Pochodne katynonu, zawierające w strukturze atom z grupy fluorowców, nie pasujące do powyższych kategorii.
ODPOWIEDZ
Posty: 1109 • Strona 111 z 111
  • 12 / 4 / 0
Ktoś coś jakieś wieści o brefie? Oj kurcze przypominam sobie znajomość z tą substancją, wtedy najlepszy sort jaki latał. Petarda. Jak wyżej wszystko inne się umywa, pod względem czystoserotoninowego działania.
  • 310 / 5 / 0
08 kwietnia 2011surveilled pisze:
80% zapasów serotoniny w ludzkim organiźmie znajduje się (i jest produkowane) w komórkach enterochromaficznych, znajdujących się tkance nabłonkowej pokrywającej ściany przewodu pokarmowego.[1] Skoro przyjęcie doustne zauważalnie zwiększa euforię, to zapewne z nich ta serotonina pochodzi.

Przypis 1. - Berger M, Gray JA, Roth BL (2009). "The expanded biology of serotonin". Annu. Rev. Med. 60: 355–66. [z: PubMed]
wiem że trochę minęło ale nie mogłem przejść obok takiej głupoty szczególnie że wypowiada ją ADMIN, serotonina wydziela się w różnych częściach organizmu i zależnie od tego ma inne działanie, a dużo serotoniny w jelitach raczej tłumaczy fakt że jest tam syntezowana ....
  • 3874 / 212 / 13
Akurat to nie jest glupota, prosze bardzo, ponizej zalaczam link gdzie mozesz sobie przeczytac w jakich tkankach syntezowana jest serotonina;

https://hmdb.ca/metabolites/HMDB0000259#concentrations

Agonizm 5HT3 rozmieszczonych w tkankach ukladu pokarmowego m.in. odpowiada za uczucie mdłosci przy podawaniu niektorych cytostatykow;

Nie ma z reszta o czym dyskutowac;


Natomiast w tym cytacie kryje sie wieksza glupota , mianowicie utozsamienie serotoniny z euforią;

Euforia po euforykach monoaminowych, wszystko na to wskazuje, że jest glownie zjawiskiem wywolanym przez po pierwsze szybkość zajęcia przez substancję transporterów monoamin (co zostalo potwierdzone w pracach na temat fenylotropanów) oraz pewne „złote proporcje” w wyrzucie noradrenaliny, serotoniny i dopaminy; jezeli substancja ma mocno odbiegający wzwyz profil serotoninergiczny wzgledem dwoch pozostalych dochodzi do inhibicji wyrzutu dopaminy w wyniku czego euforia jest oslabiona na tej samej zasadzie jak np. przy podaniu euforyka podczas przyjmowania SSRI.

w sytuacji analogicznej ale dla substancji czysto dopaminergicnzej rowniej euforia jest oslabiona , dominuje psychoruchowe pobudzenie, w przypadku noradrenergika mamy do czynienia z kolei glownie z lękami, wazokonstrykcją, brakiem apetytu;

Idealny euforyk to nie jest substancja mocno serotoninowa czy dopaminowa - sa pewne proporcje wyrzutu tychtrzech gdzie wlasnie lezy optimum; empirycznie mozna stwierdzic ze jest to cos okolo profilu mefedronu czy kokainy czyli okolo N:D:S - 1:0,3:0,25, ale byc moze sunstancja o profilu 1:1:1 bylaby jeszcze lepsza
Wkońcu zmęczony, bez sił i ochoty, bez domu i imienia w kanale zapomnienia;
  • 8736 / 1669 / 2
08 kwietnia 2011surveilled pisze:
Nie, brefedron działa na serotoninę, a ona wyzwalana jest w przewodzie pokarmowym. Omijając go, tracicie fchuj materiału. Oczywiście on w końcu naczyniami krwionośnymi tam dotrze, ale to po prostu marnotrawstwo.
A to nie jest tak, że serotonina z układu pokarmowego jest hormonem a ta w mózgu neuroprzekaźnikiem ?
Wchodzić i głosować
https://hyperreal.info/talk/viewtopic.php?t=77897&start=700
Mile widziane krótkie uzasadnienie.
  • 6051 / 419 / 12
@Stteetart Serotonina to serotonina. Zawsze jest hormonem, i przeważnie pełni funkcję neuroprzekaźnika -- jeśli znajduje się koło receptorów mogących w tym procesie uczestniczyć.

Jest BBB które mogłoby zatrzymać przepływ serotoniny do mózgu z krwiobiegu, ale (podkreślam) wydaje mi się, że taki przepływ nie szedłby przez krwiobieg tylko albo w cytoplaźmie neuronów (niektóre ciągną się wzdłuż całego ciała) albo może limfie.

Cytoplazma nie pływa dostatecznie szybko aby pasowało, natomiast być może osmotycznie następuje dysbalans, prowokowany przez ruch transporterów na synapsach.

Ciężko mi powiedzieć. Wciąż jednak nie jestem w stanie uznać tej teorii (nt. serotoniny spoza mózgu zmieniającej funkcję na tę, która skutkuje euforią) za błąd. W 2011 rzuciłem to jako pomysł i wciąż czekamy. 🤔
Obejrzyj hyperreal.at/pelna-legalizacja na HyperTubie!
Mój Mastodon: https://kolektiva.social/@surveilled Klucze do szyfrowania emaili do mnie (surveilled-hyperreal.info): https://keys.openpgp.org/vks/v1/by-fingerprint/CD9C63559C3FBEC2545C942CD7FE3586C83BF910
  • 1 / 2 / 0
Jak myślicie, skąd tak mała (mam wrażenie) popularność brefe? Jak dla mnie przebija wiele rzeczy z mainstreamu
  • 1783 / 377 / 4
skomplikowana produkcja...
w porównaniu do.
4MMC/3MMC/4HMC czy chociażby amfetaminy
o CMC nawet nie wspominam bo Holandia czy Chiny ogarniają to na potęgę

odp prosta stosunek wykonanej pracy do zysku/zadowolenia klienta
DXM
  • 8736 / 1669 / 2
05 czerwca 2023richtig pisze:
Jak myślicie, skąd tak mała (mam wrażenie) popularność brefe? Jak dla mnie przebija wiele rzeczy z mainstreamu
Bref trafił na okres w którym królował mefedron. I tyle.
Wchodzić i głosować
https://hyperreal.info/talk/viewtopic.php?t=77897&start=700
Mile widziane krótkie uzasadnienie.
  • 232 / 104 / 0
Pytanie do ekspertów - czy to możliwe, aby brefedron był jeszcze do zdobycia?

Dosyć zaufane źródło poinformowało mnie o "jakimś krysztale z Holandii którego jeszcze nie było nigdy, ale że podobno dobry, prawie jak mefa". Poprosiłem o drążenie tematu i uzyskałem informację, że jest to właśnie brefedron. Nadal do zdobycia w NL, choć popularność "designer drugs" (tak tam podobno mówią, nie "reaserch chemicals" xd) stale spada.

Cóż, nie miałem tego odhaczonego w mojej niechlubnej kolekcji testowanych ketonów, zatem sobie wziąłem, argumentując, że chcącemu nie dzieje się krzywda oraz że wolność jednostki powinna zawsze stać ponad zdrowym rozsądkiem ;)

Wygląd: bardzo mefopodobny. Synteza nie była zrobiona na odpierdol, widać w tym quality. Z tym że... spodziewałem się czegoś białego/transparentnego... tymczasem to jest kurwa lekko szare.

Sniff w ogóle nie gryzie, a mój sniff startowy to 180mg. Pierwsze odczucia to że w ogóle nie klepie i nie rozumiem podjarki.
Jednakże w porównaniu do innych ketonów BARDZO długo się ładuje. Wiadomo - zakurwisz CMC to masz instant bombę, zakurwisz MMC to musisz chwilkę poczekać, a tu po sniffie musiałem poczekać jakieś... pół godziny (jak nie więcej).

Faza jest delikatna jak na ketonowe rozpierdalanie sobie życia. Podczas gdy ciągi na 3-CMC to codzienne, dobrowolne siadanie na krześle elektrycznym, brefa porównałbym do niewinnego samookaleczania się w gimbazie :v

Stymulacja jest, ale... inna. Inna niż przy wszystkich ketonach jakie próbowałem. Żeby to najlepiej opisać to... wyobraźcie sobie styumulację po średniej jakości fety z ulicy, ktorej zajebaliście za dużo - jest dokładnie taka, ale mimo jej trwania wiesz, że to zaraz się skończy (w przeciwieństwie do fety).
Brak ketonowych tików, mielenia mordą itp... Czuć jakby takie wyluzowanie coś jakby MDMA się już praaaawie załadowało. Ale nie ma efektu rozpłynięcia się. Jest iluzja bycia błyskotliwym i kreatywnym, jak to po ketonach. I takie to "do ludzi" powiedziałbym. Nie do siedzenia na chacie i słuchania muzyczki.

Ketony kojarzą się wszystkim albo z empatycznymi rozmowami przez całą noc, albo z ostrym ruchańskiem, albo z zabawą do totalnego styrania na jakimś rave. Ten mnie się kojarzy z jakimś jakby spacerem po własnej wyobraźni.

Bardzo się bałem testu, bo pamiętam czasu legalności 3-BMC i relację mojego ziomka, który postanowił być jednym z pierwszych przecierających szlaki. Noradrenalina go przygniotła, kardiozwała i lęk przed śmiercią popsuł całą zabawę, na którą się nastawił.
Ale 180mg 3-BMC vs 180mg 4-BMC to 2 różne 180mg xD !
Śmiało mógłbym z ręką na sercu (i to nie od ataku paniki) dorzucić z... z tyle ile mi się tego zmieści do nosa i nie bałbym się o swoje zdrowie.

W skrócie:
- bardzo smutna alternatywa dla mefedronu :(
- chujowsze niż 3-MMC i to zdecydowanie
- uważam, że dobre (!) sorty 3-CMC, a nawet 4-CMC dają większą satysfakcję niż ten cały brefedron.

Aha, strasznie poci. Dużo ma to wspólnego z emką, amfetaminą i wszystkimi analogami analogów innych analogów mefa ( ;) ) z 4 w podstawniku. Tłumacząc na prosty, sebixowy język - NO EUFO KURWA CO NIE? (bo 3 w podstawniku to SPID KURWA CO NIE?).

Nie mam powodu by nie ufać osobie, która sprawiła, że mogłem napisać to długie pierdolenie. Wolę jednak zapytać, bo pewności innej niż zaufanie ziomkowi nie mam - CZY TAK WŁAŚNIE DZIAŁAL/WYGLĄDAŁ brefedron?

Jeżeli cieszył się popularnością to chyba jedynie z braku lepszych alternatyw. Takie jest moje zdanie.

Nie żryjcie syfu, pozdrawiam,
Static.
<Static>
https://www.youtube.com/watch?v=c7zN-D5vg7c
ODPOWIEDZ
Posty: 1109 • Strona 111 z 111
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.