Bezsennosc, problemy ze snem temat ogolny

Dział, w którym omawiane są konkretne kondycje, oraz ich wpływ na i współzależności z efektami środków psychoaktywnych.

Moderator: Zdrowie

• 14 / 2 / 0

@Stteetart banany zawierają dużo potasu i dość magnezu by skutecznie pobudzać. Żaden poważny dietetyk tworząc plan nie da bananów na kolację.
  • 4413 / 514 / 0

Magnez i potas pobudzaja?
Zwlaszcza magnez ktory blokuje rec nmda i przyswaja sie glownie rano

Ładni chłopcy, brzydkie zabawy - o kinie, które nie potrafi zerwać ze swoimi narkotykowymi nawykami

W tym tygodniu Timothée Chalamet rozsypuje krystaliczną metamfetaminę w charakterze przynęty na filmowe nagrody. W przyszłym Clint Eastwood będzie przemycał koks w ramach odważnego komentarza do bieżących problemów społecznych. Kiedy kino skończy z nadużywaniem narkotyków?

Byłe władze giełdowej spółki z szemranym interesem w tle. Przestępstwa gospodarcze i dopalacze

Były prezes Calatravy Capital i członek rady nadzorczej mają na koncie wyroki za przestępstwa gospodarcze – pisze Puls Biznesu. Ich kontakty łączą się również z biznesem branży dopalaczowej.
  • 14 / 2 / 0

To dlaczego w przeważającej większości planów dla normalnych (nie trenujących po 5 razy w tygodniu) ludzi, banany pojawiają się w przeważającej większości na śniadanie, a praktycznie nie proponuje się ich na kolację ?
  • 4413 / 514 / 0

Mnie pytasz?
Ty wyskoczyles z taka teoria.
Pewnie to wynika z obecnosci cukru ale cholera wie.

Teraz zagadka (nawet dwie)
1) ludzie radza ZMA na noc (bezsensu wiem) i chwala sobie. Wg Ciebie magnez pobudza.
Wiec?
2) jednym z objawow hipokalemii (niedoboru potasu) jest bezsennosc.
Wiec?

Ja tu myslalem, ze masz powaznego dietetyka na mysli a Ty mi przytaczasz ludzi od silki %-D
Nadmienie ttylko, ze wg wielu takich samozwanczych technikow dietetykow (bo kolo dyplomowanego dietetyka nawet nie stali) witaminy nie dzialaja %-D
  • 14 / 2 / 0

To nie jest teoria tylko prawidłowość poparta dowodami. To Ty polecasz jeść 4 banany pod wieczór, czego nie czynią uczeni dietetycy :)
  • 4413 / 514 / 0

No ale nadal nie wiemy czemu.
Cukier ktory wspomaga powstawanie serotoniny?
Tryptofan?
Potas ktorego deficyt to bezsennosc?
Magnez ktory dziala zamulajaco?

Wstaw moze jakis link bo u mnie po wpisaniu "banany bezsennnosc" wszystkie linki obejmuja polecanie bananow na sen %-D
Ofcors spytam mojej dietetyk o ten aspekt :)

@hash_oil moze Ty cos wiesz?
  • 76 / 1 / 0

13 lutego 2019EjFinn pisze:
Na sen nie ma nic lepszego niż TISERCIN.
To i konia powali do snu :D
Mnie nie powalił w ilości 200mg. Jak dla mnie dużo lepsza jest kwetiapina. Polecam większe dawki niż 100mg na sen.
  • 532 / 56 / 0

@ up
Wszędzie piszesz jak to Tisercin na ciebie nie działa... No to widocznie może jesteś wyjątkiem od reguły?
  • 4413 / 514 / 0

Lub jego problem mie jest związany z mechanizmem dzialania tisercinu.
  • 76 / 1 / 0

@EjFinn
Tak. Sporą nadzieje pokładałem w tym leku i się zawiodłem :/ Kwetiapine biorę już 4 miesiąc i nadal działa. Aktualnie jestem na 300mg XR.
Wróć do „Zaburzenia somatyczne, psychiczne i psychosomatyczne”
Na czacie siedzi 53 uczestników Wejdź na czata