moge sobie przypomniec tych irracjonalnych wkret przez ktore sie balem ludzi i dzialania. Przewaznie opiera sie to na gleboko podswiadomie zakorzenionym przekonaniu ze mi nie wyjdzie, ze po co to wszystko skoro i tak umre i zniknie. Dlatego mowie, terapia grupowa, moja byla w trybie dziennym i sadze ze jest znacznie lepsza bo o 14 wychodzisz i masz chec poprzebywac z ludzmi, porownac jak to jest w sytuacjach zyciowych, mi o dziwo bylo tak swobodnie jak ze swirami z terapi. Lek Ci zmarze na chwile problem ale trzeba go przerobic, inaczej sobie nie pomozesz.


Ty najwiecej mowisz o braku sily, to przeciez noradrenalina jest od tego.
A tak w ogole sprobuj tianeptyny, mysle ze to moze byc strzal w 10. http://pl.wikipedia.org/wiki/Tianeptyna
Ostatnio zmieniony 03 stycznia 2013 przez angor animi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Z Bożej łaski wyedytowany i zapisany
  • 454 / 25 / 0
Serotonina jest neurotransmiterem pobudzającym,podobnie NE i DA z tym że 5HT ma 17 różnych podtypów receptorów o różnym przeznaczeniu np.5HT1d wpływa na migrene,5HT3 na apetyt ,5HT1a -na depresje a np 5HT2c na objawy negatywne schizofrenii-cały wachlarz różnych dolegliwośći warunkuje serotonina.
  • 1141 / 9 / 0
Dlatego faszerują cały czas SSRI, tylko dlaczego muszą wszystkimi po kolei? Przecież jak przetestują dwa najsilniej działające na 5HT1a w przypadku depresji, to myślę że wtedy już można zmienić kierunek szukania. Jak lekarz daje 4/5 kolejny SSRI gdy wszystkie poprzednie dawały tylko uboki i minimalną poprawę, to dla mnie taki lekarz to już konował i szuka w złym kierunku.
  • 58 / 2 / 0
zrytyłeb -
5HT1a -na depresje


Czy aby napewno? Sadze ze za to odpowiada kompleks receptorow serotoninowych i prawdopodobnie inne (prawdopodobnie sigma-najwieksza chec, niczym nie zmącone szczescie i czystosc zycia jaka mialem-tu opis: http://talk.hyperreal.info/receptor-sig ... 0-170.html), leczenie depresji bylo by zbyt proste.

5HT1a - raczej anksjolitycznie, o czym swiadczy buspiron, agonista tego receptora. Bralem go i pomagalo jednak juz przy niskich dawkach (15mg) mialem wkurwiajaca akatyzje, prawdopodobnie ze wzgledu na antagonizm D2 i odstawilem. Nie wiem jak ludzie pisza ze biora 60mg i nic nie czuja. Jednak racją jest ze napewno ma to duze znaczenie antydepresyjne, poniewaz lęk blokuje nas i 'polowe mozgu', po buspironie sie nei zastanawiasz "jak ja bede z nimi gadal, bedzie mi glupio jak zawsze" tylko napierdzielasz az sam sie czasem zdziwisz. Podobne efekty mialem na poczatku leczenia paroksetyna, fajne to jest jak w koncu nie musisz myslec kilka sekund przed co powiedziec, tylko mowisz zanim sie zorientujesz. Znalazlem tez info ze SSRI wlasnie na poczatku tak dzialaja, nim 5HT1a sie wyczuli/odczuli(?)
ODPOWIEDZ
Posty: 85 • Strona 5 z 9
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.