Bifalina

Moderator: Opioidy

Posty: 2 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2011
  • 489 / 3 / 0


Zakładam wątek, bo nie ma na forum żadnych informacji na ten temat, w internecie też jest ich nie wiele, a mam znajomego, który twierdzi, jakoby za jakiś czas miał mieć dostęp do tej substancji (nie wiem na ile to wiarygodne, zwłaszcza że jest w fazie testów od dłuższego czasu, ale wiem, że ma znajomości w świecie farmacji, a nóż się załapię).
Oczywiście jak każdy nowy opioid w historii jest reklamowana jako pozbawiona efektów ubocznych i nieuzależniająca ;)


"Bifalina jest ośmiopeptydem zaliczanym do analogów enkefalin, naturalnych regulatorów bodźców bólowych. Wykazuje ona bardzo wysoką aktywność przeciwbólową oraz brak działań niepożądanych i uzależnienia."
"Związek ten działa niemal na wszystkie receptory opioidowe, co z medycznego punktu widzenia jest bardzo korzystne."


"Za to dla narkomanów nie byłaby atrakcyjna jako narkotyk - jest pod tym względem nieefektywna i za droga - zaznaczył prof. Lipkowski."
Nie wiem na ile to nie jest zwykła antyreklama skoro działa na prawie wszystkie receptory opioidowe, aczkolwiek nie spotkałem się do tej pory z żadną substancją która byłaby analogiem endo-opioidów.

Mimo że substancja jest powszechnie przedstawiana jako o około 1000 razy silniejszym działaniu od morfiny, w testach przeprowadzonych na myszach przez panią mgr. inż. Annę Leśniak pod opieką samego prof. Andrzeja Lipkowskiego, który jest wynalazcą bifaliny, dawki przedstawione są jako 20mg/kg i.p na dobę dla bifaliny i 4mg/kg i.p na dobę dla morfiny., nie wiem dlaczego.

"Bifalina wywoływała także działanie ośrodkowe utrzymujące się na stałym poziomie przez cały okres trwania doświadczenia. Zatem, obserwowany efekt bifaliny może być związany z ograniczonym jej przenikaniem przez barierę krew-mózg, co umożliwia efektywniejsze działanie na obwodzie w miejscu powstawania bólu. Natomiast po podaniu morfiny nie wykazano podobnego działania obwodowego, przy obecności jedynie analgetycznego efektu ośrodkowego."
Ale jednak przenika.

"Działanie bifaliny nie powoduje depresji oddechowej."
- nie wiem na ile to wiarygodne, bo w tym samym artykule wspomina się o rzekomym nie występowaniu tolerancji na ten lek, co jest informacją nie do końca prawdziwą, jako że tolerancja nie rośnie tylko w stosunku do działania obwodowego, natomiast "równocześnie [z morfiną] obserwowano wystąpienie tolerancji ośrodkowej." (z badania Anny Leśniak)

[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]

Źródła:
https://en.wikipedia.org/wiki/Biphalin
http://www.cmdik.pan.pl/studium/pliki/Anna_L.doc - Badania na myszach Anny Leśniak
http://tech.money.pl/przemysl/patenty/p ... 98112.html - opis patentowy bifaliny
http://www.lekomaniak.pl/forum/,7/bifal ... ?message=1


przeniesione do odpowiedniego wątku- miss disaster
Rejestracja: 2016
  • 41 / 16 / 0


Endorfiny, enkefaliny a także taka bifalina podane i.v ogólnie z zewnątrz po pierwsze mają słabą biodosyępność po drugie słabo przekraczają barierę krew-mózg więc wywołują działanie obwodowe podobnie jak np. dopamina podana i.v wpływa na diurezę i ciśnienie krwi ale nie wywołuje podniesienia nastroju (mechanizm jest nieco innych ale ten przykład dobrze to obrazuje)

Zastosowanie substancji psychoaktywnych w medycynie

Czasami działanie psychoaktywne jest skutkiem ubocznym substancji, a czasami właśnie ten wpływ jest pożądanym działaniem sprawiającym, że dana substancja jest lekiem.

Gostyń - Nietypowe grzybobranie

Sprawcy wpadli w ręce Policji kiedy wychodzili z lasu z workami wypełnionymi świeżo ściętym zielem konopi indyjskich.
Posty: 2 Strona 1 z 1
Wróć do „Inne opioidy”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości